המצב הביטחוני

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
סימיוני
Title: CrazyRed

Re: המצב הביטחוני

שליחה על ידי סימיוני »

אורי אדום בנשמה כתב:
27 נובמבר 2023, 11:21
שאלת תם - על הבריחה מלבנון בזמנו, שהובילה בתהליך ארוך למציאות הנוכחית בה חיזבאללה נהפך מארגון גרילה קיקיוני לארגון סמי צבאי בעל יכולת מוכחת לייצר מאזן אימה תקיף מול מדינת ישראל הגדולה, מתחת ביקורת? :ugeek:
גם אני יכול לטעון שהשאלה שלך היא טקטית , אבל אענה לך ביושר כי אין מה לפחד מויכוח או מחלוקת כל עוד כולנו באותו צד.
התשובה היא לא. כאחד שהיה לא מעט בלבנון, אני מודה שחשבתי שזה היה דבר נכון לצאת מהחרא הזה.חשבתי שהצורה היתה בזיונית, בעיקר הנטישה של צד"ל.
אבל- לא היה נכון לשבת מהצד ולתת להם להתעצם ואת זה אמרתי תמיד.
חשבתי אז ואני חושב גם היום ממרום גילי- שהטעות הגדולה היתה אי האכיפה של הסכם הפסקת האש במלחמת לבנון השנייה.
ביקרתי גם אז בחריפות את העובדה שמנהיגינו הדגולים אז, אולמרט ושות' שמו את מבטחם באו"ם שמום וסמכו על ההרתעה שייצרנו.
כל הרתעה נשחקת אם לא מתחזקים אותה בכל הפרה קטנה כגדולה. והפרה זה לא רק כשיורים עליך- אלא גם שיורדים מדרום לליטני.
אף פעם לא הסכמתי למדיניות של "הכלה". מה להכיל? טרור??? אויבים על הגדר שמצהירים
שהולכים לשחוט אותך? ברגע שמפרים הסכם- צריך לפעול בנחישות. כך חשבתי תמיד!
קרה מאז מה שקורה היום - אילפו אותנו! החיזבאללה התקרב כל הזמן עד שהתיישב לנו על הגדר בלי שנקפנו אצבע.
חפרו מנהרות תקיפה והממשלה והצבא הסתפקו בלסתום אותן.
גם את זה אמרתי בזמן אמת....
עכשיו הוא יורה על ישובי הצפון ועל מוצבים ומנהיגינו מגיבים בצורה "מדודה". היוזמה אצלם, לא אצלנו.
לא טמטום? לא חזרה על טעויות?

סמל אישי של משתמש
MikiRed
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי MikiRed »

סימיוני כתב:
27 נובמבר 2023, 13:23
גם אני יכול לטעון שהשאלה שלך היא טקטית , אבל אענה לך ביושר כי אין מה לפחד מויכוח או מחלוקת כל עוד כולנו באותו צד.
התשובה היא לא. כאחד שהיה לא מעט בלבנון, אני מודה שחשבתי שזה היה דבר נכון לצאת מהחרא הזה.חשבתי שהצורה היתה בזיונית, בעיקר הנטישה של צד"ל.
אבל- לא היה נכון לשבת מהצד ולתת להם להתעצם ואת זה אמרתי תמיד.
חשבתי אז ואני חושב גם היום ממרום גילי- שהטעות הגדולה היתה אי האכיפה של הסכם הפסקת האש במלחמת לבנון השנייה.
ביקרתי גם אז בחריפות את העובדה שמנהיגינו הדגולים אז, אולמרט ושות' שמו את מבטחם באו"ם שמום וסמכו על ההרתעה שייצרנו.
כל הרתעה נשחקת אם לא מתחזקים אותה בכל הפרה קטנה כגדולה. והפרה זה לא רק כשיורים עליך- אלא גם שיורדים מדרום לליטני.
אף פעם לא הסכמתי למדיניות של "הכלה". מה להכיל? טרור??? אויבים על הגדר שמצהירים
שהולכים לשחוט אותך? ברגע שמפרים הסכם- צריך לפעול בנחישות. כך חשבתי תמיד!
קרה מאז מה שקורה היום - אילפו אותנו! החיזבאללה התקרב כל הזמן עד שהתיישב לנו על הגדר בלי שנקפנו אצבע.
חפרו מנהרות תקיפה והממשלה והצבא הסתפקו בלסתום אותן.
גם את זה אמרתי בזמן אמת....
עכשיו הוא יורה על ישובי הצפון ועל מוצבים ומנהיגינו מגיבים בצורה "מדודה". היוזמה אצלם, לא אצלנו.
לא טמטום? לא חזרה על טעויות?
מגיבים בצורה מדודה כיוון שלא רוצים לפתוח חזית נוספת (למרות הבלה בלה בלה שאנחנו יכולים לעמוד מול 5 חזיתות). הפעם לא קונספט ההכלה הוא הגורם.
רק אם לא תהיה ברירה, נפתח חזית נוספת.

סמל אישי של משתמש
סימיוני
Title: CrazyRed

שליחה על ידי סימיוני »

MikiRed כתב:
27 נובמבר 2023, 14:38
מגיבים בצורה מדודה כיוון שלא רוצים לפתוח חזית נוספת (למרות הבלה בלה בלה שאנחנו יכולים לעמוד מול 5 חזיתות). הפעם לא קונספט ההכלה הוא הגורם.
רק אם לא תהיה ברירה, נפתח חזית נוספת.
מיקי, אני מבין מה שאתה אומר,אבל החזית הצפונית כבר נפתחה מזמן.
נסעתי בסופ"ש עם שני חברים להעביר ציוד ליחידה בצפון והלב שלנו בכה מלראות את הריקנות שם.
ישובים שלמים ריקים.מי יחזור? מתי?
החזית בצפון נפתחה כבר מזמן יקירי.
רק שאנחנו לא מובילים אלא מובלים.

סמל אישי של משתמש
שיש

שליחה על ידי שיש »

סימיוני כתב:
27 נובמבר 2023, 15:32
נסעתי בסופ"ש עם שני חברים להעביר ציוד ליחידה בצפון והלב שלנו בכה מלראות את הריקנות שם.
מכרו אותנו לארה"ב תמורת חימוש חודר בונקר( שלא ממש מטילים אותו בעזה-או שלא יודעים על מה) ונושאת מטוסים
ברגע שהם יחליטו שזהו מספיק רק אז נתקוף .

כמו שארה"ב הגדולה רופסת מאוד מול האירנים , מעבירה להם כסף ומאפשרת להם לתקוף אותה באמצעות הזרועות שלה בלי תגובה של מעצמה.
ככה אנחנו תמיד חוטפים ומבליגים , עד שנהרגים והתגובה תמיד בהתאם לכמה נהרגים אצלנו , צמרת הבטחון שלנו שבויה עמוק עמוק בתוך התפיסה המערבית הרקובה הזאת
נערך לאחרונה על ידי שיש ב 27 נובמבר 2023, 17:22, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
MikiRed

שליחה על ידי MikiRed »

סימיוני כתב:
27 נובמבר 2023, 15:32
[/quot

ברור שהמצב חרבנא, אבל המצב הנוכחי הוא הפרומו בלבד.

מערכה בצפון לא תהיה דומה למערכה בדרום, ואם אנחנו רוצים את כל הקשב בצפון ואולי גם סיוע אקטיבי של האמריקאים על מנת לקצר את הגיהנום לעורף שלנו, צריך סבלנות...
אין זבנג וגמרנו בצפון...

סמל אישי של משתמש
שיש

שליחה על ידי שיש »

מי שחיסל את המחבל היום בירושלים זה נער גבעות מבנימין שחיכה להסעה שתחזיר אותו לעזה שם הוא נלחם בשבילנו......ספרו לי עוד על אלימות המתנחלים

סמל אישי של משתמש
אריאל2
Title: דע מאין באת ולאן אתה הולך

שליחה על ידי אריאל2 »

שיש כתב:
30 נובמבר 2023, 15:51
מי שחיסל את המחבל היום בירושלים זה נער גבעות מבנימין שחיכה להסעה שתחזיר אותו לעזה שם הוא נלחם בשבילנו......ספרו לי עוד על אלימות המתנחלים
עדיף שתמחק את ההודעה הזאת

סמל אישי של משתמש
שיש

שליחה על ידי שיש »

אריאל2 כתב:
01 דצמבר 2023, 09:44
עדיף שתמחק את ההודעה הזאת
עדיף שלא תגיב לי

סמל אישי של משתמש
אריאל2

שליחה על ידי אריאל2 »

שיש כתב:
01 דצמבר 2023, 12:04
עדיף שלא תגיב לי
חזרת לשיח האלים? למה זה עדיף?
מי שחיסל את המחבלים הוא אזרח. נער הגבעות שאתה מהלל החליט בניגוד לנהלי הפתיחה באש שגם האזרח הוא מחבל, ירה בו למוות למרות שהאזרח היה ללא נשק, הרים ידיים וצעק בעברית לא לירות.

סמל אישי של משתמש
שיש

שליחה על ידי שיש »

אריאל2 כתב:
01 דצמבר 2023, 15:58
חזרת לשיח האלים? למה זה עדיף?
מי שחיסל את המחבלים הוא אזרח. נער הגבעות שאתה מהלל החליט בניגוד לנהלי הפתיחה באש שגם האזרח הוא מחבל, ירה בו למוות למרות שהאזרח היה ללא נשק, הרים ידיים וצעק בעברית לא לירות.
ביקשתי שלא תגיב לי כי אני לא מתכוון להיכנס לויכוח איתך על מתנחלים
דעתך ידועה ואני לעולם לא אסכים איתך ולכן עדיף שלא תגיב לי זה הכל
מאחר והגבת בכל זאת אז אגיד רק שכמובן תחפש מה לא היה בסדר כי אתה שונא מתנחלים וקשה לך עם זה שהם שומרים עלייך
ואשכרה תהפוך אותו בשניה לרוצח למרות שמנע פיגוע גדול יותר בטח כמו שהוא רוצח את חבריך הערבים המסכנים ביהודה ושומרון יום יום שסובלים מאלימות מתנחלים

בקיצור לא התפכחת עדיין מה7/10

סמל אישי של משתמש
אריאל2

שליחה על ידי אריאל2 »

שיש כתב:
01 דצמבר 2023, 16:31
ביקשתי שלא תגיב לי כי אני לא מתכוון להיכנס לויכוח איתך על מתנחלים
דעתך ידועה ואני לעולם לא אסכים איתך ולכן עדיף שלא תגיב לי זה הכל
מאחר והגבת בכל זאת אז אגיד רק שכמובן תחפש מה לא היה בסדר כי אתה שונא מתנחלים וקשה לך עם זה שהם שומרים עלייך
ואשכרה תהפוך אותו בשניה לרוצח למרות שמנע פיגוע גדול יותר בטח כמו שהוא רוצח את חבריך הערבים המסכנים ביהודה ושומרון יום יום שסובלים מאלימות מתנחלים

בקיצור לא התפכחת עדיין מה7/10
הוא לא בסדר לא בגלל שהוא מתנחל, הוא לא בסדר כי יש כללים לפתיחה באש שכל איש בטחון וכל בעל נשק לומד והוא התעלם מהם לגמרי (וזה בעדינות).
הוא לא מנע פיגוע גדול יותר. הוא ירה והרג את מי שמנע את הפיגוע.
מי שלא התפכח מ-7/10 זה מי שרוצה להמשיך לחיות ליד הפלסטינאים.
והמתנחלים לא שומרים על אף אחד בעצם המגורים שלהם ביו"ש כמו שגוש קטיף לא הגן על יתר תושבי ישראל.

סמל אישי של משתמש
שיש

שליחה על ידי שיש »

אריאל2 כתב:
01 דצמבר 2023, 18:30
הוא לא בסדר לא בגלל שהוא מתנחל, הוא לא בסדר כי יש כללים לפתיחה באש שכל איש בטחון וכל בעל נשק לומד והוא התעלם מהם לגמרי (וזה בעדינות).
הוא לא מנע פיגוע גדול יותר. הוא ירה והרג את מי שמנע את הפיגוע.
מי שלא התפכח מ-7/10 זה מי שרוצה להמשיך לחיות ליד הפלסטינאים.
והמתנחלים לא שומרים על אף אחד בעצם המגורים שלהם ביו"ש כמו שגוש קטיף לא הגן על יתר תושבי ישראל.
מוכיח מה שאמרתי תכף תגיד לחזור ל67.......נקווה שתתפכח במהרה בימנו אבל מעניים כמה נרצחים צריך בשביל זה

גוש קטיף לא הגן אה? אתה אפילו רחוק יותר מ7/10 אתה עוד באוסלו

כמו שאמרתי לא נסכים לעולם

סמל אישי של משתמש
red guy

שליחה על ידי red guy »

שיש כתב:
01 דצמבר 2023, 21:01
מוכיח מה שאמרתי תכף תגיד לחזור ל67.......נקווה שתתפכח במהרה בימנו אבל מעניים כמה נרצחים צריך בשביל זה

גוש קטיף לא הגן אה? אתה אפילו רחוק יותר מ7/10 אתה עוד באוסלו

כמו שאמרתי לא נסכים לעולם
נשמע שאתה ימני אבל מצד שני מגן על הממשלה הזאת.
אז לא הבנתי אנחנו בעד ביבי שהמשיך את אוסלו והיה בעד ההתנתקות או נגד?
או שאתה בכלל בן גביר ואז זה אומר שאתה לא באמת מבין בפוליטיקה ואידוליגיה אלא סתם רץ אחרי מישהו שזורק סיסמאות, ואם לא הבנת מה אני אומר תחקור טיפה למה בן ארי ואריה אלדד אמרו שהוא לא ממשיך דרכם ולמה מרזל קרא לו שמאלן.
ואין מצב שאתה סמוטריץ כי האיש לא סתם איבד את הציונות הדתית כי בתקציב שאישר היה אנטי הערכים שלהם.

אז בתור מגן הממשלה הזאת שלא עשתה שום דבר ימני מעולם מי פה לא התפכח??

סמל אישי של משתמש
שיש

שליחה על ידי שיש »

red guy כתב:
01 דצמבר 2023, 21:42
או שאתה בכלל בן גביר ואז זה אומר שאתה לא באמת מבין בפוליטיקה ואידוליגיה אלא סתם רץ אחרי מישהו שזורק סיסמאות, ואם לא הבנת מה אני אומר תחקור טיפה למה בן ארי ואריה אלדד אמרו שהוא לא ממשיך דרכם ולמה מרזל קרא לו שמאלן.
ואין מצב שאתה סמוטריץ כי האיש לא סתם איבד את הציונות הדתית כי בתקציב שאישר היה אנטי הערכים שלהם.

איפה הגנתי על הממשלה? ומה הקשר לביבי?
בנאדם שעדיין חושב שההתנחלויות הם הבעיה ולא מבין את חשיבות גוש קטיף ואת הקשר בין הויתור למה שקורה לנו עכשיו לא התפכח.....

ומה שקורה עכשיו לא קשור לימין ושמאל זה קשור ליהודים ולאלה ששונאים אותם ללא קשר לגבולות כאלה ואחרים.
באיזה צד אתה? באיזה צד הוא?

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

red guy כתב:
01 דצמבר 2023, 21:42

האלטרנטיבה של הממשלה הלא ימנית הזאת, היא ממשלה עוד יותר לא ימנית שבראשה יעמוד בובה של האמריקאים שתומך במינוי החבר מכחיש השואה שלו לשליט עזה.

אני מציע להתחיל לקדם את השיח מהתעסקות בפרסונות, להתעסקות במהות ולמקום שאליו האזרחים מעוניינים לנווט את המדינה. אחרת שום דבר לא ישתנה מלבד ויכוחי הסרק בין תומכים של איש כזה לאחר.

שלח תגובה