המצב הביטחוני

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
שיש
Title: קרייזי-רד

Re: המצב הביטחוני

שליחה על ידי שיש »

CrazyRed7 כתב:אוהבים ללגלג על נתניהו במדיניות שלו נגד חמאס ועזה(ופה אני לא יכול להגן עליו),
אבל מה עם שבחים על מה שקורה בסוריה?נכנסים באיראנים, סיפור קצת יותר גדול ומשמעותי מהחמאס, בלי להסס.

אגב, עוד ועוד פרטים על תפקודו המהוסס של גנץ כרמטכ״ל נחשפים בימים האחרונים, גם בערוצים ״שלו״.
אם מצליחים למנוע התבססות אירנית בסוריה אז למה לא עושים את זה בעזה. הזלזול הזה בעזה לא מובן לי

סמל אישי של משתמש
hb7

שליחה על ידי hb7 »

שיש כתב: אם מצליחים למנוע התבססות אירנית בסוריה אז למה לא עושים את זה בעזה. הזלזול הזה בעזה לא מובן לי
האירנים מביאים הכול מאירן אפשר לעקוב,אחרי שהמצרים סגרו את הגבול העזתים מייצרים הכול בבית ובשביל למנוע את הייצור צריך להפסיק פשוט את החומרים(בטון למנהרות וברזל לרקטות)

סמל אישי של משתמש
שיש

שליחה על ידי שיש »

hb7 כתב: האירנים מביאים הכול מאירן אפשר לעקוב,אחרי שהמצרים סגרו את הגבול העזתים מייצרים הכול בבית ובשביל למנוע את הייצור צריך להפסיק פשוט את החומרים(בטון למנהרות וברזל לרקטות)
מה שהם ירו לשרון זה ייצור עצמי?

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7
Title: קרייזי-רד7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

שיש כתב: מה שהם ירו לשרון זה ייצור עצמי?
כן הם כבר מייצרים הכל לבד.

אני בטוח שבצהל יודעים איפה מחסני הנשק שלהם, לפחות רובם. פשוט מחכים לרגע שיפתחו במערכה גדולה ולא בעוד ״סבב״ של יום וחצי.

סמל אישי של משתמש
nir767676

שליחה על ידי nir767676 »

שיש כתב: אם מצליחים למנוע התבססות אירנית בסוריה אז למה לא עושים את זה בעזה. הזלזול הזה בעזה לא מובן לי
מאמין שהמון אמל"ח מאוחסן בסביבת מגורים, בתי ספר וכאלה. אין איך להילחם בזה.

סמל אישי של משתמש
The red one

שליחה על ידי The red one »

המצב בצפון בהחלט מעודד. תוקפים שם לא מעט, בתקיפה האחרונה אמרו אפילו הרוגים, ואף אחד משם לא פוצה פה. בהחלט מעניין איך הגענו למצב הזה שם ולמצב הפוך לגמריי פה קרוב אלינו.

סמל אישי של משתמש
hb7

שליחה על ידי hb7 »

The red one כתב:המצב בצפון בהחלט מעודד. תוקפים שם לא מעט, בתקיפה האחרונה אמרו אפילו הרוגים, ואף אחד משם לא פוצה פה. בהחלט מעניין איך הגענו למצב הזה שם ולמצב הפוך לגמריי פה קרוב אלינו.
הכול עניין של אינטרס לנסראללה חשוב דעת הקהל בבית ואחרי מה שעשינו לו בלבנון 2 הוא ישב בשקט לפחות עוד 20 שנה, ואחרי שאסד ראה מה עשינו בלבנון הוא מבין טוב שאם הוא רוצה להישאר עם הצבא ובניינים עומדים שבקושי נשארו לו עדיף לו לא להגיב,ותאמת לא נירא לי שאכפת לו לא מאיתנו ולא מהפרסים רק מהכיסא שלו

סמל אישי של משתמש
אדום זקן

שליחה על ידי אדום זקן »

The red one כתב:המצב בצפון בהחלט מעודד. תוקפים שם לא מעט, בתקיפה האחרונה אמרו אפילו הרוגים, ואף אחד משם לא פוצה פה. בהחלט מעניין איך הגענו למצב הזה שם ולמצב הפוך לגמריי פה קרוב אלינו.
אין קשר בין שני הנושאים.
בצפון יש מדינה ריבונית חברה באו"ם שנותנת למדינה צד שלישי להקים בשטחה בסיסי טילים שיהיו מכוונים אלינו.
הדבר לא מקובל באמנה הבינלאומית וישראל רשאית לעשות מה שהיא רוצה על מנת להגן על עצמה.
ציוץ מיותר של האיראנים והסורים יגרום לועדת חקירה של האו"ם מה ששני הצדדים לא רוצים.
לסורים אין כאן קייס והם יודעים את זה.
הם פשוט היום כלי שרת ביד האיראנית שמנצלת את הסיטואציה.
יצרה מזאת אם סוריה תדבר יותר מדי,זה אומר שהיא מודה בעצם במשהו שאסור לה לעשות וגם עם הרוסים היא תיכנס לבעיה.
בעזה המצב שונה,יחס העולם הוא לטובתה,עדיין מדובר כאן בשטח שנמצא ב"מצור",אנחנו נחשבים החזקים ושם הרעבים והמדוכאים.
חמאס אמנם ארגון טרור,אבל הוא ניצח בבחירות פנימיות והוא נחשב כרגע גם השולט.
בעיה שנייה היא מה יקרה ביום שאחרי.
להישאר שם לא נוכל,אבו מאזן הכלב הגדול יודע מצויין שעזה קן צרעות,הוא לא יהיה מוכן לקבל אותה מידיים ישראליות.
לכן המצב כאן מאוד מסובך,האם לכבוש את עזה ואז להתבוסס בדמנו שם?
האם להיכנס,לנקות ולצאת ואז כל מיני ארגונים סוררים ייקחו שם את השליטה לידיים?
או האם להישאר שם ואז לבזבז מילארדים בשלטון צבאי ואספקת מים וחשמל ומזון ורפואה,לאבד הרבה מאוד חיילים,לאבד את דעת הקהל בעולם ולהיכנס לבוץ הלבנוני שוב,הפעם מדרום.
יש כאן דילמה לא פשוטה בכלל ואף ראש ממשלה אני בספק אם יוכל להמציא רעיון טוב יותר.
רק שתדע,בעופרת יצוקה הייתה אפשרות להיכנס ולגמור את העניינים,הם הופתעו מאוד מהמכה שקיבלו,היו בהלם מוחלט,לא מוכנים,כמעט וגם באופן יחסי לא היו לא נפגעים,רובם באירועי דו"צ.
מי שחתך את העניין הוא אותו אהוד ברק שהיום מקשקש ואז העדיף לסיים את העניין בניגוד לדעתם של אולמרט וליבני,אגב.

סמל אישי של משתמש
שיש

שליחה על ידי שיש »

CrazyRed7 כתב: כן הם כבר מייצרים הכל לבד.

אני בטוח שבצהל יודעים איפה מחסני הנשק שלהם, לפחות רובם. פשוט מחכים לרגע שיפתחו במערכה גדולה ולא בעוד ״סבב״ של יום וחצי.
קשה לי להאמין שהם עבאו מייצור של קאסם לייצור של טיל מתקדם כזה שמגיע לטווחים כאלה. יש שם התערהות אירנית בוודאי והרבה מחדע זורם אליהם משם. את זה חייבים לעצור. נניח להרוג את מי שמעביר מידע או לעצור את ההתקדמות הטכנולוגית בכל דרך שהיא.
מרגיש שלוקחים את עזה כמובן מאליו וקצת מזללים בפוטנציאל הצבאי שיש שם כבר

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

עצוב לראות איך עוטף עזה פשוט מופקר לחסדי חמאס כבר למעלה משנה.
במקומם הייתי מתארגן לצעדים קיצוניים, המדינה מפקירה אותם.

כל התגובות פה מדברות על הפלת חמאס בדרך זו או אחרת, בזמן שהמציאות מראה שביבי רואה בהם כישות לגיטימית ואף מעדיף אותם על השאר.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

yossi כתב:עצוב לראות איך עוטף עזה פשוט מופקר לחסדי חמאס כבר למעלה משנה.

כל התגובות פה מדברות על הפלת חמאס בדרך זו או אחרת, בזמן שהמציאות מראה שביבי רואה בהם כישות לגיטימית ואף מעדיף אותם על השאר.
מה אתה מציע?

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7
Title: קרייזי-רד7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

yossi כתב:עצוב לראות איך עוטף עזה פשוט מופקר לחסדי חמאס כבר למעלה משנה.

״מעדיף אותם״..
יש אופציה אחרת?בא לך את הג׳יהאד האיסלמי?

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

ForeverRed כתב: מה אתה מציע?
שמי שמשווק את עצמו כמר ביטחון יגרום לכך שלילדים בחבל ארץ זה לא יהיו פוביות מבלונים, ולא יהיה כמעט שבוע מבלי שהם ישמעו אזעקות ומטעני נפץ ליד הבית.
איך זה כבר העבודה שלו.
עצוב שיש תירוץ או ניסיון תירוץ להבנה של מצב כזה בכלל.

ואומר שוב שאני מצביע זהות ובעד ביבי כראש ממשלה.
אומר שוב שגם אותם קולות שמוצאים הצדקה להססנות וההבלגה של הליכוד, היו ניצים הרבה יותר לו העבודה הייתה עושה את אותם מעשים בדיוק.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

yossi כתב: שמי שמשווק את עצמו כמר ביטחון יגרום לכך שלילדים בחבל ארץ זה לא יהיו פוביות מבלונים, ולא יהיה כמעט שבוע מבלי שהם ישמעו אזעקות ומטעני נפץ ליד הבית.
איך זה כבר העבודה שלו.
עצוב שיש תירוץ או ניסיון תירוץ להבנה של מצב כזה בכלל.

ואומר שוב שאני מצביע זהות ובעד ביבי כראש ממשלה.
אומר שוב שגם אותם קולות שמוצאים הצדקה להססנות וההבלגה של הליכוד, היו ניצים הרבה יותר לו העבודה הייתה עושה את אותם מעשים בדיוק.
כמו שאני רואה את זה יש שתי אפשרויות, מלחמה או הסדרה.
מנסים ללכת לכיוון של הסדרה כדי לחסוך בחיי אדם והוצאות של הון תועפות על מבצעים שאין הרבה מה להוויח מהם.
בעיניי זו החלטה קשה ציבורית, אבל היא ההחלטה הנכונה והאחראית בתנאי שתוחמים אותה בזמן ולא נותנים למצב הזה להמשיך להיגרר.
המאבק הבלתי מתפשר של אותה ממשלה בסוריה מעיד שהיא כן יודעת לקחת החלטות ושהמדיניות בעזה נובעת כנראה משיקולים רציונליים שאנחנו לא בהכרח מודעים אליהם, ולא מפחד או הססנות.

לגבי זהות, הייתי מציע לך לשקול בשנית.
אי אפשר לדעת באיזו ממשלה פייגלין ישב והוא אומר את זה בעצמו.
מעבר לכך, מרגיש לי קצת כמו חתול בשק.
רוצים שהקול שלכם יתרום חברתית? תצביעו לאלונה.
אף שר במדינה לא יתרום לאינטרסים שלנו (דרום) יותר ממנה.

סמל אישי של משתמש
bs war

שליחה על ידי bs war »

ForeverRed כתב: כמו שאני רואה את זה יש שתי אפשרויות, מלחמה או הסדרה.
מנסים ללכת לכיוון של הסדרה כדי לחסוך בחיי אדם והוצאות של הון תועפות על מבצעים שאין הרבה מה להוויח מהם.
בעיניי זו החלטה קשה ציבורית, אבל היא ההחלטה הנכונה והאחראית בתנאי שתוחמים אותה בזמן ולא נותנים למצב הזה להמשיך להיגרר.
המאבק הבלתי מתפשר של אותה ממשלה בסוריה מעיד שהיא כן יודעת לקחת החלטות ושהמדיניות בעזה נובעת כנראה משיקולים רציונליים שאנחנו לא בהכרח מודעים אליהם, ולא מפחד או הססנות.

לגבי זהות, הייתי מציע לך לשקול בשנית.
אי אפשר לדעת באיזו ממשלה פייגלין ישב והוא אומר את זה בעצמו.
מעבר לכך, מרגיש לי קצת כמו חתול בשק.
רוצים שהקול שלכם יתרום חברתית? תצביעו לאלונה.
אף שר במדינה לא יתרום לאינטרסים שלנו (דרום) יותר ממנה.
אם פייגלין יישב בממשלת מרכז-שמאל זו בגידה בבוחרים שלו.
הוא ימין מדיני וכלכלי מובהק.
לגבי אלונה הרשה לי לחלוק עליך, אני בטוח שהכוונות שלה טובות אבל עד עכשיו לא שמעתי ממנה תכנית באמת פרקטית לנושא הדרום והפריפריה. מה גם ש"לתרום חברתית" זה לא בהכרח לזרוק עוד כסף על אנשים.

שלח תגובה