מתבייש בעיר ובמוסדות הדת שלי

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
nir767676

Re: מתבייש בעיר ובמוסדות הדת שלי

שליחה על ידי nir767676 »

אורי אתה בחור חכם, חזיתי בכך לאורך שנים של דיונים בפורום בנושאים השונים.
שמח שלפחות חלק מהמתנגדים למצעד מסוגלים להציג טיעונים בעלי טעם ואפשר לנהל איתם שיחה.
לצערי לפי הדיונים המתקיימים בפייסבוק אני עד לכך שחלק גדול מהתומכים בצד שלך הם חבורה של סוטים, אלימים, בורים בצורה בלתי רגילה, מבוגרים בעיקרם ועם פה של ג'ורה, רמת התבטאות של ילד בכיתה ה', ובחלקם הגדול הומוסקסואלים בארון שכן אין סיבה שאדם יזדעק עד כדי כך ממצעד ה"עירום" אלא אם הוא בעצם נמשך למראות האלה. מעבר לזה הוא יכול לראות את אותם דברים בכל בריכה שיגיע אליה, מאמין שלא יזדעק מהמראות שם.
אני אהיה איתך כנה בא לי שיהיה מצעד בעיקר בגלל אותם אנשים, אתה יכול לקרוא לזה פרובוקציה, מבחינתי זה מבורך ומבער בורות.

העניין עם הר הבית שונה ולא רלוונטי מדובר פה על הפגנה ספציפית, אתה מעוניין בהפגנה מסוג אחר? תארגן אחת ואני מאמין שהרבה מאוד אנשים אשר תומכים בהפגנה הזו יתמכו גם בשלך. אין פשר לטעון נגד אנשים אשר מבצעים הפגנה בכך שהם לא מבצעים הפגנה אחרת, זה נוח מדי.
מאמין שלא נגיע להסכמה בנושא הזה וכנראה שהסיבה היא שלי ולך יש אלוהים אחרים

סמל אישי של משתמש
אריאל2
Title: דע מאין באת ולאן אתה הולך

שליחה על ידי אריאל2 »

אורי אדום בנשמה כתב:טוב, כמה דברים:

1. כל תומכי הקהילה הלהט"בית - כולכם מופת לצביעות ודמוקרטיה דלשמעטה. על זכותם של בעלי הנטיות ההפוכות לצעוד ודווקא במסלול שיעורר כמה שיותר פרובוקציות אתם נלחמים בחירוף נפש, אבל כאשר מדובר בעליה של יהודים להר הבית - סלע קיומנו - הופה! פתאום כל צקצוקי הלשון על הומניות, סובלנות ושוויון תקפים רק כשזה משרת את האינטרסים של "בני האור" במלחמת התרבות הניתשת כאן.

בנוסף, כולכם גם מגלגלי עיניים: איך זה שאף אחד מכם - חבורת דעתנים אניני תרבות - לא שאל מעולם מדוע הקהילה הלהט"בית לא עומדת על זכותה לקיום המצעד בעיר ערבית?!

2. לכל השואלים "מדוע שקהילת הלהט"בים תתפשר ולא הדתיים?", וכהנה אמירות בסגנון:

אז א' - זה בערך כמו לשאול מדוע מי שתקעו לו גרעפס בפרצוף מטווח אפס - וסליחה שאני מעדן את הדימוי - לא ילמד לחיות עם זה, ולעמוד על זכותו של הפרובקטור להמשיך במעשיו.

ב' - להזכירכם, מדינת ישראל היא מדינה יהודית. על כל המשתמע מכך.

ג' - ב-20/10/1952, בימיה הראשונים של המדינה, נערכה הפגישה המפורסמת בין רה"מ דויד בן-גוריון לרב אברהם ישעיהו קרליץ, "החזון איש" זצ"ל. בפגישה, שמטרתה היתה לדון בשאלה הסבוכה של יחסי דתיים-חילוניים, השיב החזון איש לבן-גוריון תשובה ניצחת עם משל מהתלמוד הבבלי, מסכת סנהדרין דף ל"ב ע"א: "אם שני גמלים נפגשים בדרך במשעול, וגמל אחד טעון משא, והשני איננו טעון משא, זה שאין עליו משא חייב לפנות את הדרך לגמל הטעון משא". והנמשל לענייננו ברור: לדתיים המצדדים בתורה האוסרת באיסור חמור משכבי זכר יש רקורד של 3,328 שנה, ממעמד הר סיני. מה יש לקהילה הלהט"בית? גם אם נאנוס את המציאות ונגלה יצירתיות מחשבתית הרקורד שלהם הוא במקסימום מהפלמ"ח.

3. 'adomi' - חזק ואמץ!
א. למה אתה מכליל? כל מצביעי הימין הם אמילי מוגרבי?
ב. העליה להר הבית אכן חשובה. ההשלכות שלה הרבה יותר נפיצות.בכל מקרה מי שמגביל אותה זו ממשלת הימין ולא בגלל הקהילה הגאה ותומכיה אלא מחשש למלחמת דת בכל המזרח התיכון.
ג. מצעד גאווה בעיר ערבית הוא דבר מבורך. הלוואי ויקדמו את זה. תשמח לשמוע שבמגזר הדרוזי יש כבר פתיחות רבה יותר לנושא ומי ייתן שגם במגזר הערבי יקבלו את השונה בזרועות פתוחות.
ד. יש מי שרואה בהקמת בית מדרש מול ביתו פרובוקציה.אתה תתמוך בסגירה של בתי כנסת ומקוואות בשכונות חילוניות?
ה. המדינה יהודית ודמוקרטית והמתח בין השתיים מזין את המאבק בענייני דת ומדינה כבר שנים. בינתיים לדתיים האורתודוקסים אין מנופול על הגדרת היהדות וטוב שכך. שחלילה לא נחדש את החוק המקראי הקורא לסקול בועלי נידות ומחללי שבת.
ו. תשמח לשמוע שהחקיקה המקראית, כמו החקיקה בכל המזרח הקדום, נותנת מענה לתופעות שהיו בזמנה. עבודה זרה, כשרות (יחודי ליהדות), שחרור עבדים, משכב זכר, משכב בהמה, כישוף, גילוי עריות, גניבה וכו׳. כלומר, לפחות כזמנה של החקיקה המקראית זמנה של האהבה החד מינית. אציין בנוסף שביוון העתיקה משכב זכר היה נפוץ ומקובל. ההתאחדות כקהילה תחת דגל הקשת בעשרות השנים האחרונות לא ממש עקרוני. התופעה זכתה להתייחסות בחקיקה מהאלף השני לפני הספירה לפחות.
לפי חלק מהדעות בתלמוד הבבלי, חם ביצע בנח אביו מעשה סדום. וזה עוד לפני שהייתה חקיקה נגד זה.
כמובן שהראיה הנאה מן התלמוד רלוונטית רק למי שאוחז בגישה הדתית. לחילוני ממוצע אין בה דבר וחצי דבר.
לגבי הבורות שציינת בהודעה אחרת זה נכון וזה כאוב. לכן צריך מורים ומחנכים יודעי ספר שיסגרו את פערי הידע. אתה מוזמן להיות אחד מהם.

סמל אישי של משתמש
hb7
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי hb7 »

תוצאה מצויינת לביתר הלואי עלינו, תוצאה טובה למכבי, תוצאה סבירה לחיפה הכול פתוח בגומלין

סמל אישי של משתמש
הסניגור האדום

שליחה על ידי הסניגור האדום »

nir767676 כתב:https://www.ch10.co.il/news/296252/#.V4LNFfkrK1t
מצעד הגאווה שתוכנן בעיר כנראה שלא ייצא לפועל בעקבות שלילת רישיון ההפגנה שניתן למארגנים על ידי המשטרה.

באמת ביזיון. מרתיח לי את הדם הדברים האלה יותר מכל דבר אחר בעולם, באמת.
הלך כבוד רב העיר, הרים את קולו ואיים בעזיבה. מכשהבין שעזיבה שלו לא מעניינת אף אחד ולאור העובדה שג'וב כזה נוח כבודו לא באמת מוכן לעזוב כי קודם כל ג'וב ורק לאחר מכן אלוהים, פנה למשטרת באר שבע ושכנע אותם בדרך לא דרך לבטל למארגני המצעד את האישור לבצע את המצעד.
אתם קולטים איך העיר שלנו ומוסדות הדת שלנו פועלים?
כמה עצוב שהמשטרה שלנו, שתפקידה להגן עלינו, לוקחת חלק במתקפת השנאה של דמויות הזויות ופרהיסטוריות שכאלה שכל מעשיהן הוא להפיץ רוע ובורות, כל מה שהיהדות לא מייצגת, בשם היהדות.

בושה וחרפה לדעתי. אני באמת אוהב את העיר שלי אבל קשה לי להתמודד עם החלטות מקוממות שכאלו. מי שם את כבוד רב העיר לקבוע לאנשים אחרים כיצד לנהל את חייהם? מדוע רגשותיו של כבוד הרב חשובים יותר מרגשותיהם של אוכלוסיות אחרות.
אין לי דבר או חצי דבר עם הקהילה הגאה, אך כמו שלי יש זכויות במדינה הזו, וכמו שלי בתור אוהד הפועל ב"ש מגיע להשבית את שדרות רגר ולחגוג עם חבריי אליפות היסטורית, מדוע להם לא מגיע לחגוג? באיזה זכות יש לי או לכל אדם אחר בעולם לקבוע להם מה מותר ומה אסור.

נוסף על כל זאת ואם זה לא מספיק, מסתבר גם שמשגיח הכשרות של אחד ממסעדות האוניברסיטה(דיינר 24) איים על המסעדה בשלילת תעודת הכשרות באם לא תוריד דגל גאווה אשר המסעדה תלתה על הקיר. המסעדה מחוייבת חוזית לאוניברסיטה להחזיק תעודת כשרות ולכן הורידה את הדגל.
תגידו לי כיצד אפשר לקרוא דבר שכזה ולא לרתוח מעצבים אני באמת לא יודע, איש שכזה אשר מנצל את כוחו בתחום מסויים על מנת לכפות את דעתו על אנשים בתחומים אחרים הוא לא פחות מרשע בעיניי ושפל כאחרון הטרוריסטים, אין דרך עדינה יותר לתאר זאת.

בסופו של יום, הכי אירוני בעיניי הוא שאותם אנשים שמאמינים כי הם מייצגים את אלוהים לא מבינים שלא משנה מה, בסופו של דבר, אם יש מישהו שם למעלה, בטוח בהם הוא מתבייש הכי הרבה.
סופר לייק +++++++

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7
Title: קרייזי-רד7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

hb7 כתב:תוצאה מצויינת לביתר הלואי עלינו, תוצאה טובה למכבי, תוצאה סבירה לחיפה הכול פתוח בגומלין
אחי התבלבלת בנושא :D

סמל אישי של משתמש
הסניגור האדום

שליחה על ידי הסניגור האדום »

nir767676 כתב:אורי אתה בחור חכם, חזיתי בכך לאורך שנים של דיונים בפורום בנושאים השונים.
שמח שלפחות חלק מהמתנגדים למצעד מסוגלים להציג טיעונים בעלי טעם ואפשר לנהל איתם שיחה.
לצערי לפי הדיונים המתקיימים בפייסבוק אני עד לכך שחלק גדול מהתומכים בצד שלך הם חבורה של סוטים, אלימים, בורים בצורה בלתי רגילה, מבוגרים בעיקרם ועם פה של ג'ורה, רמת התבטאות של ילד בכיתה ה', ובחלקם הגדול הומוסקסואלים בארון שכן אין סיבה שאדם יזדעק עד כדי כך ממצעד ה"עירום" אלא אם הוא בעצם נמשך למראות האלה. מעבר לזה הוא יכול לראות את אותם דברים בכל בריכה שיגיע אליה, מאמין שלא יזדעק מהמראות שם.
אני אהיה איתך כנה בא לי שיהיה מצעד בעיקר בגלל אותם אנשים, אתה יכול לקרוא לזה פרובוקציה, מבחינתי זה מבורך ומבער בורות.

העניין עם הר הבית שונה ולא רלוונטי מדובר פה על הפגנה ספציפית, אתה מעוניין בהפגנה מסוג אחר? תארגן אחת ואני מאמין שהרבה מאוד אנשים אשר תומכים בהפגנה הזו יתמכו גם בשלך. אין פשר לטעון נגד אנשים אשר מבצעים הפגנה בכך שהם לא מבצעים הפגנה אחרת, זה נוח מדי.
מאמין שלא נגיע להסכמה בנושא הזה וכנראה שהסיבה היא שלי ולך יש אלוהים אחרים
אתה חריף :)
אורי היקר
אתה איש דתי מאמין, לדעתך עקב היותנו יהודים אנו אמורים לחשוב כמוך או לכל הפחות לכבד את דעותייך,
אז בו אסביר לך משהו אנחנו יהודים מאמינים בני מאמינים, חלק מאמונתנו היא כיהודים היא ההומניות לקבל את האחר והשונה, לקבל בלי צביעות ובלי תנאים ככה חונכתי וככה אני מחנך את ילדיי, הטיעון החלש שאתה מציג שבו המצעד היה אמור לעבור ליד בתי כנסת הוא חלש אחי חלש מאוד, מה לעשות שהכביש הראשי יש סביבו בתי כנסת במרחק עשרות מטרים? עזוב אותך אחי תלמד לקבל את השונה, גם לי לא נוח לראות מין מנשק את מינו, אבל זו זכותו אחי וזו דרך חייו או לא יודע איך תקרא לזה,
ודרך אגב היינו יכולים להרוג שתי ציפורים במכה אחת, גם להעיף את משפחת המושחתים מהעיר וגם יכולנו להוכיח לנו שבאמת אנחנו כבר לא פרובנציה, שבא מנחתים לנו רב חיצוני שגם יקבע את אופייה של העיר.
נערך לאחרונה על ידי הסניגור האדום ב 14 יולי 2016, 22:32, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
גדי

שליחה על ידי גדי »

CrazyRed7 כתב: אחי התבלבלת בנושא :D
הוא התכוון שבתל אביב וירושלים יש כבר אחלה מצעד גאווה. הוא מקווה שגם אצלנו זה יקרה
אל תשאל מה הפועל באר שבע יכולה לעשות למענך אלא שאל את עצמך מה אתה יכול לעשות למענה

סמל אישי של משתמש
yakar

שליחה על ידי yakar »

ההנהלה של הבית הגאה באר שבעים בכלל?
עשו שם רע לעיר בפרובקציות ובעורמה.
בכל מצעד אחר בארץ יש משא ומתן עם המשטרה על מסלול מוסכם.
תראו כמה כתבות נגד רוביק ונגד העיר , שהם בכלל לא קשורים לסיפור. כמובן שאף אחד לא מציג את הסיפור במלואו.
שלא נדבר על זה שבגץ אישר את חששות המשטרה.

קהילה ביזיון. משחקים אותה נאורים , ושאתה נכנס פנימה לראות מה הם חושבים מגלים שנאה עמוקה לכל מי שהוא לא הם. זה צביעות.

סמל אישי של משתמש
אדום זקן

שליחה על ידי אדום זקן »

בשורה התחתונה מבלי לגלות סימני חיבה ללהט"ב.
עיריית ב"ש והעומד בראשה יצא פארש.
כל היום יושב וחופר בתקשורת שבש זה לא פרובינציה והיא עיר העתיד ומתקרבת בצעדי ענק לתל אביב.
דווקא שהייתה לו ההזדמנות לחקות הלכה למעשה את הערים הגדולות והנחשבות בארץ,במצעד שאפשר להסכים איתו או לא אבל מוסיף צבע והמון הווי בעיר אפורה כמו ב"ש,הוא יצא שפן כי לא נוח לו.
אם בירושלים אדון רוביק עשו מצעד גאווה,אז מי זאת בכלל ב"ש "שרגשות התושבים ייפגעו"?
ראש עיר שמתנהג כמו רבי נוח,רק שזה בא לו טוב הוא מתאמץ.

סמל אישי של משתמש
bs war

שליחה על ידי bs war »

אדום זקן כתב:בשורה התחתונה מבלי לגלות סימני חיבה ללהט"ב.
כל היום יושב וחופר בתקשורת שבש זה לא פרובינציה והיא עיר העתיד ומתקרבת בצעדי ענק לתל אביב.
דווקא שהייתה לו ההזדמנות לחקות הלכה למעשה את הערים הגדולות והנחשבות בארץ,במצעד שאפשר להסכים איתו או לא אבל מוסיף צבע והמון הווי בעיר אפורה כמו ב"ש,הוא יצא שפן כי לא נוח לו.
אם בירושלים אדון רוביק עשו מצעד גאווה,אז מי זאת בכלל ב"ש "שרגשות התושבים ייפגעו"?
שאל את נציגי הקהילה אם אי פעם היה בב"ש ראש עיר שדאג, תמך ועבד איתם יותר מרוביק.
באר שבע לא צריכה לחקות את תל-אביב, ובטח לא לקבל ממנה אישור בכתב על היותה עיר מודרנית ומתקדמת.

ראש העיר הוא של כולם. ובב"ש יש אנשים שמצעד הגאווה מפריע להם. הפתרון היה צריך להיות מו"מ בין כל הגורמים עם מעט התפשרות של כל אחד כדי להגיע להסכמה. המתווה של המשטרה היה מעליב ומגוחך, אבל גם הקהילה בכלל לא הייתה מוכנה להציע מתווה שונה מהמקורי, עם מעט התפשרות.

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7
Title: קרייזי-רד7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

אדום זקן כתב:בשורה התחתונה מבלי לגלות סימני חיבה ללהט"ב.
יש יותר מצביעים חרדים, דתיים ושומרי מסורת.
מי יצביע לו ההומואים והלסביות בעיר?

זה השיקול היחיד שלו בנושא.

סמל אישי של משתמש
yakar

שליחה על ידי yakar »

bs war כתב:
שאל את נציגי הקהילה אם אי פעם היה בב"ש ראש עיר שדאג, תמך ועבד איתם יותר מרוביק.
באר שבע לא צריכה לחקות את תל-אביב, ובטח לא לקבל ממנה אישור בכתב על היותה עיר מודרנית ומתקדמת.

ראש העיר הוא של כולם. ובב"ש יש אנשים שמצעד הגאווה מפריע להם. הפתרון היה צריך להיות מו"מ בין כל הגורמים עם מעט התפשרות של כל אחד כדי להגיע להסכמה. המתווה של המשטרה היה מעליב ומגוחך, אבל גם הקהילה בכלל לא הייתה מוכנה להציע מתווה שונה מהמקורי, עם מעט התפשרות.
+1.
מה עם זה שרוביק נאם באירוע בשנה שעברה שהעירייה מימנה לקהילה?
מה שקרה הוא שהתחלפה ההנהלה בבית הגאה , והגיעו נציגים שלא מאמינים בהדברות.
לא ראיתי אפילו פסיק שהם הסכימו לעשות למען התפשרות. לכן אני לא מאמין שהגישה שלהם נקייה. באו לעשות פרובוקציה.

סמל אישי של משתמש
The red one

שליחה על ידי The red one »

אדום זקן אתה טועה. רוביק היה בעד המצעד ולא היה לו כל קשר לכל הסאגה שהתרחשה. הוא לא קובע אם מקיימים אירוע או לא, זאת המשטרה.

כל ההסתה לכיוונו מצד הבית הגאה מאוד מכוערת.

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

אריאל2 כתב:א. למה אתה מכליל? כל מצביעי הימין הם אמילי מוגרבי?

מכליל כי זו האמת. ישנה קורולציה מובהקת בין אלו שעומדים על רגליהם האחוריות כנגד זכויות יסוד של יהודים בארץ אבותם, לאלו שאומרים אמן אחרי כל גחמה פרובקטיבית של הקהילה הלהט"בית. כן - מוטיב השקר, הצביעות והמוסר הכפול הינו ציר מרכזי בהוויה של המילייה הפוליטי שלך, וזו רק דוגמא אחת מני רבות!!

אריאל2 כתב:ב. העליה להר הבית אכן חשובה. ההשלכות שלה הרבה יותר נפיצות.בכל מקרה מי שמגביל אותה זו ממשלת הימין ולא בגלל הקהילה הגאה ותומכיה אלא מחשש למלחמת דת בכל המזרח התיכון.

יופי, אז נותנים פרס לטרור... בברכת השמאל הצבוע.
ומה בעצם אתה אומר בין השורות - שהחרדים צריך ללמוד מהערבים איך מייצרים מאזן אימה שיגרום להתקפל בפניהם? ששליסל אחד לא מספיק?
אריאל2 כתב:ג. מצעד גאווה בעיר ערבית הוא דבר מבורך. הלוואי ויקדמו את זה. תשמח לשמוע שבמגזר הדרוזי יש כבר פתיחות רבה יותר לנושא ומי ייתן שגם במגזר הערבי יקבלו את השונה בזרועות פתוחות.

מבורך? אז יאללה, שיהיו מספיק כנים עם עצמם ויתחילו להלחם למען זה. מה שכמובן לא יקרה, כי הם עצמם יודעים ששם כבר יחכו להם רבבות של שליסלים, ומה עוד שלקהילה הלהט"בית אין רצון לעשות דווקא לציבור הערבי, להבדיל מהציבור החרדי.
אריאל2 כתב:ד. יש מי שרואה בהקמת בית מדרש מול ביתו פרובוקציה.אתה תתמוך בסגירה של בתי כנסת ומקוואות בשכונות חילוניות?

יש לך את זה באנלוגיה יותר כוזבת?
אריאל2 כתב:ה. המדינה יהודית ודמוקרטית והמתח בין השתיים מז** את המאבק בענייני דת ומדינה כבר שנים. בינתיים לדתיים האורתודוקסים אין מנופול על הגדרת היהדות וטוב שכך. שחלילה לא נחדש את החוק המקראי הקורא לסקול בועלי נידות ומחללי שבת.

שומע? אני הקמתי עמותה למתמטיקה אלטרנטיבית. אתה בחובות כבדים לבנק? אל דאגה. לפי שיטת החישוב שלנו, תהיה חייב סכום נמוך בהרבה, ואולי אפילו עוד יצא שהבנק הוא זה שחייב לך... אסור לתת לבנקים מונופול על תורת החשבון!!
אריאל2 כתב:כמובן שהראיה הנאה מן התלמוד רלוונטית רק למי שאוחז בגישה הדתית. לחילוני ממוצע אין בה דבר וחצי דבר.

הנמשל אוניברסלי, ואתה יודע את זה... גם בן-גוריון ידע את זה ולכן כל מה שנותר לו זה לגמגם על מצוות ישוב הארץ.
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

The red one כתב:אדום זקן אתה טועה. רוביק היה בעד המצעד ולא היה לו כל קשר לכל הסאגה שהתרחשה. הוא לא קובע אם מקיימים אירוע או לא, זאת המשטרה.

כל ההסתה לכיוונו מצד הבית הגאה מאוד מכוערת.

חבורת פרובקטורים וגנבי דעת מקצועיים.

זו גם הסיבה שלא מעט אנשים אשר תומכים ברעיון הכללי של הקהילה הלהט"בית, סולדים מהעניין של המצעדים. ברור כשמש שזה רק קרדום לחפור בו והדרך הפכה למטרה.
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

שלח תגובה