בחירות 2019

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
גדי

Re: בחירות 2019

שליחה על ידי גדי »

yedidel כתב:
מת למצוא מישהו אחד שמצביע לו ולהבין למה
כי זה או גנץ או נתניהו. לא כולם חושבים שנתניהו מתאים או ראוי.
אל תשאל מה הפועל באר שבע יכולה לעשות למענך אלא שאל את עצמך מה אתה יכול לעשות למענה

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7
Title: קרייזי-רד7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

אדום זקן כתב:אמרתי מזמן ואגיד שוב.
מי שמכיר באמת את גנץ עדיין תופס את הראש ולא מבין איך הטיפוס הטפלוני הזה הפך למושיע של עם ישראל.
בתקשורת מוכנים להריץ אפילו את טוב טוב הגמד, העיקר לא ביבי.
וכן, כמו שביבי מצליח להשפיע על חלק מהציבור, גם לתקשורת יש את הכוח שלה להריץ מועמד.

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7
Title: קרייזי-רד7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

גדי כתב:
זה גנץ או לפיד בתחרות ״המקום השני והמכובד עם 15 מנדטים״.
אין פה שום תחרות לביבי.

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

באמת שאפילו אני (בעל הבנה לא נרחבת בתחום הפוליטיקה) לא מצליח להבין איך הבוק הזה מקבל 17 מנדטים עפ״י הסקרים. מה שכן ראינו כמה הסקרים שיקפו את המציאות פעם קודמת

סמל אישי של משתמש
oranu
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי oranu »

אורי אדום בנשמה כתב:
לא מעורה בפרטי פרטים, והאמת שזה גם לא רלוונטי, אלא יודע רק שכאמור החוק לא נחקק בחטף או בהליך בזק, אלא כפועל יוצא למסקנות ועדת מומחים אשר חפה מכל שיקול זר ורק טובת העניין לנגד עיניה. רצוי שכל מתנגדי החוק ידעו את העובדה הבסיסית הזו, ומי שעדיין ישאר בשלו חרף זאת? רק מעיד על עצמו כמה הוא בור ושטוח מחשבה, וגם זה לאחר שאני דן אותו לכף זכות.
אתה לא יכול לאחוז במקל בשני קצותיו.
אתה טוען שלא חקרת ולא בדקת מצד אחד ומצד שני אתה גם מחליט באופן חד משמעי שהועדה נקייה מכל רבב ללא שום אינטרס ולכן כלל אדם שאינו בור ועם הארץ חייב להסכים איתם

זה טיעון מגוחך סלח לי אחי משתי סיבות:
1. אם אינך מעורה בפרטי פרטים אני מסיק שלא חקרת את הרזומה והקשרים האפשריים של כלל חברי הועדה ואין לך שום יכולת לקבוע בוודאות על אמינותה ושוויון כפיה מבלי להכיר את האנשים שמרכיבים אותה, אם יש לך מידע שאני לא מכיר שמבסס את הטענה הזו תפדאל.

2. נניח ואכן מדובר בועדה סופר אובייקטיבית שמורכבת אך ורק מאנשים נקיי כפיים, האם עלה בדעתך שיכול להיות שאנשים טובים ואמינים יכולים לטעות? יותר מכך אני מוכן להתערב שיש ועדות בהיסטוריה של אנשים נקיי כפיים שהגיעו למסקנות שבמבחן הזמן הוכחו כשגויות וגם אני וגם אתה נסכים שהמסקנות שגויות.
ועוד שאלה -
האם עלה בדעתך שדעתם שלאותם אנשים טובים יכולה להיות שונה מדעתם של אנשים טובים אחרים? ואין פה צודק או טועה אלא השקפת עולם ושלא כל מי שלא מסכים עם הועדה הוא בור ועם הארץ?

אז סלח לי אחי, בתאכלס?
החלק הראשון של התגובה שלך רלוונטי וחשוב כדי לגבש דעה (במידה ונכון אך בדיון לא הצגת ביסוס מתאים לקביעה הזו) ובזה אני מסכים, לנקיון הועדה מאינטרסים זרים יש משמעת בנוגע לפרשנות ולרמת האמינות של מסקנותיה.
יחד עם זאת אותן המסקנות ממש לא נמצאות במעמד "תורה מהר סיני" וזה לא משנה כמה האנשים טובים, אמינים ונקיי כפיים, אין להם טאבו על האמת ועל נכון/לא נכון בנושאים כאלה.
עובדתית אנשים טובים חושבים באופן שונה מאנשים טובים אחרים כשלכולם מטרה זהה, זה קורה לא מעט בכל תחומי החיים.

לגבי התוכן עצמו של החוק וטיעונים אחרים שתציג? אשמח לשמוע ואולי גם אשתכנע אבל לא ככה, ציפיתי לקבל ממך הסבר מפורט עם טיעונים הרבה יותר מבוססים שיאירו את עיני כי בדר"כ אני כן נוטה להסכים איתך ולהשתכנע כי אתה מדייק ולא מסיט את הדיון למקומות אחרים, הפעם לא מסכים סורי.

סמל אישי של משתמש
גדי

שליחה על ידי גדי »

CrazyRed7 כתב: זה גנץ או לפיד בתחרות ״המקום השני והמכובד עם 15 מנדטים״.
אין פה שום תחרות לביבי.
זה שביבי ינצח זה ברור.
אל תשאל מה הפועל באר שבע יכולה לעשות למענך אלא שאל את עצמך מה אתה יכול לעשות למענה

סמל אישי של משתמש
bs war

שליחה על ידי bs war »

גדי כתב:
זה כמו עם בן שהר. גם אם אתם חושבים שהוא לא ראוי, אל תביאו את בן בסט כאלטרנטיבה

סמל אישי של משתמש
גדי

שליחה על ידי גדי »

bs war כתב:
חחחח

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

bs war כתב:
חחחחחח
גנץ יקבל 19 מנדטים
23 מנדטים אם הוא סופרמן
והוא לא.

סהכ דמות בינונית שהגיע להיות רמטכל רק בזכות זה שסללו לו את הדרך בהפלת בכירים אחרים...
גלנט לעומת זאת לא רואה אותו ממטר. פי מאה יותר מוכשר מגנץ. והוא רק מקום 7 ברשימת הליכוד.

אם גלנט מתמודד מול גנץ ראש בראש
גלנט משאיר לגנץ אבק...

אלו הם הפערים בערך מקום 7 ברשימת הליכוד מול מקום 1 במפלגת אווירה....

סמל אישי של משתמש
גדי

שליחה על ידי גדי »

אלדר כתב: חחחחחח
גנץ יקבל 19 מנדטים
23 מנדטים אם הוא סופרמן
והוא לא.

סהכ דמות בינונית שהגיע להיות רמטכל רק בזכות זה שסללו לו את הדרך בהפלת בכירים אחרים...
גלנט לעומת זאת לא רואה אותו ממטר. פי מאה יותר מוכשר מגנץ. והוא רק מקום 7 ברשימת הליכוד.

אם גלנט מתמודד מול גנץ ראש בראש
גלנט משאיר לגנץ אבק...

אלו הם הפערים בערך מקום 7 ברשימת הליכוד מול מקום 1 במפלגת אווירה....
מפנה אותך למאמרו של איש התקשורת הימני, קלמן ליפסקינד, לגבי יואב גלנט.

https://www.maariv.co.il/journalists/Article-680401" onclick="window.open(this.href);return false;

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

גדי כתב:
מפנה אותך למאמרו של איש התקשורת הימני, קלמן ליפסקינד, לגבי יואב גלנט.

https://www.maariv.co.il/journalists/Article-680401" onclick="window.open(this.href);return false;
אחי, אתה טועה בגישה שלך אלי. אני לא פוסל או מאשר דעות של אנשים בגלל שהם שמאל או ימין. אני הרבה מעל זה...
אתה למשל שמאלני בדעותיך ואני מאוד מקשיב בפתיחות לדעתך, לא רק מתוך כבוד. אני פשוט יודע שאתה אינטיליגנט.

זה שקלמן ימני, לא גורם לי להקשיב לו יותר.
חוץ מגיבובי שטויות ופרשנות ילדותית אין שום דבר ענייני בכתבה הזו.

הדבר היחידי נכון שהוא אמר שם:
״שירות משמעותי במערכת הביטחון לא מכשיר אותך ולא מלמד עליך דבר בכל מה שקשור לאופן שבו תתנהג ותתנהל בחיים עצמם. צה"ל הוא עולם משל עצמו, ובמקרים רבים אין לו יותר מדי נקודות השקה לעולם האזרחי. אתה יכול להיות לוחם עז נפש ומפקד משכמך ומעלה, ובמקביל איש בעייתי באזרחות.״

ואם אין דיון על גלנט, אפשר לחשוב בקלות שמדובר על כל מפקד צבאי שפורש מהצבא. כולל גנץ.

לעומת גנץ, יואב גלנט מבין את זה ואמר ב״שבתרבות״
"שמונה מילים ופוסטר הם לא תחליף לבחירת דרך"
״יש מידה מסוימת של תמימות בניסיון להגיע להנהגה לאומית עם אפס ניסיון בתחומים שבהם אנחנו עוסקים. זה לא במקום. אני לא באתי למערכת הפוליטית ואמרתי 'אם לא תתנו לי אז' או 'נדרשת הנהגה אחרת'. אני חושב שאלו דברים יהירים והם לא במקומם".

שזה בעצם סותר את הכותב.
גלנט מבין עניין והוא מבין שגם בפוליטיקה צריך נסיון ודרך.
הוא לא רץ להיות ראש ממשלה דקה אחרי הפרישה.

ואם מה שזעזע אותו שיואב גלנט פנה לבגץ כי סינדלו לו את הרמטכלות, אז אני לא מה הבעיה בזה? בן אדם תרם כל החיים שלו, אז במאני טיים יגיב בכניעה?

מאמר בינוני שמחזק את דעתי

סמל אישי של משתמש
גדי

שליחה על ידי גדי »

אלדר כתב:
אחי, אתה טועה בגישה שלך אלי. אני לא פוסל או מאשר דעות של אנשים בגלל שהם שמאל או ימין. אני הרבה מעל זה...
אתה למשל שמאלני בדעותיך ואני מאוד מקשיב בפתיחות לדעתך, לא רק מתוך כבוד. אני פשוט יודע שאתה אינטיליגנט.

זה שקלמן ימני, לא גורם לי להקשיב לו יותר.
חוץ מגיבובי שטויות ופרשנות ילדותית אין שום דבר ענייני בכתבה הזו.

הדבר היחידי נכון שהוא אמר שם:
״שירות משמעותי במערכת הביטחון לא מכשיר אותך ולא מלמד עליך דבר בכל מה שקשור לאופן שבו תתנהג ותתנהל בחיים עצמם. צה"ל הוא עולם משל עצמו, ובמקרים רבים אין לו יותר מדי נקודות השקה לעולם האזרחי. אתה יכול להיות לוחם עז נפש ומפקד משכמך ומעלה, ובמקביל איש בעייתי באזרחות.״

ואם אין דיון על גלנט, אפשר לחשוב בקלות שמדובר על כל מפקד צבאי שפורש מהצבא. כולל גנץ.

לעומת גנץ, יואב גלנט מבין את זה ואמר ב״שבתרבות״
"שמונה מילים ופוסטר הם לא תחליף לבחירת דרך"
״יש מידה מסוימת של תמימות בניסיון להגיע להנהגה לאומית עם אפס ניסיון בתחומים שבהם אנחנו עוסקים. זה לא במקום. אני לא באתי למערכת הפוליטית ואמרתי 'אם לא תתנו לי אז' או 'נדרשת הנהגה אחרת'. אני חושב שאלו דברים יהירים והם לא במקומם".

שזה בעצם סותר את הכותב.
גלנט מבין עניין והוא מבין שגם בפוליטיקה צריך נסיון ודרך.
הוא לא רץ להיות ראש ממשלה דקה אחרי הפרישה.

ואם מה שזעזע אותו שיואב גלנט פנה לבגץ כי סינדלו לו את הרמטכלות, אז אני לא מה הבעיה בזה? בן אדם תרם כל החיים שלו, אז במאני טיים יגיב בכניעה?

מאמר בינוני שמחזק את דעתי
היועץ המשפטי לממשלה אמר לראש הממשלה שהוא לא יוכל להגן בבג"ץ על מינוי יואב גלנטילרמטכ"ל בעקבות שקריו והתנהלותו במושב על ככך שהשתלט על קרקעות ציבוריות.
אין פה עניין של דיעה בכלל. זה האיש על פי היועץ המשפטי. אגב היה עורך דינם הפרטי של משפחת נתניהו.

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

גדי כתב:
היועץ המשפטי לממשלה אמר לראש הממשלה שהוא לא יוכל להגן בבג"ץ על מינוי יואב גלנטילרמטכ"ל בעקבות שקריו והתנהלותו במושב על ככך שהשתלט על קרקעות ציבוריות.
אין פה עניין של דיעה בכלל. זה האיש על פי היועץ המשפטי. אגב היה עורך דינם הפרטי של משפחת נתניהו.
אז חצי מהבארשבעים לא יוכלו להיות רמטכלים כי הסבתא שלהם השתלטה על שטח בשכונה א׳?

מה הקשר, דברים כאלה פועלים במישור האזרחי.
ואם זה כל כך מהותי, למה חיכו שיהיה רמטכל? להיות חלק מהמטכל זה לא מספיק לבדיקת נאותות? שהיו פוסלים אותו לשבת במטכל. זה לא משהו שהתגלה דווקא ביום שרצה להפוך לרמטכל.

תמוה לי שאתה מתעלם מ״מה קדם למה״...

סמל אישי של משתמש
גדי

שליחה על ידי גדי »

אלדר כתב: אז חצי מהבארשבעים לא יוכלו להיות רמטכלים כי הסבתא שלהם השתלטה על שטח בשכונה א׳?

מה הקשר, דברים כאלה פועלים במישור האזרחי.
ואם זה כל כך מהותי, למה חיכו שיהיה רמטכל? להיות חלק מהמטכל זה לא מספיק לבדיקת נאותות? שהיו פוסלים אותו לשבת במטכל. זה לא משהו שהתגלה דווקא ביום שרצה להפוך לרמטכל.

תמוה לי שאתה מתעלם מ״מה קדם למה״...
אלדר, זה לא אני שפעלתי נגג המינוי של גלנט אז אל תבוא אליי בטענות.

ובאופן כללי, שלא תבין אותי לא נכון, לדעתי אין במרכז שמאל אף אדם שמתאים או יכול להיות ראש ממשלה. בטח שלא אחד ליצן כמו יאיר לפיד.
לכן נוצר ואקום שגנץ נכנס לתוכו.
אני לא מאמין שיש לגנץ סיכוי להיות ראש ממשלה אבל מסתבר שנתניהו כן חושש מזה. אני רק קורא מה הוא עשה היום בכדי להבטיח שהקולות של עוצמה יהודית לא יבוזבזו בכדי להבין שנתניהו מאוד חושש.

ותודה על המחמאות שכתבת לי. מעריך מאוד שיח מכבד כי אנחנו אחים גם אם חלוקים

סמל אישי של משתמש
אלדר

שליחה על ידי אלדר »

גדי כתב:
אלדר, זה לא אני שפעלתי נגג המינוי של גלנט אז אל תבוא אליי בטענות.

ובאופן כללי, שלא תבין אותי לא נכון, לדעתי אין במרכז שמאל אף אדם שמתאים או יכול להיות ראש ממשלה. בטח שלא אחד ליצן כמו יאיר לפיד.
לכן נוצר ואקום שגנץ נכנס לתוכו.
אני לא מאמין שיש לגנץ סיכוי להיות ראש ממשלה אבל מסתבר שנתניהו כן חושש מזה. אני רק קורא מה הוא עשה היום בכדי להבטיח שהקולות של עוצמה יהודית לא יבוזבזו בכדי להבין שנתניהו מאוד חושש.

ותודה על המחמאות שכתבת לי. מעריך מאוד שיח מכבד כי אנחנו אחים גם אם חלוקים
הכל משחק אחי. אין באמת חשש מגנץ.
הוא לא מפחד מגנץ.

אחרי הבחירות יגישו את עסקאת המאה.
אני עדיין לא סגור על זה שהוא עשה את זה בשביל:

א. להכשיר ממשלת ימין כדי לקבל לגיטימציה רחבה יותר ל״לעסקאת המאה״

ב. להכניס מפלגות ימין כדי שיפילו ממשלה כי הוא לא יכול להגיד בעצמו ״לא״ לטראמפ...

הולך להיות כהונה מאוד מאתגרת.
ביבי וטראמפ רוצים להשאיר חותם בכהונה האחרונה שלהם.

לדעתי יחתם הסכם עם הפלסטינאים בסוף

שלח תגובה