בחירות 2019

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
The red one

Re: בחירות 2019

שליחה על ידי The red one »

yakar כתב: למה כן לתת צ'אנס למישהו שאתה לא יודע איך הוא יפעל?
כי מה יש להפסיד? זה בכל זאת בני גנץ, לא בסטיונר בשוק

ושוב - הכל בכפוף לכך שיציג נבחרת מרשימה וחזון שאני מתחבר אליו. לא שופטים לפני שמקבלים איזושהי אמת מידה.

כמו זר בכדורגל - תן לו צ׳אנס, במקסימום תשחרר אחרי 4 שנים :)

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

The red one כתב: כי מה יש להפסיד? זה בכל זאת בני גנץ, לא בסטיונר בשוק
סביב רבין וברק היתה הילה ביטחונית הרבה יותר גדולה וראינו איך זה נגמר... האידיאולוגיה של השמאל פשטה את הרגל!!
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

סמל אישי של משתמש
yakar

שליחה על ידי yakar »

ושוב - הכל בכפוף לכך שיציג נבחרת מרשימה וחזון שאני מתחבר אליו. לא שופטים לפני שמקבלים איזושהי אמת מידה.

לדעתי הוא יפול ברגע שינסו להפיל אותו. אשתו פעילת שמאל קיצונית בולטת. כמה פרסומים על זה יעשו את שלהם.

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7
Title: קרייזי-רד7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

גנץ זה לא זה.
אחד כמו גבי אשכנזי היה מתאים לטעמי.

סמל אישי של משתמש
bs war

שליחה על ידי bs war »

ברמה הפוליטית הוא בסטיונר בשוק.
חייבים להפסיק כבר עם התפיסה הזאת שעבר צבאי הופך בן אדם לפוליטיקאי טוב. פגשתי אנשים שהגיעו לדרגים גבוהים בצה"ל וחוץ מ"כישרון צבאי" אין בהם כלום. עליי זה ממש לא עושה רושם (למרות שאני בטוח שגנץ כן אדם איכותי).
זה לא ריאליטי וזה לא כדורגל, בחירות אמורות להיות עניין אידאולוגי, לא פרסונלי. הבן אדם עוד לא הוציא מילה מהפה וכבר יש לו 15 מנדטים, זה הזוי ומראה כמה השיח הפוליטי נהיה רדוד.

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

bs war כתב:
חייבים להפסיק כבר עם התפיסה הזאת שעבר צבאי הופך בן אדם לפוליטיקאי טוב. פגשתי אנשים שהגיעו לדרגים גבוהים בצה"ל וחוץ מ"כישרון צבאי" אין בהם כלום. עליי זה ממש לא עושה רושם (למרות שאני בטוח שגנץ כן אדם איכותי).
זה לא ריאליטי וזה לא כדורגל, בחירות אמורות להיות עניין אידאולוגי, לא פרסונלי. הבן אדם עוד לא הוציא מילה מהפה וכבר יש לו 15 מנדטים, זה הזוי ומראה כמה השיח הפוליטי נהיה רדוד.
בסדר זה היה גם עם כחלון בהתחלה כשהיה ברור שהוא מתכוון לרוץ. בסוף ה״התלהבות״ ירדה עד הבחירות.
לא מאמין שהוא יעבור את ה10 לבד. בסוף הוא יחבור ללפיד.

סמל אישי של משתמש
The red one

bs war כתב:
שוב - פשוט חושב שאין מה להפסיד. כך או כך ביבי יקח. אין מישהו אידיאולוגית שאני באמתת כזה מתחבר אליו ולדעתי אנשים כמוני הם הסיבה שיש לגנץ 15 מנדט לפני שפתח את הפה. כאלה שיודעים שאין סיכוי להחליף שלטון ומצד שני גם אם זה בטעות איכשהו יקרה לא יהיה פה גן עדן כי אין מישהו אחר שיכול לשנות כאן את המצב ברוב התחומים.

אז ניתן צ'אנס לילד החדש בשכונה. מה כבר נפסיד מזה?

סמל אישי של משתמש
The red one

רציתם בוגי קיבלתם

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

כל אחד פותח לי מפלגה היום..מה יהיה

סמל אישי של משתמש
אריאל2
Title: דע מאין באת ולאן אתה הולך

שליחה על ידי אריאל2 »

bs war כתב:
הזלזול הזה בשיקול הדעת של מצביעי הימין זה בדיוק מה שמוביל את השמאל להפסיד כבר שנים.
"בכל מערכת בחירות יש כאלו שמפסיקים לפעול מהשכל ומתחילים לפעול מהרגש"- אם אני פועל נטו מהשכל הישר אני מבין שהמדיניות הכלכלית של השמאל תחריב את כל הצמיחה הכלכלית שנבנתה כאן.
מתעקשים לחזור לעבר, לימים בהם המדינה שלטה בכל תחומי החיים ופיזרה את כספי משלם המיסים ללא הכרה.
מספיק לראות את הצעת החוק המגוחכת להשוואת קצבת הזקנה לשכר המינימום שהם העלו לפני חודש.
אז אולי זה לא ייגמר בונצואלה, אבל יוון זה לגמרי יכול להיות.

שוב, יש הרבה מה לשפר, ויש לי גם ביקורת על המחנה שלי בפן הכלכלי. אבל ההצעות של האלטרנטיבה לא ישפרו כלום, אלא בדיוק להפך.

עריכה: אגב, השקעה ממשלתית במערכת מסוימת זה לא מדד כלכלי. זה שמוסיפים כסף למשרד מסוים לא בהכרח הופך את התחום עליו הוא אמון לטוב יותר.
כמה דברים. מצטער על החפירה אני מנסה לענות לכמה הודעות ביחד:
א. הדיון על זלזול במצביעי הימין שגורם להם להצביע ימין כבר היה פה לפני חודש וחצי בערך. זה דומה, להבדיל, להפגנות המחאה האלימות של המוסלמים אחרי שציירו קריקטורות בהן האיסלאם מוצג כאלים.
מי שמצביע X כי הוא מרגיש שמזלזלים בו רק מחזק את זה שזו הצבעה מתוך רגש. ויש הרבה כאלו.
בהזדמנות אקפיץ כמה הודעות משרשור בחירות 2015. תראה שזה בדיוק אותו דיון. עברו ארבע שנים והמצב לכל הפחות אותו מצב. הדירות יותר יקרות. הפשע התעצם. הדרום נשרף. לא זזנו סנטימטר עם הפלשתינים והשסעים בחברה רק הלכו וגדלו. אנשים שאמרו אז שהם נותנים צ'אנס אחרון לביבי נותנים לו, שוב, צ'אנס אחרון.
ב. בין כלכלת ימנית קיצונית לשמאלית קיצונית יש הרבה באמצע. כיום עובדתית יש זקנים שמתלבטים בין תרופות לאוכל ויש אנשים שמרימים בקבוקים למחזור ואוכל מפחי אשפה. לא ראיתי שמישהו מהממשלה הנוכחית יוצא מכליו לפתור את זה. אז העלאת הקצבאות לכלל הזקנים היא מוגזמת שמאלה ואני אישית נגדה, אבל המצב הנוכחי מוגזם ימינה. הבעיה שהרבה אדישים לזה עד שזה מגיע אליהם. עד שסבא שלהם מאושפז כמו כלב במסדרון או עד שפורצים להם הביתה ולמשטרה לא אכפת או עד שהילדים שלהם יצטרכו לקנות דירה ויגלו כמה זה לא ריאלי.
אני לא אדיש. לא מסתפק בבינוני (חוץ מהפועל באר שבע שאיתה אני בכל מקום). מנסה לשנות איפה שאפשר. יותר מעשר שנים אני מתנדב בעמותה שמטפלת בבני נוער. ממציאת עבודה ועד סיוע בגיוס לצבא, חזרה למערכת החינוך, הוצאת תעודת בגרות ובסגירת תיקים פליליים. עזרתי לאינספור נערים. הסיפורים ששמעתי מהם ומהעו"סים שלהם יוציאו כל אדם שפוי מדעתו. עוני ברמה שאין אוכל בבית. הזנחה. זנות נוער. שימוש מופרז בסמים ובאלכוהול. כשלים של מערכות החינוך, הרווחה והאכיפה. וזה רק בבאר שבע ורק בתחום אחד שנקרא נוער וצעירים בתוך משרד הרווחה.
ג. הדיון התחיל בנתניהו כן או לא. יש בימין מספיק אנשים ראויים ונקיי כפיים. מי שמוכן להצביע לאדם עם עננת שחיתות סביבו (לכל הפחות) שיעשה חשבון נפש.
ד. בארבעה עמודים של דיון דיברו אלי בלשון רבים, טענו שאני שתול פה בפורום, מדקלם מדף מסרים, הציעו לי להצביע לאבו ג'יהאד, טרוריסט עם דם על הידיים למי שלא מכיר, להגר מהארץ, ומי שביקש שהדיון לא ירד לפסים אישיים (מעריך מאוד) מיהר לסייג שאין בינינו היכרות והוא אינו אוחז בדעות דומות לשלי, אולי כדי שלא יחשד בחברות בקרן החדשה חלילה. כאילו שיש פסול בבקשה לכבד את הדיון כשמדובר ביריב פוליטי שהוא שמאלה מהליכוד.
כל האמור* היא מורשת נתניהו. אנחנו והם. חמוצים ולא חמוצים. כדברי מירי רגב: "למה שניתן מימון למי שלא הצביע ליכוד"? כאילו מדובר בעם אחר. כאילו לא משרתים ומתים בצבא חילונים ודתים, אשכנזים וספרדים, שמאלנים וימנים. כאילו שהרקטות שיורה החמאס, בעזרת כספים שנתניהו מאשר להעביר להם, מבחינות בין העם היושב בציון. אז מי שלא הספיק לו ורוצה עוד מהטוב הזה שישלשל מחל בראשות נתניהו לקלפי.
*חוץ מההשמצות של כותב אחד שנוהג בקביעות לרדת לפסים אישיים כשאין לו יכולת לטעון עניינית.

סמל אישי של משתמש
nir767676

שליחה על ידי nir767676 »

אריאל2 כתב: ב. בין כלכלת ימנית קיצונית לשמאלית קיצונית יש הרבה באמצע. כיום עובדתית יש זקנים שמתלבטים בין תרופות לאוכל ויש אנשים שמרימים בקבוקים למחזור ואוכל מפחי אשפה. לא ראיתי שמישהו מהממשלה הנוכחית יוצא מכליו לפתור את זה. אז העלאת הקצבאות לכלל הזקנים היא מוגזמת שמאלה ואני אישית נגדה, אבל המצב הנוכחי מוגזם ימינה. הבעיה שהרבה אדישים לזה עד שזה מגיע אליהם. עד שסבא שלהם מאושפז כמו כלב במסדרון או עד שפורצים להם הביתה ולמשטרה לא אכפת או עד שהילדים שלהם יצטרכו לקנות דירה ויגלו כמה זה לא ריאלי.

כל דבר בחיים, ברגע שהוא נהיה אישי, כבר אי אפשר להסתכל עליו מבחינה חישובית קרה, ואף אחד לא רוצה שהקודקודים יקבלו החלטות אימפולסיביות ופופוליסטיות כמו הצעות חוק רבות של מרצ והמחנ"צ.
אתה חוזר וטוען שהמצב הכלכלי גרוע ושמבוגרים מאושפזים במסדרונות, ואנשים אחרים חוזרים וטוענים שהמצב , יחסית למדינה קטנה וצעירה עם חלק גדול מהתקציב שמוקדש לצבא עצום ביחס לגודל המדינה, הוא מצב לא רע בכלל, וזה גם נכון, שורה תחתונה אזרח במדינת ישראל עושה משכורת שהיא לפי דעתי טופ 20 בעולם, וזה מאפשר איכות חיים יוצאת דופן, יחסית למדינה בת 70. הבעיה היחידה היא באמת מחירי הדיור. כל הקשקושים האחרים על יוקר מחייה הם לא נכונים. לא שהמצב מושלם כן? אבל בסופו של יום הטיעונים הם לא נכונים והמחירים בשוק הם לרוב מדוייקים וזאת בעיקר בזכות העובדה שישנה ממשלת ימין שלרוב מאפשרת שוק חופשי, למרות מאמצי כחלון להחריב הרבה חלקות טובות בתקופתו באוצר.

סמל אישי של משתמש
bs war

שליחה על ידי bs war »

אריאל2 כתב: כמה דברים. מצטער על החפירה אני מנסה לענות לכמה הודעות ביחד:
א. הדיון על זלזול במצביעי הימין שגורם להם להצביע ימין כבר היה פה לפני חודש וחצי בערך. זה דומה, להבדיל, להפגנות המחאה האלימות של המוסלמים אחרי שציירו קריקטורות בהן האיסלאם מוצג כאלים.
מי שמצביע X כי הוא מרגיש שמזלזלים בו רק מחזק את זה שזו הצבעה מתוך רגש. ויש הרבה כאלו.
בהזדמנות אקפיץ כמה הודעות משרשור בחירות 2015. תראה שזה בדיוק אותו דיון. עברו ארבע שנים והמצב לכל הפחות אותו מצב. הדירות יותר יקרות. הפשע התעצם. הדרום נשרף. לא זזנו סנטימטר עם הפלשתינים והשסעים בחברה רק הלכו וגדלו. אנשים שאמרו אז שהם נותנים צ'אנס אחרון לביבי נותנים לו, שוב, צ'אנס אחרון.
ב. בין כלכלת ימנית קיצונית לשמאלית קיצונית יש הרבה באמצע. כיום עובדתית יש זקנים שמתלבטים בין תרופות לאוכל ויש אנשים שמרימים בקבוקים למחזור ואוכל מפחי אשפה. לא ראיתי שמישהו מהממשלה הנוכחית יוצא מכליו לפתור את זה. אז העלאת הקצבאות לכלל הזקנים היא מוגזמת שמאלה ואני אישית נגדה, אבל המצב הנוכחי מוגזם ימינה. הבעיה שהרבה אדישים לזה עד שזה מגיע אליהם. עד שסבא שלהם מאושפז כמו כלב במסדרון או עד שפורצים להם הביתה ולמשטרה לא אכפת או עד שהילדים שלהם יצטרכו לקנות דירה ויגלו כמה זה לא ריאלי.
אני לא אדיש. לא מסתפק בבינוני (חוץ מהפועל באר שבע שאיתה אני בכל מקום). מנסה לשנות איפה שאפשר. יותר מעשר שנים אני מתנדב בעמותה שמטפלת בבני נוער. ממציאת עבודה ועד סיוע בגיוס לצבא, חזרה למערכת החינוך, הוצאת תעודת בגרות ובסגירת תיקים פליליים. עזרתי לאינספור נערים. הסיפורים ששמעתי מהם ומהעו"סים שלהם יוציאו כל אדם שפוי מדעתו. עוני ברמה שאין אוכל בבית. הזנחה. זנות נוער. שימוש מופרז בסמים ובאלכוהול. כשלים של מערכות החינוך, הרווחה והאכיפה. וזה רק בבאר שבע ורק בתחום אחד שנקרא נוער וצעירים בתוך משרד הרווחה.
ג. הדיון התחיל בנתניהו כן או לא. יש בימין מספיק אנשים ראויים ונקיי כפיים. מי שמוכן להצביע לאדם עם עננת שחיתות סביבו (לכל הפחות) שיעשה חשבון נפש.
ד. בארבעה עמודים של דיון דיברו אלי בלשון רבים, טענו שאני שתול פה בפורום, מדקלם מדף מסרים, הציעו לי להצביע לאבו ג'יהאד, טרוריסט עם דם על הידיים למי שלא מכיר, להגר מהארץ, ומי שביקש שהדיון לא ירד לפסים אישיים (מעריך מאוד) מיהר לסייג שאין בינינו היכרות והוא אינו אוחז בדעות דומות לשלי, אולי כדי שלא יחשד בחברות בקרן החדשה חלילה. כאילו שיש פסול בבקשה לכבד את הדיון כשמדובר ביריב פוליטי שהוא שמאלה מהליכוד.
כל האמור* היא מורשת נתניהו. אנחנו והם. חמוצים ולא חמוצים. כדברי מירי רגב: "למה שניתן מימון למי שלא הצביע ליכוד"? כאילו מדובר בעם אחר. כאילו לא משרתים ומתים בצבא חילונים ודתים, אשכנזים וספרדים, שמאלנים וימנים. כאילו שהרקטות שיורה החמאס, בעזרת כספים שנתניהו מאשר להעביר להם, מבחינות בין העם היושב בציון. אז מי שלא הספיק לו ורוצה עוד מהטוב הזה שישלשל מחל בראשות נתניהו לקלפי.
*חוץ מההשמצות של כותב אחד שנוהג בקביעות לרדת לפסים אישיים כשאין לו יכולת לטעון עניינית.
מסכים עם חלק מהדברים.
נתניהו רחוק מלהיות מושלם בעיניי, יש לי הרבה ביקורת עליו ועל הממשלה שלו.
גם אני חושב שהוא מפלג את העם, מתעסק בשטויות ובתרגילים פוליטיים.
לגבי העניין המשפטי זה לא פקטור בעיניי כי מבחינתי כל אדם חף מפשע עד שלא הוכחה אשמתו. ואשמתו של נתניהו לא הוכחה עדיין.

לגבי הנושאים הכלכליים שציינת, אומר בקצרה: אמרתי שלא מושלם ושיש מה לשפר. אבל גם במדינה הכי מושלמת מבחינה כלכלית (לא יודע, נניח פינלנד?) יש עוני. אין אופציה כזאת לחסל לגמרי את העוני. ובישראל לדעתי אין עוני חריג ביחס לעולם המערבי (ותחסוך ממני דוחות של עמותות כאלה ואחרות- שיטת חישוב קו העוני בישראל לא משקפת עוני בשום צורה).

מסכים שצריך תמיד לשאוף למגר את העוני ככל שניתן, לתפיסתי המדיניות הכלכלית של השמאל תוביל לתוצאה ההפוכה.

סמל אישי של משתמש
אדום זקן

שליחה על ידי אדום זקן »

אריאל2 כתב: כמה דברים. מצטער על החפירה אני מנסה לענות לכמה הודעות ביחד:
דמעות חונקות את עיניי.
נאום חוצב להבות.
אתה מעביר דף מסרים שקוף ביותר.
רק שאלה? אם כל כך רע כאן למה אנשים לא יוצאים לרחובות ועושים באלגן?
תיכף גם תגיד לי שאין להם זמן,רק אצלם לך את בתי הקפה בשעות הבוקר ותבין שהם באמת עסוקים.
מתעסקים כל היום בביבי,ביבי,ביבי,ביבי,אובססיה מוחלטת.
לא סתם האיש רק הולך ומתחזק.
וגם אם הוא לא יהיה,אז יהיה מישהו אחר.
בשורה התחתונה ב10 שנים שהליכוד נמצא בשלטון המדינה הזאת רק מתקדמת ומתחזקת ויש עובדות.
אבל למה לבלבל אותך,הרי הכל אישי.

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

מצטער מראש שלא קראתי את כל ההודעות(בעיקר הארוכות יותר :) ),
רק אגיד שהאנשים בישראל חיים מצוין. אם בתי הקפה והמסעדות מפוצצת, אם אין חניה באף מרכז קניות, אם כל ילד בן 6 מחזיק אייפון הכי חדש ולא מפסיקים לקנות רכבים חדשים - אז אין מה להתבכיין על כסף.
כן, ברור שיש מה לשפר - צריך לשאוף להוריד את אחוזי העוני ובעיקר צריך לדאוג לזקנים ולניצולי שואה, זה הכי חשוב מבחינתי. לאחר מכן לטפל במחירי הדיור.

סמל אישי של משתמש
The red one

אחי, בוא, איזה הכללות מוגזמות. אתה רוצה להגיד לי שמרכזי הקניות בבאר שבע או בצפון לדוגמא מפוצצים כל הזמן? שכל ילד בן 6 מחזיק אייפון הכי חדש? אל תפריז. אולי (כנראה) שלא כ-זה גרוע פה, אבל בטח לא כ-זה טוב כמו שתיארת

שלח תגובה