בחירות 2019

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
אלדר

Re: בחירות 2019

שליחה על ידי אלדר »

אריאל2 כתב: זה זיכוי בעיני בית המשפט.
כמו כן אשמח אם תבהיר איך נכדתו ממשיכה את דרכו.
רוב של 3 מול 2 בנימוק כזה ״שההיסטוריה תשפוט״... אחרי שנרצח. זה לעשות חסד עם האיש. זה לא זיכוי מוחלט.

לגבי הנכדה...
"במקום אג'נדה שהעם מאמין בה, מיכאלי בחרה לרמות"
בעקבות חשיפת 'מקור ראשון' במפלגת השלטון יצאו נגד ח"כ מרב מיכאלי, שקראה לאנשי קיבוץ מעגן מיכאל להתפקד לליכוד ולהשפיע על הרשימה לכנסת. ח"כ מיקי זוהר: "זו עוד הוכחה כיצד השמאל עובד על מנת לפגוע בליכוד"

אקט של בגידה/ חתירה תחת הדמוקרטיה או וואט אבר
זה חלק קטן מאוד ויש עוד עשרות ציטוטים ועשיה שנויה במחלוקת של האישה החולה והמתוסבכת הזו.

מעצבת תודעה שקרית
אפילו על אבשלום קור היא לכלכה כי לא אישר לה לעצב תודעה והסביר שאין דבר כזה ״ראשת עיר״ בשפה העברית התקנית.
גם נשים נקראות ״ראש עיר״.

בקיצור מדובר במניפולטיבית, תככנית ומזימתית שמחבלת בכל דבר אפשרי בצורה דיפלומטית והיא לא שונה מאחמד טיבי ושותפיו..

ולזה התכוונתי שאמרתי שהיא ״ממשיכת דרכו בדרך דיפלומטית״
הוא סייע לנאצים והיא מסייעת לאויב החדש בדרכים דיפלומטיות.

ברור שהמשקל של זה נמוך בהרבה מלסייע לנאצים ולשלוח יהודים לגז כמו הסבא ולהציל נאצי כדי לחמוק מעונש בבית משפט...

הכל במגבלות הקיימות

סמל אישי של משתמש
גדי

שליחה על ידי גדי »

אלדר כתב: רוב של 3 מול 2 בנימוק כזה ״שההיסטוריה תשפוט״... אחרי שנרצח. זה לעשות חסד עם האיש. זה לא זיכוי מוחלט.

לגבי הנכדה...
בעקבות חשיפת 'מקור ראשון' במפלגת השלטון יצאו נגד ח"כ מרב מיכאלי, שקראה לאנשי קיבוץ מעגן מיכאל להתפקד לליכוד ולהשפיע על הרשימה לכנסת. ח"כ מיקי זוהר: "זו עוד הוכחה כיצד השמאל עובד על מנת לפגוע בליכוד"

זה חלק קטן מאוד ויש עוד עשרות ציטוטים ועשיה שנויה במחלוקת של האישה החולה והמתוסבכת הזו.

מעצבת תודעה שקרית
אפילו על אבשלום קור היא לכלכה כי לא אישר לה לעצב תודעה והסביר שאין דבר כזה ״ראשת עיר״ בשפה העברית התקנית.

בקיצור מדובר במניפולטיבית, תככנית ומזימתית שמחבלת בכל דבר אפשרי בצורה דיפלומטית והיא לא שונה מאחמד טיבי ושותפיו..

ברור שהמשקל של זה נמוך בהרבה מלסייע לנאצים ולשלוח יהודים לגז כמו הסבא ולהציל נאצי כדי לחמוק מעונש בבית משפט...

הכל במגבלות הקיימות

לא אוהב אותה בכלל אבל אתה מרחיק לכת.
יכול לתת לך 1000 דוגמאות של פוליטיקאים מכח המחנות שנכלוליים לפחות כמוה.

וההקשר של הסבא באת תמוה. היא נולדה אחרי שנרצח.
אל תשאל מה הפועל באר שבע יכולה לעשות למענך אלא שאל את עצמך מה אתה יכול לעשות למענה

סמל אישי של משתמש
oranu
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי oranu »

אריאל2 כתב: שלילת הזכויות זה בנוגע ללהטבים.
חוק הלאום מבחין בין אזרחים לפי מוצאם.
אההה אז עכשיו חוק הלאום כבר לא שולל זכויות? אוקיי לפחות התחלנו במשהו.
אגב - איזה הבחנה יש לאזרחים לפי מוצאם? לא הבנתי? איפה הקיפוח?
אתה רוצה לנהל דיון רציני בוא נדבר תאכלס ובלי סיסמאות, אני ימני בדעותיי ובעד חוק הלאום ומוכן לשמוע מישהו שחושב אחרת, אולי אפילו אני אשתכנע אבל כשאתה מתחיל ב"שלילת זכויות" ואז זה עובר ל"מבחין בין אזרחים לפי מוצאם" זה לא מוציא אותך טוב.

דבר איתי תאכלס מה הסעיף/ים בחוק הלאום שגורמים לדעתך לקיפוח/שלילת זכויות/פגיעה ממשית באזרחים פה?

בנוגע ללהט"בים - לא נכתב מעולם חוק נגדם, החוק מיושן ואומר שבמדינת ישראל היהודית והדמוקרטית לא יהיו נישואים אזרחיים אלא רק ברבנות.
למה נכתב? כי מדינה יהודית צריכה לשמור על רוב וצביון יהודי ובזמנו היה חשש גדול שהרוב הזה לא ישמר.
אגב להט"בים או זוגות מעורבים שהתחתנו במדינה אחרת בנישואים אזרחיים מוגדרים פה כזוג נשוי לכל דבר, בתעודת זהות, בזכויות למשכנתא, בנקודות זיכוי במס ואין שום הבדל ביניהם לבין זוג אחר.

והכי חשוב - למה הימין אשם?
היו פה עשרות ממשלות מ 1948 ועד היום אף אחת מהן לא השכילה לחוקק חוק לנישואים אזרחיים.
רוצה לנחש למה? כי בלי הדתיים אין קואליציה ואף מפלגה דתית לא תשב בקואליציה שתעביר חוק כזה.
גם נציגי הגוש השמאלי במפה הפוליטית לא יכולים ולא העבירו חוק כזה מעולם והם היו בשלטון לא מעט זמן.
הם גם לא יוכלו בעתיד ושנינו יודעים את זה.

אז להגיד ששוללים פה זכויות ומפלים בין אזרחים אין בעיה להגיד אבל בוא תגבה את הטענות שלך כי אין להן שום כיסוי על פי מה שאני יודע ומבין, אשמח אם תחדש לי בלי ציניות.

סמל אישי של משתמש
אריאל2
Title: דע מאין באת ולאן אתה הולך

שליחה על ידי אריאל2 »

אלדר כתב: רוב של 3 מול 2 בנימוק כזה ״שההיסטוריה תשפוט״... אחרי שנרצח. זה לעשות חסד עם האיש. זה לא זיכוי מוחלט.

לגבי הנכדה...

מעצבת תודעה שקרית

הכל במגבלות הקיימות
לא אמרתי שזה זיכוי מוחלט. אמרתי שהוא זוכה. עובדתית זה נכון.
אני לא מסנגר על האיש, רק מתאר את מה שקרה באמת.
בנוגע למירב מיכאלי, השימוש במילים בגידה תחת הדמוקרטיה, חולה, מתוסבכת, מניפולטיבית, תככנית ומזימתית שמחבלת בכל דבר אפשרי בצורה דיפלומטית והיא לא שונה מאחמד טיבי ושותפיו וכו' אינו נכון בחלקו בגדול, אינו ענייני, ועולים ממנו דברי חכמים: השנאה מקלקלת את השורה.
צרפתי לך קישור להצעות חוק שהיא ניסתה להעביר בכנסת העשרים. תוכל לראות שרובן המכריע מנסות לסייע לאזרחים מוחלשים. תוכל גם לראות מי ממפלגות השלטון התנגד להצעות שיסייעו לכלל הציבור.
https://m.knesset.gov.il/Activity/Legis ... nDate&so=D" onclick="window.open(this.href);return false;

לכתוב עליה שהיא מסייעת ל'אויב החדש' זה פשוט לא נכון.
כדאי שתבחין בין מי שסבורה שצריך להגיע להסכם שלום עם תושבי יו"ש ועזה למי שמדבר גבוהה גבוהה אבל מאפשר מדי חודש העברת כספים לארגון טרור. האחרון הוא שמסייע לטרור.
מי שתומך במו"מ עם הפלשתינים אינו מסייע לאויב.
ההשוואה בינה העשייה שלה לבין העשייה של סבא שלה לא נכונה מיסודה ומהווה לדעתי זילות השואה.
זה שהיא פמיניסטית קיצונית (ואני סבור שבזה היא יותר מזיקה ממעילה) לא פוסל את העשייה החיובית הרבה שלה.

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

זהות מתחילה לעלות בסקרים.
הרבה חוששים להצביע שמא הקול שלהם ילך לפח, מקווה שזה שובר מחסום פסיכולוגי אצל אותם אנשים.
נמאס מהשיט הרגיל של ימין-שמאל שלא מוביל לשום מקום, מקווה שיעבור.

סמל אישי של משתמש
אריאל2

שליחה על ידי אריאל2 »

oranu כתב: אההה אז עכשיו חוק הלאום כבר לא שולל זכויות? אוקיי לפחות התחלנו במשהו.
אגב - איזה הבחנה יש לאזרחים לפי מוצאם? לא הבנתי? איפה הקיפוח?
אתה רוצה לנהל דיון רציני בוא נדבר תאכלס ובלי סיסמאות, אני ימני בדעותיי ובעד חוק הלאום ומוכן לשמוע מישהו שחושב אחרת, אולי אפילו אני אשתכנע אבל כשאתה מתחיל ב"שלילת זכויות" ואז זה עובר ל"מבחין בין אזרחים לפי מוצאם" זה לא מוציא אותך טוב.

דבר איתי תאכלס מה הסעיף/ים בחוק הלאום שגורמים לדעתך לקיפוח/שלילת זכויות/פגיעה ממשית באזרחים פה?

בנוגע ללהט"בים - לא נכתב מעולם חוק נגדם, החוק מיושן ואומר שבמדינת ישראל היהודית והדמוקרטית לא יהיו נישואים אזרחיים אלא רק ברבנות.
למה נכתב? כי מדינה יהודית צריכה לשמור על רוב וצביון יהודי ובזמנו היה חשש גדול שהרוב הזה לא ישמר.
אגב להט"בים או זוגות מעורבים שהתחתנו במדינה אחרת בנישואים אזרחיים מוגדרים פה כזוג נשוי לכל דבר, בתעודת זהות, בזכויות למשכנתא, בנקודות זיכוי במס ואין שום הבדל ביניהם לבין זוג אחר.

והכי חשוב - למה הימין אשם?
היו פה עשרות ממשלות מ 1948 ועד היום אף אחת מהן לא השכילה לחוקק חוק לנישואים אזרחיים.
רוצה לנחש למה? כי בלי הדתיים אין קואליציה ואף מפלגה דתית לא תשב בקואליציה שתעביר חוק כזה.
גם נציגי הגוש השמאלי במפה הפוליטית לא יכולים ולא העבירו חוק כזה מעולם והם היו בשלטון לא מעט זמן.
הם גם לא יוכלו בעתיד ושנינו יודעים את זה.

אז להגיד ששוללים פה זכויות ומפלים בין אזרחים אין בעיה להגיד אבל בוא תגבה את הטענות שלך כי אין להן שום כיסוי על פי מה שאני יודע ומבין, אשמח אם תחדש לי בלי ציניות.
כתבו את זה מספיק טוב לפני. תעיין בזמנך הפנוי.
https://www.idi.org.il/articles/24220" onclick="window.open(this.href);return false;
לדעתי הבעיות העיקריות הן סעיף 7 המאפשר הקמת ישובים ליהודים בלבד וההבחנה הכללית בין יהודים למי שאינם יהודים. סעיף 7 הוא שמניח לדעתי תשתית לשלילת זכויות.
לגבי הלהט"בים תשמח לשמוע שבשנת 1988 בוטל החוק שאסר על משכב זכר. כלומר הייתה חקיקה נגדם.
https://www.10.tv/news/157946" onclick="window.open(this.href);return false;
המאבק שלהם היום הוא על שוויון מלא. שקיבלו בדיוק מה שמקבל זוג הטרוסקסואלי. נניח אימוץ או פונדקאות.
אני מניח שלא היית מקבל בשמחה מצב שמאפשר ליוצאי מרוקו נניח להנשא רק בחו"ל תוך הכרה בדיעבד של המדינה בנישואים.
אני מסכים. כל מי שבשלטון ולא קידם את מה שהיה נכון לקדם אשם באותה המידה.
האגו בימין ובשמאל הוא שמעמיד את הדתיים כלשון מאזניים. ממשלה של ליכוד + עבודה/גנץ/לפיד/כחלון וכו' יכולה לחסוך הון על אתנן פוליטי ולהעביר חוקים שישרתו את כלל הציבור.
בסוף כמו שאמר מזמן אטילה שומפלבי מידיעות אחרונות, הציבור מתחלק לשמרן וליברל עם הרבה אפור באמצע.
במקרים רבים ימין ושמאל הם רק לצרכי תעמולה. הליכוד (וגם ימינה ממנו) כבר אימץ את רוב דוקטורינת השמאל המדינית, והשמאל את רוב דוקטרינת הימין הכלכלית. בגלל זה עדיף לבחור באדם נקי כפיים שיכוון למרכז המסה של הציבור כי כל היתר באמצע המפה כבר כמעט זהה.
חלק ניכר מהימין כבר מבין שאין פתרון צבאי למצב עם הפלשתינים. בסוף יהיו פה שתי מדינות או מדינת אפרטהייד בסגנון דרום אפריקה.
אז הדיון הוא אחר. האם אתה בעד שוויון זכויות מלא לכולם? אתה בעד חקיקה דתית? אתה סבור שאדם אחד עליון על אדם אחר בשל מוצאו או דתו? אתה רוצה מערכת משפט עצמאית או כפופה לכנסת? הפרדת רשויות כן או לא ועד כמה? עבודות הכרחיות בשבת או חסימת איילון ומסילות רכבת באמצע השבוע? מילת נשים כן או לא? אתה סבור שצריך להיצמד לחוקים דתיים בני 2500 עד 3000 שנים או שאתה מקבל את ההתפתחות של החברה ושל החקיקה? בסוף הממשלה הקיימת בחרה בשמרנות.
כתבתי פעם לאדום זקן, עד שזה לא מגיע אליך אתה אדיש בדרך כלל. כשלא תוכל להתחתן או להתגרש או להביא ילדים או לנסוע לבקר חולה בשבת כי אין לך רכב, או כשיחוקקו חוק שאומר שמותר למנוע מיהודים לקנות דירה בערים מסוימות אתה תראה אחרת את הדברים.
ונחזור לאלונה שממנה התחיל כל הדיון הזה, היא יצרה אצלי לפחות רושם של אדם ליברלי אך בחרה במפלגה שמרנית (למרות המעטה של מפלגה לכולם שהם מנסים להתעטף בו).

סמל אישי של משתמש
אריאל2

שליחה על ידי אריאל2 »

yossi כתב:זהות מתחילה לעלות בסקרים.
הרבה חוששים להצביע שמא הקול שלהם ילך לפח, מקווה שזה שובר מחסום פסיכולוגי אצל אותם אנשים.
הלוואי

סמל אישי של משתמש
yedidel

שליחה על ידי yedidel »

ימין-שמאל זה לא שיט. שיט זה מפלגות ואנשי "מרכז" שבעצם אומרים שאין להם דעה על הכלום אלא שוחים עם הרוב.
הבעיה זה לא ימין שמאל, הבעיה שמפלגת הימין הגדולה זאת מפלגה מלאה בסוציאליסטים, שראש הממשלה מטעמה גם בתחום המדיני לא פועל לשום מהלך ימני.

סמל אישי של משתמש
The red one

שליחה על ידי The red one »

יש סקרים שהם עלו בהם ולא הופיעו בכלי תקשורת שיש לו אג'נדה דיי ברורה לקדם אותם ודומיהם?
(או במילים אחרות - האם היה סקר לא של ישראל היום או ערוץ 20 שהם עברו בו את אחוז החסימה?)

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

yedidel כתב:
ימין-שמאל זה לא שיט. שיט זה מפלגות ואנשי "מרכז" שבעצם אומרים שאין להם דעה על הכלום אלא שוחים עם הרוב.
הבעיה זה לא ימין שמאל, הבעיה שמפלגת הימין הגדולה זאת מפלגה מלאה בסוציאליסטים, שראש הממשלה מטעמה גם בתחום המדיני לא פועל לשום מהלך ימני.
נכון, ולכן אין באמת ימין ושמאל בארץ.
ביבי והליכוד הם סוג של מרכז, ואפילו לא ימין כלכלי-חברתי.
אז אתקן ואומר שימין ושמאל בארץ זה שיט מקומי.

נווה, מה האינטרס של ישראל היום להעצים אותם?
יש לא מעט אתרים שלא מדברים על המפלגה הזו מילה די בכוונה.
בסוף אנשי התאגידים הם השליטים במדינה הזו. להם ממש אינטרס שמפלגה כזו תצבור כח.

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

אריאל2 כתב: לא אמרתי שזה זיכוי מוחלט. אמרתי שהוא זוכה. עובדתית זה נכון.
אני לא מסנגר על האיש, רק מתאר את מה שקרה באמת.
בנוגע למירב מיכאלי, השימוש במילים בגידה תחת הדמוקרטיה, חולה, מתוסבכת, מניפולטיבית, תככנית ומזימתית שמחבלת בכל דבר אפשרי בצורה דיפלומטית והיא לא שונה מאחמד טיבי ושותפיו וכו' אינו נכון בחלקו בגדול, אינו ענייני, ועולים ממנו דברי חכמים: השנאה מקלקלת את השורה.
צרפתי לך קישור להצעות חוק שהיא ניסתה להעביר בכנסת העשרים. תוכל לראות שרובן המכריע מנסות לסייע לאזרחים מוחלשים. תוכל גם לראות מי ממפלגות השלטון התנגד להצעות שיסייעו לכלל הציבור.
https://m.knesset.gov.il/Activity/Legis ... nDate&so=D" onclick="window.open(this.href);return false;

לכתוב עליה שהיא מסייעת ל'אויב החדש' זה פשוט לא נכון.
כדאי שתבחין בין מי שסבורה שצריך להגיע להסכם שלום עם תושבי יו"ש ועזה למי שמדבר גבוהה גבוהה אבל מאפשר מדי חודש העברת כספים לארגון טרור. האחרון הוא שמסייע לטרור.
מי שתומך במו"מ עם הפלשתינים אינו מסייע לאויב.
ההשוואה בינה העשייה שלה לבין העשייה של סבא שלה לא נכונה מיסודה ומהווה לדעתי זילות השואה.
זה שהיא פמיניסטית קיצונית (ואני סבור שבזה היא יותר מזיקה ממעילה) לא פוסל את העשייה החיובית הרבה שלה.
תודה על התשובה העניינית.

*כתבתי הרגע תגובה שהחלטתי למחוק ולא לשלוח כי יצאו ממני המון אמוציות בהקשר של קסטנר והנכדה וכל הסיפור המזעזע הזה.

אני מרגיש שהעלתי מודעות כשהבאתי את הנושא לדיון ומבחינתי עדיף שזה יעצר כאן... יש גוגל ״וההיסטוריה תשפוט״ וזה נכון גם לגבי הנכדה מיכאלי.

אני מעדיף לא להגיב יותר בנושא הזה.

סמל אישי של משתמש
אריאל2

שליחה על ידי אריאל2 »

מכבד.
ברכה והצלחה אחי.

סמל אישי של משתמש
oranu

שליחה על ידי oranu »

אריאל2 כתב: כתבו את זה מספיק טוב לפני. תעיין בזמנך הפנוי.
https://www.idi.org.il/articles/24220" onclick="window.open(this.href);return false;
לדעתי הבעיות העיקריות הן סעיף 7 המאפשר הקמת ישובים ליהודים בלבד וההבחנה הכללית בין יהודים למי שאינם יהודים. סעיף 7 הוא שמניח לדעתי תשתית לשלילת זכויות.
לגבי הלהט"בים תשמח לשמוע שבשנת 1988 בוטל החוק שאסר על משכב זכר. כלומר הייתה חקיקה נגדם.
המאבק שלהם היום הוא על שוויון מלא. שקיבלו בדיוק מה שמקבל זוג הטרוסקסואלי. נניח אימוץ או פונדקאות.
אני מניח שלא היית מקבל בשמחה מצב שמאפשר ליוצאי מרוקו נניח להנשא רק בחו"ל תוך הכרה בדיעבד של המדינה בנישואים.
האגו בימין ובשמאל הוא שמעמיד את הדתיים כלשון מאזניים. ממשלה של ליכוד + עבודה/גנץ/לפיד/כחלון וכו' יכולה לחסוך הון על אתנן פוליטי ולהעביר חוקים שישרתו את כלל הציבור.
בסוף כמו שאמר מזמן אטילה שומפלבי מידיעות אחרונות, הציבור מתחלק לשמרן וליברל עם הרבה אפור באמצע.
במקרים רבים ימין ושמאל הם רק לצרכי תעמולה. הליכוד (וגם ימינה ממנו) כבר אימץ את רוב דוקטורינת השמאל המדינית, והשמאל את רוב דוקטרינת הימין הכלכלית. בגלל זה עדיף לבחור באדם נקי כפיים שיכוון למרכז המסה של הציבור כי כל היתר באמצע המפה כבר כמעט זהה.
חלק ניכר מהימין כבר מבין שאין פתרון צבאי למצב עם הפלשתינים. בסוף יהיו פה שתי מדינות או מדינת אפרטהייד בסגנון דרום אפריקה.
אז הדיון הוא אחר. האם אתה בעד שוויון זכויות מלא לכולם? אתה בעד חקיקה דתית? אתה סבור שאדם אחד עליון על אדם אחר בשל מוצאו או דתו? אתה רוצה מערכת משפט עצמאית או כפופה לכנסת? הפרדת רשויות כן או לא ועד כמה? עבודות הכרחיות בשבת או חסימת איילון ומסילות רכבת באמצע השבוע? מילת נשים כן או לא? אתה סבור שצריך להיצמד לחוקים דתיים בני 2500 עד 3000 שנים או שאתה מקבל את ההתפתחות של החברה ושל החקיקה? בסוף הממשלה הקיימת בחרה בשמרנות.
כתבתי פעם לאדום זקן, עד שזה לא מגיע אליך אתה אדיש בדרך כלל. כשלא תוכל להתחתן או להתגרש או להביא ילדים או לנסוע לבקר חולה בשבת כי אין לך רכב, או כשיחוקקו חוק שאומר שמותר למנוע מיהודים לקנות דירה בערים מסוימות אתה תראה אחרת את הדברים.
ונחזור לאלונה שממנה התחיל כל הדיון הזה, היא יצרה אצלי לפחות רושם של אדם ליברלי אך בחרה במפלגה שמרנית (למרות המעטה של מפלגה לכולם שהם מנסים להתעטף בו).
אתה מציג את זה בצורה מוקצנת ולא סבירה.
יש דברים שאני מסכים איתך לגביהם ודברים שצריך לדייק.

להטבים - אני מסכים עם הבעיה של חוק הפונדקאות, הם חייבים להיות זכאים.

לגבי האימוץ - אין שום חוק שאוסר עליהם לאמץ, הם נרשמים כמו כולם והם כמעט אף פעם לא מקבלים כי יש רשימת המתנה גדולה והזוגות המעורבים נמצאים בעדיפות על זוגות חד מיניים בגלל שהשיקול העיקרי של הרווחה הוא טובת הילד.

רוצה להתלונן על המצב? תפנה לרווחה ולעובדות הסוציאליות ותבקש שישנו את הקריטריונים ושטובת הילד לא תהיה כזו חשובה או לחלופין שזוג חד מיני לא יוגדר כפחות טוב לילד (למרות שבמציאות הוא כן כזה וזה אך ורק בגלל שהחברה לא יודעת לקבל אותם וממש לא באשמתם אבל ילד לשני אבות או שני אמהות יעבור ילדות הרבה פחות נעימה מילד להורים מעורבים לצערי).

לגבי עניין הנישואים הייתי רוצה שיהיו פה נישואים אזרחיים בשביל הקהילה הלהטבית, הייתי רוצה גם שנהיה עם אצבע על הדופק ואם זה יביא למצב שבו יש סיכון שנאבד את הרוב היהודי במדינה הייתי רוצה שיעצרו את זה.

אם אני צריך לבחור בין האפשרות של להט"בים להתחתן לבין רוב יהודי במדינה אני בוחר ברוב יהודי במדינה.
אני בעד נישואים שלהם אבל'לא על חשבון רוב יהודי, זה יותר חשוב מבחינתי והמחיר שהם משלמים (להתחתן בחו"ל) הוא יותר סביר בעיני מהמחיר שכולנו עלולים לשלם אם נאבד פה רוב.

לגבי חוק הלאום - אני לא מסכים איתך בכלל.
לא מדרגים שם אזרחים כאזרחי סוג ב'.
אומרים שמדינת ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית, לא חידשו שום דבר ממגילת העצמאות וכל ישראלי שחי פה יודע את זה עכשיו פשוט הכניסו את זה רשמית בחוק.
לא יודע על מה אתה מדבר שאסור לאזרחים לא יהודיים לבנות.
הם זכאים לרכוש קרקעות בכל מקום במדינה כמו כל אדם אחר, יש להם בחירה חופשית היכן לגור כמו כל אזרח אחר.
הם אפילו מקבלים הטבות משמעותיות מאוד ביישובי מיעוטים בכל מה שקשור לזכויות בנייה, הקלות ותשלום מיסים.

החקיקה פה לא כזאת דתית כמו שעשית אותה, תחבורה ציבורית בשבת תהיה כאשר תהיה ממשלת אחדות כמו שאמרת.
הלוואי שזה מה שיקרה ויעברו חוקים כמו תחבורה ציבורית בשבת (של חברות פרטיות מבחירה ובסבסוד של המדינה) אבל זה לא שהמדינה הזאת היא מדינת דת.
כל אדם בסופו של דבר יכול לעשות פה כרצונו ולחיות איזה אורח חיים שיבחר, דתי, מסורתי, חילוני, אתאיסטי וכו וכו וכו.

אנשים חיים פה בצורה שוויונית באופן כללי ויש אפשרות לכל אחד להצליח.
אכן יש מיעוטים ויש פערים אל הם מצטמצמים משנה לשנה והפיגור של המיעוטים לא בהכרח באשמת המדינה אלא יותר באשמתם (ערבים ודתיים).

בסופו של דבר בהתחשב בכל מה שקורה פה -
אני חושב שהשלטון הנוכחי מתמרן בצורה מעוררת כבוד ומצליח להתוות מדיניות ששומרת על יציבות הן כלכלית והן בטחונית, זה אמנם לא מושלם ויש בעיות בכל תחום ותמיד יהיה מה לשפר אבל אם רואים את התמונה מלמעלה ומתחשבים בדמוגרפיה של האוכלוסייה, בריבוי המיעוטים, בשוני באורח חיים בין חלקים גדולים מאוד בעם, בהטרוגניות שלנו, בגיל הצעיר של המדינה שלנו, באחוז מהאוכלוסייה שהוא נטל על המדינה ועל ביטוח לאומי ובנתוני הצמיחה המתמשכים לאורך 10 שנים, אנחנו לגמרי במקום טוב וזה של ביבי ומגיע לו הקרדיט (וגם הביקורות).

לגבי אלונה -
לא חושב שהיא 'בכלל מאמינה בדרך שלהם, לדעתי היא הגיעה לשם על תקן הח"כית/שרה החברתית והיא תמעט להתבטא אם בכלל בנושאים מדיניים/בטחוניים ובקונפליקטים המרכזיים של החברה הישראלית (תחב"צ בשבת, נישואים אזרחיים, פינוי/בנייה בהתנחלויות, כיבוש עזה/שמירה על סטטוס קוו, מדינה פלסטינית עצמאית/סיפוח.

סמל אישי של משתמש
אדום זקן

שליחה על ידי אדום זקן »

אריאל2 כתב: כתבו את זה מספיק טוב לפני. תעיין בזמנך הפנוי.
אתה יודע מה הכי מפתיע אותי?
איך אדם אינטלגנט כמוך לא רואה את כל התמונה האמיתית ונותן לכל מיני אינטרסנטים להשפיע עליו.
בסוף,מטרתו של חוק הלאום(למרות שאין בו כלום) וחוקים אחרים נועדו לשמור ולשמר את הרוב היהודי שקיים כאן מתוך הבנה שאם אנחנו לא נשמוור על עצמנו אף אחד לא ידמור עלינו.
מדינת ישראל צופה על אירופה ומבינה שאם היא לא תנהג כך,צפוי לה עתיד דומה.
פרשנים מוזרים תמיד אומרים שההתנהגות הזאת מזכירה תקופות היסטוריות של מדינות אפרטהייד,משטרים נאציים.
אבל ההתנהגות הזאת נובעת אכן מההיסטוריה,מתוך נק' הנחה שהעם היהודי אם יאבד את הרוב כאן או יפגין חולשה,יחזור לימים שהיה נרדף ונרצח.
ולמרות זאת גם הממשלה הנוכחית עדיין לא עושה הכל,בדיוק בגלל המשחק הזה של הגבול הדק שדיבר עליו אורן.
ואני אומר לך לא מתוך נבואת זעם,אלה מתוך עובדות,אם תעלה כאן איזושהי מנהיגות שלא תטפל בעניין הזה אלה תהיה פופוליסטית,זה יהיה סופנו.
אפשר להגיד הרבה דברים על נתניהו,אבל אי אפשר להגיד שהוא לא אוהב ודואג למדינה.
גם לפני עשור שהוא התחיל לפמפם את נושא איראן,קראו לו היסטרי,משיחיסט,חסר אחריות,ומי קרא לו ככה? כל ראשי מערכת הבטחון לשעבר.
היום מבינים שאילולה העבודה שעשה,איראן היום יושבת לך על הגדר בסוריה עם טילים גרעיניים.

סמל אישי של משתמש
bs war

שליחה על ידי bs war »

oranu כתב:
לגבי עניין הנישואים הייתי רוצה שיהיו פה נישואים אזרחיים בשביל הקהילה הלהטבית, הייתי רוצה גם שנהיה עם אצבע על הדופק ואם זה יביא למצב שבו יש סיכון שנאבד את הרוב היהודי במדינה הייתי רוצה שיעצרו את זה.

אם אני צריך לבחור בין האפשרות של להט"בים להתחתן לבין רוב יהודי במדינה אני בוחר ברוב יהודי במדינה.
אני בעד נישואים שלהם אבל'לא על חשבון רוב יהודי, זה יותר חשוב מבחינתי והמחיר שהם משלמים (להתחתן בחו"ל) הוא יותר סביר בעיני מהמחיר שכולנו עלולים לשלם אם נאבד פה רוב.
מה הקשר בין נישואים אזרחיים לבין איבוד הרוב היהודי במדינה?

שלח תגובה