מתבייש בעיר ובמוסדות הדת שלי

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
nir767676

מתבייש בעיר ובמוסדות הדת שלי

שליחה על ידי nir767676 »

https://www.ch10.co.il/news/296252/#.V4LNFfkrK1t" onclick="window.open(this.href);return false;
מצעד הגאווה שתוכנן בעיר כנראה שלא ייצא לפועל בעקבות שלילת רישיון ההפגנה שניתן למארגנים על ידי המשטרה.

באמת ביזיון. מרתיח לי את הדם הדברים האלה יותר מכל דבר אחר בעולם, באמת.
הלך כבוד רב העיר, הרים את קולו ואיים בעזיבה. מכשהבין שעזיבה שלו לא מעניינת אף אחד ולאור העובדה שג'וב כזה נוח כבודו לא באמת מוכן לעזוב כי קודם כל ג'וב ורק לאחר מכן אלוהים, פנה למשטרת באר שבע ושכנע אותם בדרך לא דרך לבטל למארגני המצעד את האישור לבצע את המצעד.
אתם קולטים איך העיר שלנו ומוסדות הדת שלנו פועלים?
כמה עצוב שהמשטרה שלנו, שתפקידה להגן עלינו, לוקחת חלק במתקפת השנאה של דמויות הזויות ופרהיסטוריות שכאלה שכל מעשיהן הוא להפיץ רוע ובורות, כל מה שהיהדות לא מייצגת, בשם היהדות.

בושה וחרפה לדעתי. אני באמת אוהב את העיר שלי אבל קשה לי להתמודד עם החלטות מקוממות שכאלו. מי שם את כבוד רב העיר לקבוע לאנשים אחרים כיצד לנהל את חייהם? מדוע רגשותיו של כבוד הרב חשובים יותר מרגשותיהם של אוכלוסיות אחרות.
אין לי דבר או חצי דבר עם הקהילה הגאה, אך כמו שלי יש זכויות במדינה הזו, וכמו שלי בתור אוהד הפועל ב"ש מגיע להשבית את שדרות רגר ולחגוג עם חבריי אליפות היסטורית, מדוע להם לא מגיע לחגוג? באיזה זכות יש לי או לכל אדם אחר בעולם לקבוע להם מה מותר ומה אסור.

נוסף על כל זאת ואם זה לא מספיק, מסתבר גם שמשגיח הכשרות של אחד ממסעדות האוניברסיטה(דיינר 24) איים על המסעדה בשלילת תעודת הכשרות באם לא תוריד דגל גאווה אשר המסעדה תלתה על הקיר. המסעדה מחוייבת חוזית לאוניברסיטה להחזיק תעודת כשרות ולכן הורידה את הדגל.
תגידו לי כיצד אפשר לקרוא דבר שכזה ולא לרתוח מעצבים אני באמת לא יודע, איש שכזה אשר מנצל את כוחו בתחום מסויים על מנת לכפות את דעתו על אנשים בתחומים אחרים הוא לא פחות מרשע בעיניי ושפל כאחרון הטרוריסטים, אין דרך עדינה יותר לתאר זאת.

בסופו של יום, הכי אירוני בעיניי הוא שאותם אנשים שמאמינים כי הם מייצגים את אלוהים לא מבינים שלא משנה מה, בסופו של דבר, אם יש מישהו שם למעלה, בטוח בהם הוא מתבייש הכי הרבה.

סמל אישי של משתמש
סניור
Title: קרייזי-רד

Re: מתבייש בעיר ובמוסדות הדת שלי

שליחה על ידי סניור »

עצוב.

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7
Title: קרייזי-רד7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

+ כמה שתרצה

סמל אישי של משתמש
Noam98

שליחה על ידי Noam98 »

עצוב ומביש.

סמל אישי של משתמש
yakar

שליחה על ידי yakar »

מצד שני , המארגנים לא מוכנים להתפשר , בתוואי המסלול שלהם הם חולפים ליד בתי כנסת. זה כזה בעייתי לשבת ולהחליט על מסלול מוסכם?

אני די בטוח שהם מרוצים מ"ההתנגדויות" האלה , זה יוצר להם תהודה , וזה מה שהם רוצים.

יש איזה נטייה לתמוך אוטומטי בכל צעקה של הארגונים האלה , מבלי להכנס לפרטים. לדעתי צריך לתת להם יחס שווה , ולא יחס מועדף.

אל תשכחו גם שהעירייה תיקצבה אותם נדיבות באירועים משנים קודמות . לא הגיוני להמשיך לתקצב אם הולכים נגד העירייה ראש בראש.

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה
Title: הפועל אימפריה!

שליחה על ידי דר אדום בנשמה »

רב דוחה.
אפילו לופליאנסקי שהוא גם דתי בזמנו נתן אור ירוק למצעד בירושלים.
אבל אצלנו יש רב אפס שמקבל כסף על חשבון המדינה ומחזיר את העיר שנים אחורה.
הפועל באר שבע, אלופה לעונת 2015-2016!

סמל אישי של משתמש
dardasmiley

שליחה על ידי dardasmiley »

yakar כתב:מצד שני , המארגנים לא מוכנים להתפשר , בתוואי המסלול שלהם הם חולפים ליד בתי כנסת. זה כזה בעייתי לשבת ולהחליט על מסלול מוסכם?

אני די בטוח שהם מרוצים מ"ההתנגדויות" האלה , זה יוצר להם תהודה , וזה מה שהם רוצים.

יש איזה נטייה לתמוך אוטומטי בכל צעקה של הארגונים האלה , מבלי להכנס לפרטים. לדעתי צריך לתת להם יחס שווה , ולא יחס מועדף.

אל תשכחו גם שהעירייה תיקצבה אותם נדיבות באירועים משנים קודמות . לא הגיוני להמשיך לתקצב אם הולכים נגד העירייה ראש בראש.
מה הקשר בכלל שעוברים ליד בתי כנסת?
האדמה שם קדושה והם יזהמו אותה????
או שאולי אלו מדרכות וכבישים שנבנו מכספים פרטיים קדושים?

העיקר שרגשות הדתיים לא יפגעו?
ומה עם הרגשות של שאר האנשים בעיר? לא נחשבים!
חס וחלילה שיעברו ליד בית כנסת, אולי איזה אברך צדיק יפול למחשבות טומאה בגלל שיראה אותם.

עצם זה שהם עדיין צריכים להלחם כל פעם מחדש על הזכות שלהם לחגוג את היום שלהם פעם בשנה מראה שהמצעד עוד נחוץ והכרחי.

במקום לחשוב על זה כמצעד הגאווה נסו רגע לחשוב על מצעד של הUS לפני משחק. כל מקום שהUS יכול ורשאי לצעוד בו, צריך להיות מאושר גם לצעידת הלהט"ב.

ככה זה בדמוקרטיה, או שמשהו מותר, ואז לכווווולם מותר לעשות אותו, או שמשהו אסור ואז לכווווולם אסור לעשות אותו.

סמל אישי של משתמש
yakar

שליחה על ידי yakar »

dardasmiley כתב:
מה הקשר בכלל שעוברים ליד בתי כנסת?
האדמה שם קדושה והם יזהמו אותה????
או שאולי אלו מדרכות וכבישים שנבנו מכספים פרטיים קדושים?

העיקר שרגשות הדתיים לא יפגעו?
ומה עם הרגשות של שאר האנשים בעיר? לא נחשבים!
חס וחלילה שיעברו ליד בית כנסת, אולי איזה אברך צדיק יפול למחשבות טומאה בגלל שיראה אותם.

עצם זה שהם עדיין צריכים להלחם כל פעם מחדש על הזכות שלהם לחגוג את היום שלהם פעם בשנה מראה שהמצעד עוד נחוץ והכרחי.

במקום לחשוב על זה כמצעד הגאווה נסו רגע לחשוב על מצעד של הUS לפני משחק. כל מקום שהUS יכול ורשאי לצעוד בו, צריך להיות מאושר גם לצעידת הלהט"ב.

ככה זה בדמוקרטיה, או שמשהו מותר, ואז לכווווולם מותר לעשות אותו, או שמשהו אסור ואז לכווווולם אסור לעשות אותו.
לא הבנתי למה לעשות דווקא? מה הבעיה שלא לעבור ליד בתי כנסת? מה לעשות שזה עובדה שזה מפריע לציבור הדתי.

אף אחד לא יפגע אם הם לא יעברו ליד מוסדות דתיים! אני מאמין בפשרות , ולנסות ללכת בדרך שתפגע בכמה שפחות אנשים בדרך.
מצטער, אך הקהילה הגאה לא יותר חשובה מהקהילה הדתית.

חשוב לציין שאין לי בעיה עם המצעד , קצת מציקה לי הדרך המתלהמת שלהם , אבל שיצעדו בכיף.אך עדיין חשוב מאוד לנסות להמנע מפגיעה במגזרים אחרים ככל הניתן.

סמל אישי של משתמש
dardasmiley

yakar כתב:
לא הבנתי למה לעשות דווקא? מה הבעיה שלא לעבור ליד בתי כנסת? מה לעשות שזה עובדה שזה מפריע לציבור הדתי.

אף אחד לא יפגע אם הם לא יעברו ליד מוסדות דתיים! אני מאמין בפשרות , ולנסות ללכת בדרך שתפגע בכמה שפחות אנשים בדרך.
מצטער, אך הקהילה הגאה לא יותר חשובה מהקהילה הדתית.

חשוב לציין שאין לי בעיה עם המצעד , קצת מציקה לי הדרך המתלהמת שלהם , אבל שיצעדו בכיף.אך עדיין חשוב מאוד לנסות להמנע מפגיעה במגזרים אחרים ככל הניתן.
שוב כי זה בדיוק העניין פה, אי אפשר להגיד שאתה נפגע מעצם נוכחותה של קהילה אחרת.
הקהילה הגאה לא יותר חשובה מהקהילה הדתית, אבל זה עובד גם הפוך.
אף אחד משל לא טוען שפוגע בו לראות חרדי לבוש טלית בדרך לבית כנסת, או למשל אם חרדי יעבור לעד מקום של הקהילה הגאה אף אחד לא יצעק עליו או יזרוק אבנים.

בדיוק כמו שלקהילה הדתית מותר לצעוד על המדרכוץ ליד בית כנסת כך גם לקהילה הגאה.

זו בדיוק מהות המצעד, שוויון.
לא זכויות יתר או תיעדוף, פשוט שיוויון.
מה שלך מותר גם לאחר מותר.

ושוב תדמיין שבמקום קהילה גאה צועדים שם US או ותיקי הצבא האדום (ב1 במאי) מישהו היה קופץ ומתנגד?

וזה בדיוק גודלו של האבסורד, ביום שאנשים יפסיקו להתנגד למצעד הזה הוא יבוטל, כי כבר לא יהיה בו צורך.

סמל אישי של משתמש
סניור

שליחה על ידי סניור »

היא חשובה יותר תודעתית כיוון שהיא קהילה שלא זוכה לשיוויון ואפילו מופלית בהמון תחומים, אם לא בכולם.

סמל אישי של משתמש
yakar

שליחה על ידי yakar »

dardasmiley כתב:
שוב כי זה בדיוק העניין פה, אי אפשר להגיד שאתה נפגע מעצם נוכחותה של קהילה אחרת.
הקהילה הגאה לא יותר חשובה מהקהילה הדתית, אבל זה עובד גם הפוך.
אף אחד משל לא טוען שפוגע בו לראות חרדי לבוש טלית בדרך לבית כנסת, או למשל אם חרדי יעבור לעד מקום של הקהילה הגאה אף אחד לא יצעק עליו או יזרוק אבנים.

בדיוק כמו שלקהילה הדתית מותר לצעוד על המדרכוץ ליד בית כנסת כך גם לקהילה הגאה.

זו בדיוק מהות המצעד, שוויון.
לא זכויות יתר או תיעדוף, פשוט שיוויון.
מה שלך מותר גם לאחר מותר.

ושוב תדמיין שבמקום קהילה גאה צועדים שם US או ותיקי הצבא האדום (ב1 במאי) מישהו היה קופץ ומתנגד?

וזה בדיוק גודלו של האבסורד, ביום שאנשים יפסיקו להתנגד למצעד הזה הוא יבוטל, כי כבר לא יהיה בו צורך.
אז הפתרון הוא לעשות דווקא? זה נתון קיים שלפי אמונת החרדים , הגאים הם חוטאים.

לדעתי גם לא נצליח לקיים צעדה עם דגלי ישראל ברהט.
או צעדה של הus בטדי אחרי ניצחון במשחק חשוב.
דרך אגב , אני גם לא בטוח שמצעד של חרדים במעוז של הקהילה הגאה יתקבל בצורה יפה(יש שם לא מעט גזענים , וכאלה שמרשים לעצמם יותר מידי).

זה ברור שהקהילה הדתית היא נגד המצעד , ונגד קיום הקהילה הגאה בכלל.
אבל בתור עיר , שאמורה ליצור איזון , אף אחד לא דורש את זה כמובן.
פשוט מבקשים להמנע ממפגש מיותר בין הקהילות , מה לא לגיטימי הזה?

סמל אישי של משתמש
dardasmiley

yakar כתב:
אז הפתרון הוא לעשות דווקא? זה נתון קיים שלפי אמונת החרדים , הגאים הם חוטאים.

לדעתי גם לא נצליח לקיים צעדה עם דגלי ישראל ברהט.
או צעדה של הus בטדי אחרי ניצחון במשחק חשוב.
דרך אגב , אני גם לא בטוח שמצעד של חרדים במעוז של הקהילה הגאה יתקבל בצורה יפה(יש שם לא מעט גזענים , וכאלה שמרשים לעצמם יותר מידי).

זה ברור שהקהילה הדתית היא נגד המצעד , ונגד קיום הקהילה הגאה בכלל.
אבל בתור עיר , שאמורה ליצור איזון , אף אחד לא דורש את זה כמובן.
פשוט מבקשים להמנע ממפגש מיותר בין הקהילות , מה לא לגיטימי הזה?
כי אם אתה נפגע מעצם נוכחותו של מישהו אחר זה בעיה שלך לא שלו.
זה ממש לא לעשות דווקא, זה להראות שהם אזרחים שווים במסגרת החוק.
אם לקהילה הדתית בעיר מפריע משהו שלא בשליטתה שתתכבד ותעצום עיניים או שיגיפו חלונות. אתה לא יכול לשלול מאדם זכויות דמוקרטיות כי לך זה מפריע.

אני בדיאטה זה אומר שאני יכול לדרוש ממאפיות בשכונה שלי לא למכור בורקסים?

וגם לגבי הדוגמה שלך על דגלי ישראל ברהט התשובה היא אחת, אם זה מותר חוקית, אני רשאי לעשות את זה, ועובדה אגב שמתקיים מצעד הדגלים ברובע המוסלמי בירושלים וגם צעדות דגלים של איתמר בן גביר וחבריו. זה שמסובך לאבטח את זה? Tough life, שהמשטרה תתאמץ ותעשה את עבודתה.

סמל אישי של משתמש
yakar

שליחה על ידי yakar »

dardasmiley כתב:
כי אם אתה נפגע מעצם נוכחותו של מישהו אחר זה בעיה שלך לא שלו.
זה ממש לא לעשות דווקא, זה להראות שהם אזרחים שווים במסגרת החוק.
אם לקהילה הדתית בעיר מפריע משהו שלא בשליטתה שתתכבד ותעצום עיניים או שיגיפו חלונות. אתה לא יכול לשלול מאדם זכויות דמוקרטיות כי לך זה מפריע.

אני בדיאטה זה אומר שאני יכול לדרוש ממאפיות בשכונה שלי לא למכור בורקסים?

וגם לגבי הדוגמה שלך על דגלי ישראל ברהט התשובה היא אחת, אם זה מותר חוקית, אני רשאי לעשות את זה, ועובדה אגב שמתקיים מצעד הדגלים ברובע המוסלמי בירושלים וגם צעדות דגלים של איתמר בן גביר וחבריו. זה שמסובך לאבטח את זה? Tough life, שהמשטרה תתאמץ ותעשה את עבודתה.
אז בוא נאפשר לכל יהודי לעלות להר הבית? זה זכותו הרי.
אני די בטוח שרוב הקהילה הגאה מתנגדת לעליית יהודים להר הבית .

מה שאני מנסה להגיד , זה שאסור ללכת דווקא אז שיעשו מצעד שעובר בצירים המרכזים של העיר , ולא יעברו ליד מוסדות דתיים. זה לא ביג דיל , אבל זה לא המטרה שלהם , אחרת לא יהיה באזז למצעד , ונראה רק 200 איש.

סמל אישי של משתמש
delta7

שליחה על ידי delta7 »

yakar כתב: מה שאני מנסה להגיד , זה שאסור ללכת דווקא אז שיעשו מצעד שעובר בצירים המרכזים של העיר , ולא יעברו ליד מוסדות דתיים. זה לא ביג דיל , אבל זה לא המטרה שלהם , אחרת לא יהיה באזז למצעד , ונראה רק 200 איש.
+1
קצת התגמשות מצד הקהילה יכולה לפתור את העניין או לפחות לחשוף את פרצופו האמיתי של כבוד הרב.
לא לבטל, לקבוע מסלול כזה שלא יפגע באחר.

סמל אישי של משתמש
The red one

שליחה על ידי The red one »

תגובתו של אורי מתבקשת :)

אל תדאגו חברים המצעד יתקיים כמתוכנן, לא רואה סרט שלא

שלח תגובה