נותנים לגיטימציה למשתמטים...

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

נותנים לגיטימציה למשתמטים...

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

ילד בן 19 שביצע המוטל עליו, מוצא עצמו כעת בסרט אימה בו ראשי הצבא הזדרזו להקריבו קרבן למולך השמאל, וכאשר השאלה היחידה שנותרה כעת היא האם יצליח לצאת מזה בפחות מעשר שנים מאחורי סורג ובריח....

הטענות נגד השתמטות מעולם לא היו מגוחכות יותר....
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

סמל אישי של משתמש
The red one

Re: נותנים לגיטימציה למשתמטים...

שליחה על ידי The red one »

אל תעשה מזה משהו שזה עדיין לא.

אני סמוך ובטוח שזה יסתיים בכלום, בעיקר בגלל התיעוד החדש שיצא.

ובכל מקרה - אם משהו יקרה למישהו בעקבות המקרה זה זה לקצין/מפקד שמורה לחייל לבצע את הירי (ואפילו בודק לו את הקנה לפניי) ולא לחייל עצמו.

מה שכן חייב לציין זה שהתגובות של כל הגורמים הרישמיים (דו"צ, בוגי, ביבי) היו מהירות מדיי, חפוזות מדיי ועשו נזק הרבה יותר גדול. הם מיהרו לגנות כשסרטון 1 רץ ברשת וכשדיי ברור שהחקירה לא הושלמה. התגובות שלהם היו שוות ערך לכל תגובה של טוקבקיסט ואסור שדבר כזה יקרה.

שמעון א
Title: CrazyRed

שליחה על ידי שמעון א »

התקשורת עוד תקבור אותנו חיים.

ליבי עם החייל ומשפחתו.

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה

שמעון א כתב:ליבי עם החייל ומשפחתו.

אפרופו משפחת החייל - היבט טרגי נוסף של הפרשה הוא הפן הכלכלי. הורים שבמקרה הטוב יצטרכו לשבור קופות חיסכון וקרנות השתלמות ולקחת הלוואות ענק, ובמקרה הפחות טוב יצטרכו למכור את הבית כדי לממן לבנם הגנה משפטית ראויה...

סמל אישי של משתמש
yedidel
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yedidel »

מהתקשורת לא צריכות להיות לנו ציפיות. הבעיה זה המתקפה הישירה עליו מצד שר הביטחון ודובר צה"ל עוד לפני תחילת תחקור האירוע...

סמל אישי של משתמש
אדום זקן

שליחה על ידי אדום זקן »

בסוף כולם באים לש.ג
מדינה של מפקירים

סמל אישי של משתמש
The red one

אורי אדום בנשמה כתב:

אפרופו משפחת החייל - היבט טרגי נוסף של הפרשה הוא הפן הכלכלי. הורים שבמקרה הטוב יצטרכו לשבור קופות חיסכון וקרנות השתלמות ולקחת הלוואות ענק, ובמקרה הפחות טוב יצטרכו למכור את הבית כדי לממן לבנם הגנה משפטית ראויה...
בקטע הזה אין לך מה לדאוג, אני בטוח שמיטב עורכי הדין המזוהים עם הימין יעשו את זה ללא עלות או בעלות סימלית מאוד.

סמל אישי של משתמש
אריאל2
Title: דע מאין באת ולאן אתה הולך

שליחה על ידי אריאל2 »

אורי אדום בנשמה כתב:ילד בן 19 שביצע המוטל עליו, מוצא עצמו כעת בסרט אימה בו ראשי הצבא הזדרזו להקריבו קרבן למולך השמאל, וכאשר השאלה היחידה שנותרה כעת היא האם יצליח לצאת מזה בפחות מעשר שנים מאחורי סורג ובריח....

הטענות נגד השתמטות מעולם לא היו מגוחכות יותר....
המשתמטים באים לרוב מצד שמאל. המקרה הזה לא ישנה להם.
הצבא נמצא בין הפטיש לסדן. מצד אחד אומרים שמחבל לא צריך לצאת חי מפיגוע ומצד שני מותר לחסל אותו במגבלת זמן מאוד קצרה בזמן אמת ואין גזר דין מוות. הממשלה והעומד בראשה לא עושים דבר שיסייע להכריע בדילמה אם ומתי מותר לירות.
המקרה הזה יחייב את הממשלה, הימנית למרבה הפלא, לקבל החלטה וללכת איתה. או נגד הציבור שרובו לדעתי תומך בחייל, או נגד החוק הקיים ואז לשנות את החוק. ורק אז יהיה מוטל על חיילים לירות בראשו של מחבל פצוע (אני לא נגד, רק שהיום זה אסור).

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה

אדום בלב בנשמהההה כתב: בקטע הזה אין לך מה לדאוג, אני בטוח שמיטב עורכי הדין המזוהים עם הימין יעשו את זה ללא עלות או בעלות סימלית מאוד.

בא תבין נקודה חשובה: נאשם שידו אינה משגת לממן הגנה משפטית, יש עבורו את הסנגוריה הציבורית. אלא שבאופן גורף, יש פער עצום בין התוצאות שעו"ד מהסנגוריה הציבורית יביא עבורו, לעומת פרקליט צמרת פרטי. והדברים מקבלים משנה תוקף כאשר מדובר בתיק רצח (מאסר עולם חובה במקרה הרשעה).

עורכי דין פרטיים עם אג'נדה ימנית שיקחו את התיק הזה בהתנדבות/במחיר סמלי אולי יש, אבל השאלה היא מה יכולתם. ואנשים לעיתים מעדיפים לשלם מאות אלפים ואפילו מליון ש"ח לפרקליט מהטופ כדי לחסוך הרבה שנות מאסר פוטנציאליות...

סמל אישי של משתמש
nir767676

שליחה על ידי nir767676 »

החייל מואשם ברצח.
בושה וחרפה. מקווה שיהיו פה הפגנות ענק אם יעזו לגעת בחייל הזה.

בינתיים בטוויטר של רשת ב' מפרסמים ככותרת ראשית ראיון עם דודו של המחבל שהתלונן שאף אחד בממשלה עוד לא התנצל על שאירע.
המדינה הולכת לזבל.

סמל אישי של משתמש
The red one

אי אפשר לפרסם בטוויטר כותרת ראשית.

לגבי הגנה משפטית על החייל, אורי, כפי שצפיתי, שרון גל הודיע כי הוא גייס את עו"ד אילן כץ, סגן הפרקליט הצבאי הראשי לשעבר, ומי שכיהן כנשיא בתי הדין הצבאיים ביהודה, שומרון ועזה לעמוד לצידו של החייל.
נשמע לי רזומה נהדר.

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה

אדום בלב בנשמהההה כתב:אי אפשר לפרסם בטוויטר כותרת ראשית.

לגבי הגנה משפטית על החייל, אורי, כפי שצפיתי, שרון גל הודיע כי הוא גייס את עו"ד אילן כץ, סגן הפרקליט הצבאי הראשי לשעבר, ומי שכיהן כנשיא בתי הדין הצבאיים ביהודה, שומרון ועזה לעמוד לצידו של החייל.
נשמע לי רזומה נהדר.

שמח לשמוע, אבל על פניו נראה שעיקר כוחו של האדבוקט הוא בבתי הדין הצבאיים, וזה רק עניין של זמן עד שהתיק יעבור לערכאה אזרחית, שם זו אופרה אחרת...

סמל אישי של משתמש
zivmay

שליחה על ידי zivmay »

אין מה לעשות, יש יותר מדי יפי נפש בתקשורת.

סמל אישי של משתמש
delta7

שליחה על ידי delta7 »

nir767676 כתב: בינתיים בטוויטר של רשת ב' מפרסמים ככותרת ראשית ראיון עם דודו של המחבל שהתלונן שאף אחד בממשלה עוד לא התנצל על שאירע.
המדינה הולכת ל***.
בזיון אמיתי שאף אחד עוד לא התנצל בפניו..., להתנצל עכשיו ומייד ובאותה הזדמנות גם על המרמרה, חיסול אבו ג'יהאד, מבצע אנטבה, מלחמת ששת הימים ושאנחנו עוד בכלל קיימים כאן.

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

כשהחיילים האלה נכנסים לסג׳עייה הם טובים והמדינה מאחוריהם
כשהחיילים האלה עושים טעות הם מופקרים בשביל לכסות על ההתנהלות הבזוייה והכושלת של המדינה

שלח תגובה