בחירות 2019

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

Re: בחירות 2019

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

gooner כתב:
בדיקת פוליגרף? גדול
אז אני גם משקר? ועוד מדברים על צד מתנשא

ואיזה סגנון כתיבה זיהית? אני מקווה שלא כזה עם הרבה שגיאות כתיב.
שומע? אני מוכן להוסיף בפוליגרף שאלה נוספת... - האם אכן באמת ובתמים אתה סבור שתגובתי הקודמת היתה מתנשאת? במידה ותצא דובר אמת גם בשאלה הזו, עוד ארוחת גורמה עלי... :ugeek:

איזה סגנון זיהיתי? סגנון של אחד שבכיף יכול למצוא פרנסה כטובקיסט בתשלום (לא טוען שאתה כזה, לפחות לא פה), כזה שבעל יכולת ביטוי לייצר אווירת ניצחון בכל ויכוח, גם כאשר ידו על התחתונה. אני נמשך אליכם כמו מגנט... חסמו אותי בפייס בערך 40 איש, 39 וחצי מתוכם היו שמאלנים כמוך, שאיבדו עשתונות כאשר שמתי זרקור על הנכלוליות שלהם והצגתי אותם כ-כלי ריק... :בלה:
The red one כתב:יום ששירת את נתניהו

מעריך שמחר נראה שוויון בסקרים
אורגינל אכלת ת'חרטא הזו של לפיד&גנץ מובילים? :shock:
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

סמל אישי של משתמש
אדום זקן

שליחה על ידי אדום זקן »

אריאל2 כתב: אחי אני לא יודע על מה אתה מדבר.
א. לא כפיתי את דעתי על אף אחד וגם אין לי יכולת או רצון לעשות זאת.
לא זכור לי שטענתי שהדברים שלי הם אמת מוחלטת. להבדיל מטענות אחרות שהועלו כאן, אני סבור שיש לי יכולת להוכיח אותם.
לא טענתי שיש לי טאבו על האמת או על דרך המחשבה שלך. לא ברור לי איך זה אפשרי בכלל.
ב. אתה רוצה עובדות? עובדה היא שכתבת שלא אכפת לך שביבי נהנתן ונרקסיסט כל עוד הוא מייצג את דעותייך (זה לא ציטוט מילה במילה).
עובדה שאדום זקן בטוח שאותם אנשים (בערך, היועץ הוא מינוי חדש מטעם נתניהו) שהעמידו את אולמרט לדין תופרים תיק לנתניהו רק כי הוא נתניהו. את זה הוא כתב, לא אני.
העובדות הן שמערכת הבריאות במצב כושל. אם אתה רוצה הוכחה לך למיון בסורוקה או שאשלח לך כתבות.
העובדות הן שבפריפריה חיים פחות מאשר במרכז בשל מערכת בריאות פחות טובה.
העובדות הן שהדרום נשרף כל הקיץ שעבר.
העובדות הן שאחת לשבוע עד אחת לחודש בערך יורים רקטות, מפריחים בלוני נפץ או מנסים לדקור אזרחים.
העובדות הן שהפערים הכלכליים בחברה גדלים. את זה אומר הoecd. זה מופיע גם בישראל היום, בוודאי לא עיתון שמתנגד לנתניהו.
העובדות הן שהפשע משתולל. מלחמות עבריינים לצד פשיעה שנקרא לה מטעמי נימוס מגזרית. אתה גר בדרום, אני בטוח שאתה מבין על מה אני מדבר.
העובדות שמצב החינוך, בעיקר במגזר החרדי ובמגזר הערבי, אך לא רק שם לא טוב בלשון המעטה. גם על זה כתבו מספיק ואשמח לחלוק איתך קישורים והיכרות אישית שלי עם הנושא.
העובדות הן שנתניהו עשה המון דברים טובים למען המדינה. בעיקר בקשרי החוץ אבל לא רק. הדברים האלו גורמים להרבה אנשים להצביע לו.
העובדות הן שלא צריך כסף כדי לשחד אדם.
העובדות הן שאולמרט היה מושחת וישב בכלא.
העובדות הן שיש במערכת המשפט הרבה חוליים שיש לתקן, אבל לא ראוי שראש ממשלה יתקוף את כלל המערכות השלטוניות בשל שרידותו הפוליטית.
העובדות הן שמי שחולק על דעתי הפוליטית אינו כבשה.
העובדות הן שכבר יותר מעשור מפקפקים בנאמנות של מצביעי השמאל למדינה וזאת בשל הסתה בלתי פוסקת נגדם.
העובדות הן שנתניהו כבר שנים ראש ממשלה של כל העם אך ככזה הוא אינו אומר דברים מאחדים אלא דברים מפלגים.פעם אחרי פעם.

יכלתי לפרט עוד אבל אין טעם. בסוף מי שתומך בנתניהו כנראה שלא ישנה את דעתו בשל כתבי האישום.
ואחרון, את הביקורת הכללית שלך אפשר להפנות, ובצדק, כלפיך. אתה קורא לדברים שלי סיסמאות בצורה הקרובה למזלזלת ומאשים אותי בטענות שווא חסרות ביסוס. למה?
כי אני לא משתלח? כי אני משתדל להיות רהוט? כי אני לא אמוציונלי? כי אתה סבור ששמאלנים מבסיסם מתנשאים על מצביעי הימין ומשליך את זה עלי? כי אני סבור שהרבה אנשים, גם בימין,מצביעים מהרגש? כי אני מצפה לטוהר מידות מאנשי השלטון?
אז בכבוד, דבר איתי עובדות בצורה מכבדת ובלי שיפוט מוקדם. ואם תרצה בירה, עלי.
בוא נשתדל לא לספר לעצמנו סיפורי בדיה,אתה סולד מהאיש נקודה.
אתה יכול פשוט להגיד את זה מאשר לנסות ולספר לנו שאנחנו חיים בניגריה.

סמל אישי של משתמש
gooner
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי gooner »

אורי אדום בנשמה כתב:
שומע? אני מוכן להוסיף בפוליגרף שאלה נוספת... - האם אכן באמת ובתמים אתה סבור שתגובתי הקודמת היתה מתנשאת? במידה ותצא דובר אמת גם בשאלה הזו, עוד ארוחת גורמה עלי... :ugeek:

איזה סגנון זיהיתי? סגנון של אחד שבכיף יכול למצוא פרנסה כטובקיסט בתשלום (לא טוען שאתה כזה, לפחות לא פה), כזה שבעל יכולת ביטוי לייצר אווירת ניצחון בכל ויכוח, גם כאשר ידו על התחתונה. אני נמשך אליכם כמו מגנט... חסמו אותי בפייס בערך 40 איש, 39 וחצי מתוכם היו שמאלנים כמוך, שאיבדו עשתונות כאשר שמתי זרקור על הנכלוליות שלהם והצגתי אותם כ-כלי ריק... :בלה:
אני בטוח שכישוריך כחושף שמאלנים הם אפילו רבים מכפי שתיארת, שהרי צניעותך היא אומנותך.
אני לא בטוח שאוכל לשנות את סגנון הכתיבה שלך.
אגב, אני חוטא לפעמים בתקופות מלחמה, בוויכוחים עם אנטישמים או בשמם החדש אנטי-ישראלים באתרים בריטיים,והנה גם שם האנטישמים טענו שאני טוטבקיסט בתשלום, כנראה עליתם על משהו בחושיכם המחודדים.

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה

gooner כתב: אני בטוח שכישוריך כחושף שמאלנים הם אפילו רבים מכפי שתיארת, שהרי צניעותך היא אומנותך.
אני לא בטוח שאוכל לשנות את סגנון הכתיבה שלך.
אגב, אני חוטא לפעמים בתקופות מלחמה, בוויכוחים עם אנטישמים או בשמם החדש אנטי-ישראלים באתרים בריטיים,והנה גם שם האנטישמים טענו שאני טוטבקיסט בתשלום, כנראה עליתם על משהו בחושיכם המחודדים.
כישרון בלחשוף שמאלנים? ממש לא, הרי אתם לא ממש מסווים את עצמכם.

ורק תבהיר לסיום, אחרי ניסיון לאפקט ההילה, מי רע יותר - האם אני או שמא האנטישמיים ברשת?
נערך לאחרונה על ידי אורי אדום בנשמה ב 01 מרץ 2019, 12:22, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

אדום זקן כתב: בוא נשתדל לא לספר לעצמנו סיפורי בדיה,אתה סולד מהאיש נקודה.
ממש ככה.
כל כך הרבה מלל עם כל כך מעט תכלס.
הייתי עובר טיעון טיעון ומפריך את רובם אבל חבל על הזמן של כולנו.
זה דיון עקר. אף אחד לא ישנה את דעתו.

סמל אישי של משתמש
The red one

שליחה על ידי The red one »

ForeverRed כתב: ממש ככה.
אם אפשר בבקשה לקבל הסבר איך אתה מפריך את זה:
"עובדות הן שהדרום נשרף כל הקיץ שעבר.
העובדות הן שאחת לשבוע עד אחת לחודש בערך יורים רקטות, מפריחים בלוני נפץ או מנסים לדקור אזרחים"

וסתם כמתבונן מהצד מצחיק לראות איך אריאל הביא כאן שורה של טיענוים הגיוניים ורציונאליים אבל אתם במקום להגיב פשוט אומרים "טוב יאללה אתה שונא ביבי הלאה".

אורי - למה לא להאמין לסקרים בעצם? על פי מדגמי 2015 ו-2013 הם לא היו רחוקים בכלל מהאמת.

סמל אישי של משתמש
gooner
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי gooner »

אורי אדום בנשמה כתב:
כישרון בלחשוף שמאלנים? ממש לא, הרי אתם לא ממש מסווים את עצמכם.

ורק תבהיר לסיום, אחרי ניסיון לאפקט ההילה, מירוע יותר - האם אני או שמא האנטישמיים ברשת?
לא דיברתי על רוע או על דעות, רק על הצורך להתייחס לגופו של אדם במקום לגופו של עניין.
בכל מקרה כאוהד הפועל אתה מדורג הרבה יותר גבוה.

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה

The red one כתב:אורי - למה לא להאמין לסקרים בעצם? על פי מדגמי 2015 ו-2013 הם לא היו רחוקים בכלל מהאמת.
אתה צוחק?!

סמל אישי של משתמש
אריאל2
Title: דע מאין באת ולאן אתה הולך

שליחה על ידי אריאל2 »

אדום זקן כתב: בוא נשתדל לא לספר לעצמנו סיפורי בדיה,אתה סולד מהאיש נקודה.
אני סולד ממנו בעיקר בגלל דברים אחרים.
תוכל להגיב לגוף הטענות?
כמו כן אשמח אם תציין מתי טענתי שאנחנו חיים בניגריה.

סמל אישי של משתמש
אריאל2
Title: דע מאין באת ולאן אתה הולך

שליחה על ידי אריאל2 »

ForeverRed כתב: ממש ככה.
בכבוד. תפריך.
אם אתה מפריך רק 50% מהטענות אני מצביע ליכוד. אם לא אתה תצביע לכל מפלגת מרכז שמאל לבחירתך. הולך?

סמל אישי של משתמש
bs war

שליחה על ידי bs war »

The red one כתב: אם אפשר בבקשה לקבל הסבר איך אתה מפריך את זה:
"עובדות הן שהדרום נשרף כל הקיץ שעבר.
העובדות הן שאחת לשבוע עד אחת לחודש בערך יורים רקטות, מפריחים בלוני נפץ או מנסים לדקור אזרחים"

וסתם כמתבונן מהצד מצחיק לראות איך אריאל הביא כאן שורה של טיענוים הגיוניים ורציונאליים אבל אתם במקום להגיב פשוט אומרים "טוב יאללה אתה שונא ביבי הלאה".

אורי - למה לא להאמין לסקרים בעצם? על פי מדגמי 2015 ו-2013 הם לא היו רחוקים בכלל מהאמת.
אין פה משהו לא נכון, פשוט הוא שוכח להזכיר שהכל יחסי ושביחס להיסטוריה של מדינת ישראל מדובר בתקופה הבטחונית הכי רגועה שהייתה כאן, למרות הכל.
אז כן אין שקט מוחלט, אבל זה לא תלוי רק בנו. אם למישהו יש פתרון שיביא לשקט בטחוני מוחלט, אשמח לשמוע.

סמל אישי של משתמש
bs war

שליחה על ידי bs war »

אריאל2 כתב: [align=right][dir=rtl]אחי אני לא יודע על מה אתה מדבר.
א. לא כפיתי את דעתי על אף אחד וגם אין לי יכולת או רצון לעשות זאת.
לא זכור לי שטענתי שהדברים שלי הם אמת מוחלטת. להבדיל מטענות אחרות שהועלו כאן, אני סבור שיש לי יכולת להוכיח אותם.
לא טענתי שיש לי טאבו על האמת או על דרך המחשבה שלך. לא ברור לי איך זה אפשרי בכלל.
ב. אתה רוצה עובדות? עובדה היא שכתבת שלא אכפת לך שביבי נהנתן ונרקסיסט כל עוד הוא מייצג את דעותייך (זה לא ציטוט מילה במילה).
עובדה שאדום זקן בטוח שאותם אנשים (בערך, היועץ הוא מינוי חדש מטעם נתניהו) שהעמידו את אולמרט לדין תופרים תיק לנתניהו רק כי הוא נתניהו. את זה הוא כתב, לא אני.
1. העובדות הן שמערכת הבריאות במצב כושל. אם אתה רוצה הוכחה לך למיון בסורוקה או שאשלח לך כתבות.
2. העובדות הן שבפריפריה חיים פחות מאשר במרכז בשל מערכת בריאות פחות טובה.
3. העובדות הן שהדרום נשרף כל הקיץ שעבר.
4. העובדות הן שאחת לשבוע עד אחת לחודש בערך יורים רקטות, מפריחים בלוני נפץ או מנסים לדקור אזרחים.
5. העובדות הן שהפערים הכלכליים בחברה גדלים. את זה אומר הoecd. זה מופיע גם בישראל היום, בוודאי לא עיתון שמתנגד לנתניהו.
6. העובדות הן שהפשע משתולל. מלחמות עבריינים לצד פשיעה שנקרא לה מטעמי נימוס מגזרית. אתה גר בדרום, אני בטוח שאתה מבין על מה אני מדבר.
7. העובדות שמצב החינוך, בעיקר במגזר החרדי ובמגזר הערבי, אך לא רק שם לא טוב בלשון המעטה. גם על זה כתבו מספיק ואשמח לחלוק איתך קישורים והיכרות אישית שלי עם הנושא.
8. העובדות הן שנתניהו עשה המון דברים טובים למען המדינה. בעיקר בקשרי החוץ אבל לא רק. הדברים האלו גורמים להרבה אנשים להצביע לו.
9. העובדות הן שלא צריך כסף כדי לשחד אדם.
01. העובדות הן שאולמרט היה מושחת וישב בכלא.
11. העובדות הן שיש במערכת המשפט הרבה חוליים שיש לתקן, אבל לא ראוי שראש ממשלה יתקוף את כלל המערכות השלטוניות בשל שרידותו הפוליטית.
21. העובדות הן שמי שחולק על דעתי הפוליטית אינו כבשה.
31. העובדות הן שכבר יותר מעשור מפקפקים בנאמנות של מצביעי השמאל למדינה וזאת בשל הסתה בלתי פוסקת נגדם.
41. העובדות הן שנתניהו כבר שנים ראש ממשלה של כל העם אך ככזה הוא אינו אומר דברים מאחדים אלא דברים מפלגים.פעם אחרי פעם.

יכלתי לפרט עוד אבל אין טעם. בסוף מי שתומך בנתניהו כנראה שלא ישנה את דעתו בשל כתבי האישום.
ואחרון, את הביקורת הכללית שלך אפשר להפנות, ובצדק, כלפיך. אתה קורא לדברים שלי סיסמאות בצורה הקרובה למזלזלת ומאשים אותי בטענות שווא חסרות ביסוס. למה?
כי אני לא משתלח? כי אני משתדל להיות רהוט? כי אני לא אמוציונלי? כי אתה סבור ששמאלנים מבסיסם מתנשאים על מצביעי הימין ומשליך את זה עלי? כי אני סבור שהרבה אנשים, גם בימין,מצביעים מהרגש? כי אני מצפה לטוהר מידות מאנשי השלטון?
אז בכבוד, דבר איתי עובדות בצורה מכבדת ובלי שיפוט מוקדם. ואם תרצה בירה, עלי.[/dir][/align]
ברשותך אקח את זה על עצמי וגם אעשה את זה מסודר בשבילך:
1+2. בנושא הבריאות אני לא מספיק בקיא אז לא רוצה לומר סתם דברים. דבר אחד אני כן יודע, מערכת הבריאות בישראל משתפרת עם השנים והפערים בתוחלת החיים בין המרכז לפריפריה מצטמצמים. האם זו תוצאה של תהליך טבעי של התפתחות טכנולוגית ומדעית בתחום הרפואה או של מדיניות מסוימת, זה אני לא יודע להגיד.
3+4. עניתי בהודעה קודמת. המצב הביטחוני בישראל לא מושלם, הוא גם לא יהיה, אבל הוא הכי טוב שהיה אי פעם.
5. שיוויון כלכלי בין אזרחים הוא לא מדד למצב כלכלי של מדינה. שיוויון כלכלי זה הבסיס לרעיונות הקומוניסטיים, שכולם צריכים להרוויח אותו דבר ולחיות באותה רמת חיים. בסוף זה רק מוביל למצב שכולם עניים יותר. לי אין בעיה שאנשים יתעשרו, זה לא אמור לפגוע באף אחד. מה שמעניין אותי זה שיהיו כמה שפחות אנשים עניים במדינה, ובעניין הזה אני חושב שהמצב די טוב, גם אם ארגונים ועמותות שהאינטרס שלהן הוא לשמר את סטטיסטיקות העוני בישראל מספרות אחרת בעזרת חישובי קו עוני מעוותים שלא משקפים את המציאות. אחוזי האבטלה נמוכים מאי פעם, המשכורות עולות ואנשים יכולים להרשות לעצמם דברים שבעבר לא יכלו, למשל טיסות. המדינה לא נפגעה ממשבר כלכלי חמור שהכה גלים בכל העולם. יש פה בעיות של יוקר מחיה ומשבר דיור שאני מסכים שממשלות הימין יכלו לעשות יותר בתחום הזה, והבעיה הגדולה של נתניהו הייתה שבגלל אילוצים קואליציוניים הוא הפקיר את תיק האוצר לפופוליסטים שרחוקים ממשנתו הכלכלית. אבל כשהאלטרנטיבות מציעות להגדיל עוד יותר את הגירעון, להמשיך להגביל ייבוא ולתחזק את הטרור הכלכלי של ההסתדרות, אני לחלוטין מעדיף את נתניהו.
6. מסכים, גם היה כאן שר ביטחון פנים גרוע מאוד בממשל היוצאת. מה שכן, אשמח לראות נתונים שמוכיחים שאחוזי הפשיעה בתקופת נתניהו עלו.
7. יש איזשהו מדד שמוכיח שמצב החינוך בישראל הידרדר? בכלל, איך מודדים חינוך? גם בתחום הזה אני פחות בקיא, אבל אשמח לדעת על סמך מה אתה קובע שמערכת החינוך בישראל כיום פחות טובה מלפני 10 שנים.
11. נכון, אבל יש לא מעט בטענותיו.
13. גם נכון, אבל גם צריך לומר שהרפש וההסתה הם לגמרי הדדיים ולא נחלתם של מחנה פוליטי אחד.

לגבי כל השאר, מסכים.
בשורה התחתונה אם אתה שואל איפה אני מעדיף לחיות: בישראל של היום או בישראל של לפני 10,15,20 שנה, אני לחלוטין מעדיף את זו של היום, כמעט מכל בחינה אפשרית.
שבת שלום

סמל אישי של משתמש
The red one

שליחה על ידי The red one »

אני חושב שזה שאנשים טסים יותר היום בעיקר נזקף לזכות רפורמת השמיים הפתוחים והתפתחות חברות הלואו-קואסט מאשר כעדות למצב כלכלי כלשהו.
אגב, הסכם שאמנם נחתם בתקופת ביבי (למרות שהחל להרקם ב-2006) אך הוא ניסה לעצור אותו בסוף 2012 בשל לחץ פוליטי לקראת בחירות 2013.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

אריאל2 כתב: בכבוד. תפריך.
אם אתה מפריך רק 50% מהטענות אני מצביע ליכוד. אם לא אתה תצביע לכל מפלגת מרכז שמאל לבחירתך. הולך?
שנינו יודעים שזה לא יקרה.
אין אמת אחת. בסוף יש נתונים וכל אחד בוחר להסתכל עליהם מהזוית שלו.
אפשר להדגיש את הרע ולטשטש את הטוב, ואפשר לשים זרקור על הטוב, ויש הרבה ממנו.

אני מאמין שלפני שמסתכלים על נתון כמספר, צריך לקחת בחשבון גם את נקודת הפתיחה.
יש חרדים שמעדיפים לשבת בבית וללמוד תורה.
יש בדואים שמעדיפים לגור באוהלים ולרעות כבשים.
יש אויבים שמקיפים אותך ותרצה או לא, הם ימשיכו להתנגח ולנסות להשמיד אותך.
עם זה צריך לעבוד.
לבוא ולהפיל את כל התיק על ראש הממשלה ולהאשים אותו בכל תחלואי החברה זה לא רציני.

מי שיבדוק לעומק יגלה שיש ניסיונות גוברים לשלב את החרדים וגם את הערבים בשוק העבודה.
יתכן וזה לא מספיק, אבל זה כן צעד בכיוון הנכון.
כלכלת ישראל נמצאת היום בפיק שיהיה קשה להתעלות עליו, אלא אם אותן אוכלוסיות מוחלשות יעשו צעד קדימה וכולם מבינים את זה.
מבחינה מדינית אנחנו נמצאים בשיא, נקודה במפה שנתפסת כמעצמה עם מנהיג שהאויבים חוששים ממנו והעמיתים מסתכלים עליו ביראת כבוד.
ביטחונית, למרות זליגות פה ושם מצבנו יציב ובטוח. בונים חומות ומכשולים ומפרקים איומים אסטרטגיים בזה אחר זה.
גם כאן צריך להבין את נקודת הפתיחה ולשאול, האם תחת מנהיג אחר היינו זוכים לשקט מוחלט? אני סבור שלא. תמימות לחשוב ככה.

אז יש גם בעיות, בסדר, לא הכל יכול להיות מושלם.
הבעיות במערכות הבריאות, החינוך והמשפט היו כאן הרבה לפני ביבי, כך שהכל תלוי ביחס למה אתה מודד.
מי שביקר במיון בסורוקה לפני שלוש שנים ולפני חצי שנה יכול לחוש בעצמו בהבדלים.
להגיד שזה מספיק? ברור שלא. אבל שוב, אי אפשר להצליח בהכל.

אני באמת מעדיף שלא להיכנס לעומקם של נתונים ולחפור בטיעונים כי זה בזבוז של זמן עבור כולנו.
בשורה התחתונה, לא כל כך רע לחיות פה כפי שנוח לרבים לצייר.

סמל אישי של משתמש
גדי

שליחה על ידי גדי »

בי נשבעתי שעד הבחירות לפחות אני מפסיק לשמוע ולראות חדשות. כמות השנאה משמאל לימין ולהיפך פשוט מדכאת.
נפגש ביציע המרכזי תרתי משמע.
אוהב את כולכם.
אל תשאל מה הפועל באר שבע יכולה לעשות למענך אלא שאל את עצמך מה אתה יכול לעשות למענה

שלח תגובה