בחירות 2019S

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
dor69

Re: בחירות 2019S

שליחה על ידי dor69 »

דר אדום בנשמה כתב: פתק לבן זה בדיוק כמו לא ללכת להצביע...
ממש לא, שוב אתה חושף את הבורות שלך. מבלי להסביר לך מה מי מו, למה נראה לך שהיו נותנים אופציה של פתק לבן אם זה היה שווה לאי הצבעה?

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה
Title: הפועל אימפריה!

שליחה על ידי דר אדום בנשמה »

dor69 כתב: ממש לא, שוב אתה חושף את הבורות שלך. מבלי להסביר לך מה מי מו, למה נראה לך שהיו נותנים אופציה של פתק לבן אם זה היה שווה לאי הצבעה?
פתק לבן זה בדיוק כמו לשים פתק כפול, זה קול שנזרק לפח.
אבל נו מה אני אגיד אתה גאון ואני בור...
ד"א פתק לבן קיים על מנת לשמש כפתק חלופי במצב שבו הפתק של המפלגה שלה אתה רןצה להצביע לא נמצא ואז רושמים בכתב יד את אות המפלגה.
אז דבר יפה ולך ללמוד לפניי שאתה מחליט לרדת עליי.
הפועל באר שבע, אלופה לעונת 2015-2016!

סמל אישי של משתמש
dardasmiley

שליחה על ידי dardasmiley »

.
נערך לאחרונה על ידי dardasmiley ב 07 ספטמבר 2019, 17:12, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה
Title: הפועל אימפריה!

שליחה על ידי דר אדום בנשמה »

dardasmiley כתב:
אתה טועה ומטעה, פתק לבן אומנם לא נותן את הקול שלך לאף אחד אבל הוא כן מגדיל את סך הבוחרים.
כלומר, אם יש 1200 אנשים ששמו פתק בקלפי (כל פתק, כולל לבן), כל 10 קולות הם מנדט (1200/120). אם נשארת בבית ולא הצבעת בכלל, אז יש 1199 פתקים ואז צריך פחות מ10 קולות למנדט (1199/120).
הקולות הפסולים לא נחשבים ולא חלק מהספירה.
זה למה בספירה יש קולותכשרים וקולות פסולים.
זה לא באמת נותן משהו.
הפועל באר שבע, אלופה לעונת 2015-2016!

סמל אישי של משתמש
nitsande

שליחה על ידי nitsande »

dardasmiley כתב:
אתה טועה ומטעה, פתק לבן אומנם לא נותן את הקול שלך לאף אחד אבל הוא כן מגדיל את סך הבוחרים.
כלומר, אם יש 1200 אנשים ששמו פתק בקלפי (כל פתק, כולל לבן), כל 10 קולות הם מנדט (1200/120). אם נשארת בבית ולא הצבעת בכלל, אז יש 1199 פתקים ואז צריך פחות מ10 קולות למנדט (1199/120).
זה ללא נכון. פתק לבן הוא קול פסול כמו הצבעה כפולה. הוא לא נספר.
לשיטתך אם יהיו 10 פתקים לבנים, אז הפתק הלבן יקבל מנדט... ואז מה עושים איתו?

שורה תחתונה מי שלא הולך להצביע או מצביע פתק לבן גורע מסך כל המצביעים ובעצם בפועל מוריד את אחוז החסימה.
למעשה מי שלא מצביע תורם בסופושל דבר למפלגות הקטנות והערביות בתוכן.

בקיצור, לכו להצביע, גם אם אין בחירה אידיאלית, תקראו את המצעים של המפלגות ותבחרו במפלגה שהכי קרובה לאגנדה שלכם.
אחרת אתם תורמים כנראה לאלה שלא תואמים לאגנדה שלכם.
רק אהבה תנצח...

סמל אישי של משתמש
RedRock
Title: רקקקקקק ברדה זה מרגש
יצירת קשר:

שליחה על ידי RedRock »

פתק לבן נפסל בדיוק כמו הצבעה כפולה ולא נספר בסך הכולל שנגזרת ממנו חלוקת המנדטים.
הוא נועד רק על מנת לרשום את האותיות של המפלגה שאתה תומך בה אם נגמרו הפתקים בקלפי (ואם מישהו ממש מתעניין, אז בניגוד לעבר- היום גם אם יכתבו את שם המפלגה ולא את האותיות, זה ייחשב פתק תקין).

סמל אישי של משתמש
oranu
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי oranu »

דר צודק וחבל לרשום דברים בכזו נחרצות בלי לדעת.
פתק לבן לא נספר בסך הקולות הכשרים והוא בדיוק כמו מישהו ששם 5 פתקים והקול שלו נפסל או כמו מישהו אחר שלא הלך להצביע.

אני יודע כי ספרתי קולות לא פעם ולא פעמיים ואין עמודה בפרוטוקול ל"מספר הפתקים הלבנים" רק למפלגות השונות.

אחוז החסימה הוא 3.25 והוא לא משתנה, המספר שיהווה את אותם 3.25% הוא זה שמשתנה בהתאם למספר הקולות הכשרים.

בעיני לפחות, מי שמתלונן על המצב במדינה ולא הולך להצביע מאבד את הלגיטימציה שלו להתלונן, גם אם כולם אפסים בעיניו תצביעו לרע במיעוטו מבחינתכם וזה לא משנה מאיזה צד של המפה.

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

אנחנו חיים במדינה בה כל ציבור מנסה לכפות את משנתו על האחר, ואז מזדעק על כך שהשני עושה זאת.
הזוי בעיניי איך אין פה מפלגה אחת עם קצת ליברליות, ועד שקמה אחת כזו היא אפילו לא עברה את אחוז החסימה.
במדינה כל כך רב גונית זה פשוט מתבקש.
כנראה שהציבור פה מעוניין שהמדינה תתערב לו בכל תחום בחייו והוא פשוט יהיה עוד אחד מהעדר של פס הייצור. לא חושב שהמדינה הזו מתקדמת בזכות הפוליטיקאים שלה, להפך. כל גוף ציבורי הוא נוטף שמן ובירוקרטיה, שתוקעת התקדמות ומרפדת כיסים של אנשים שלא ראויים לכך.

ימין ושמאל זו סתם חלוקה שבטית, ההבדל בין הפוליטיקאים של היום הוא אפסי והכיסאולוגיה שולטת בכל מפלגה.
ליכוד, כחול לבן. same shit. כולם יתנהגו אותו דבר.
לי אישית אין למי להצביע. אצביע בכל זאת, אבל באמת שעדיין אין לי מושג למי.
שונא את לפיד, לא חושב שגנץ מתאים להיות רוה"מ, אבל אולי שווה לסתום את האף ולתת להם את הקול.
אולי אחרי לכתו של ביבי סוף סוף יוסר הצל העצום הזה ויחזרו להתעסק במשהו אחר שהוא לא 'כן ביבי' או 'לא ביבי'. הוא עשה את שלו, הגיע הזמן לפנות את הבמה.

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

אם ההצבעה למפלגה אחרת היא על בסיס אידיאולוגיה זה משהו אחר ולגיטימי אבל להגיד שהוא עשה את שלו בגלל שהוא הרבה זמן ראש הממשלה זה טמטום. אין אף טיעון אחר נגדו חוץ מזה וחקירות (זכאי עד שתוכח אשמתו ולא ההפך אם כבר מדברים)

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

yossi כתב:אנחנו חיים במדינה בה כל ציבור מנסה לכפות את משנתו על האחר, ואז מזדעק על כך שהשני עושה זאת.
הזוי בעיניי איך אין פה מפלגה אחת עם קצת ליברליות, ועד שקמה אחת כזו היא אפילו לא עברה את אחוז החסימה.
במדינה כל כך רב גונית זה פשוט מתבקש.
כנראה שהציבור פה מעוניין שהמדינה תתערב לו בכל תחום בחייו והוא פשוט יהיה עוד אחד מהעדר של פס הייצור. לא חושב שהמדינה הזו מתקדמת בזכות הפוליטיקאים שלה, להפך. כל גוף ציבורי הוא נוטף שמן ובירוקרטיה, שתוקעת התקדמות ומרפדת כיסים של אנשים שלא ראויים לכך.

ימין ושמאל זו סתם חלוקה שבטית, ההבדל בין הפוליטיקאים של היום הוא אפסי והכיסאולוגיה שולטת בכל מפלגה.
ליכוד, כחול לבן. same shit. כולם יתנהגו אותו דבר.
לי אישית אין למי להצביע. אצביע בכל זאת, אבל באמת שעדיין אין לי מושג למי.
שונא את לפיד, לא חושב שגנץ מתאים להיות רוה"מ, אבל אולי שווה לסתום את האף ולתת להם את הקול.
אולי אחרי לכתו של ביבי סוף סוף יוסר הצל העצום הזה ויחזרו להתעסק במשהו אחר שהוא לא 'כן ביבי' או 'לא ביבי'. הוא עשה את שלו, הגיע הזמן לפנות את הבמה.
אני לא מכיר טוב מדי את מצע זהות,
אבל ממה שהצצתי, האלמנטים של העדר כפייה בפן החברתי שם,
הם בעיקר בהתנגדות למשרד התרבות והשתחררות
מסויימת מחוקי דת (אם כי הניסוחים קצת יותר מעורפלים משל
סתם מפלגה חילונית כלשהי).
האם זאת כוונתך, כשאתה מדבר על כך שאין מפלגות ליברליות
שלא כופות את דעתן?

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

gooner כתב: אני לא מכיר טוב מדי את מצע זהות,
אבל ממה שהצצתי, האלמנטים של העדר כפייה בפן החברתי שם,
הם בעיקר בהתנגדות למשרד התרבות והשתחררות
מסויימת מחוקי דת (אם כי הניסוחים קצת יותר מעורפלים משל
סתם מפלגה חילונית כלשהי).
האם זאת כוונתך, כשאתה מדבר על כך שאין מפלגות ליברליות
שלא כופות את דעתן?
אצל זהות זה התבטא בצמצום פעילותם של משרדי ממשלה ודגש על יותר הפרטה.
בחינוך. הורה יחליט איזה בית ספר יהיה אחראי על חינוך והתוכן שיועבר לילדיו בשיטת השוברים. בתי ספר פרטיים לא יהיו כפופים למשרד החינוך ויתנהלו לפי היצע וביקוש. כמובן שזה גם מכניס אלמנטים של תחרות בין בתי ספר, תגמול לפי איכות של מורה ולא רק לפי ותק וכו'.
בתחבורה. משרד התחבורה יהיה בעל השפעה מופחתת וכל חברה תהיה אחראית על עצמה.
אם אגד רוצה להפעיל תחבצ בשבת, שתעשה כן.
ביטוח לאומי. גוף כושל שלפי כל התחזיות יפשוט בעתיד רגל, ורוב הכסף הולך לאוכלוסיות מאוד ספציפיות. יופרט ולכל אזרח יהיה חובה לעשות ביטוח מינימלי, אך זה יתבצע בתנאי שוק פתוח.
לגליזציה מלאה.
שמו גם דגש על עניין האבות הגרושים ונטל המזונות.
גם עניין חתונה אזרחית עלה ויאופשר כחלק מצמצום הסמכויות של כלל משרדי הממשלה, ביניהם משרד הדתות/רבנות או מי שלא אחראי על זה.

כמובן שהצמצום הזה גורר תקציב מדינה מופחת וכתוצאה מכך קיצוץ במיסים.
לגליזציה, הפרטה בחינוך ועניין המזונות בין זוגות גרושים היו אם אני זוכר נכון בראש המטרות של זהות אם הייתה נבחרת לכנסת.

הכוונה שלי בכפייה של ציבורים היום מתבססת על כך שכל ציבור רוצה ליישר את כולם על פי דרכו.
השיח בין החרדים לחילונים נהיה דוחה, כל ציבור מנסה לדחוף לשני אצבע בעין וככה לא נתקדם לשום מקום.

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

העלת פה הרבה תחומים שלחלקם לדעתי מתאימה הפרטה יותר,
ולגבי אחרים אני בכלל לא בטוח.
זאת כלכלה ימנית מובהקת ובצד הקיצוני שלה, אני אישית מעדיף
מינון יותר נמוך של הפרטה.

אני מבין למה אתה אומר שאין הבדל בין הליכוד וכחול-לבן
בנושאים הללו כי הן הליכוד ואפשר להניח גם כחול-לבן מדברים
בססמאות על כלכלה ימנית ובפועל מיישמים כלכלה
פופוליסטית שמונחת בעיקר מהישרדות פוליטית,
אבל לדעתי זה נובע קודם כל מזה שלציבור לא באמת אכפת,
הוא מעדיף לבחור בצורה שבטית וללא דיון כלכלי מעמיק.

לכן, אני לא מבין למה ללכת ישר על תוכניות כל כך מרחיקות
לכת. גם אם אתה ימני כלכלית באופן מובהק, לא מספיק בשלב ראשון להגיע לכלכלה ימנית בסגנון נניח יפני או אמריקאי לפני שהולכים על תסריטי קיצון?

בקשר ליחסי חילונים-דתיים, אני לא יודע איפה אתה עומד בדיוק,
אבל אני לא חושב שהרבה מהחילונים מעוניינים להכניס לדתיים,
זה בגדול אפילו סותר את מהות החילוניות.
המקרה הכמעט יחיד השונה הוא נושא לימודי הליבה.
הקונפליקט בעיקרו נובע מראיית הדתיים שחוקי הדת אמורים לחול גם במרחב הציבורי, גם אם חלק מהאנשים לא מעוניין בהם.
איך המצע של זהות יכול להמנע מזה?

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

יש חלקים גדולים בשמאל שהם צבועים לחלוטין, הם אלה שאמורים להיות הליברליים ולהגן על הפלורליזם אך הם לרוב גם האנשים שמפגינים צרות אופקים ואי יכולת להכיל את האחר יותר מכולם.
כל העניין של לכפות חוסר בהפרדה למשל באירוע חרדי, אני לא ממש מבין מה יש לאותם אנשים להתערב בזה.
וזה קיים בעוד מגוון נושאים.

מבחינה דתית ע"פ מה שזהות הציעה, מוסדות המדינה יישמרו על השבת וחוקים שנגזרים מהדת במרחב הציבורי, כפי שקורה היום, אך ההשפעה שלהם על חיי הפרט תצומצמם באופן ניכר.
סמכויות שהיו אצל המדינה יעברו לרשויות עירוניות, כך באזורים שונים, תהיה למוסדות דת השפעה בעוצמה שאותה האוכלוסיה באותו אזור תבחר.
לכן כמדינה ישראל לא תפעיל תחבצ בשבת, אגד כגוף פרטי כן.

מימוש כולל של הדברים הללו הוא אכן שינוי קיצוני, אך לא עושים זאת עם 5-6 מנדטים.
קצת לטפטף את הנושאים האלה ולתת לראש של אנשים לעכל שאולי עדיף להוריד כמה חוקים מאשר להוסיף עוד ועוד היה גורם לשינוי מדורג שמן הסתם יקח זמן רב.

המפלגות החברתיות הן אכן פופוליסטיות מאוד מבחינה כלכלית.
מציגות בעיקר בואו נעשוק עוד את מי שהשקיע בחייו ומרוויח טוב ונחלק את זה לאנשים שלא בטוח שמגיע להם.
שוב, זו העמקת דריסת הרגל של המדינה בכיס ובניהול חיי היום יום של האזרח, דבר שאני אישית מעדיף שלא יקרה.

ימין ושמאל אני באמת בספק אם קיים היום במובן הקלאסי, זו אכן שבטיות והיום יותר גרוע - פשוט כן ביבי או לא ביבי ללא שום דיון סביב משהו אחר.
ביטחונית אני לא רואה שום הבדל בין המפלגות הללו, ולשם לצערי כל הדיון אם בכלל קיים הולך.

סמל אישי של משתמש
אדום זקן

שליחה על ידי אדום זקן »

gooner כתב:העלת פה הרבה תחומים שלחלקם לדעתי מתאימה הפרטה יותר,
ולגבי אחרים אני בכלל לא בטוח.
זאת כלכלה ימנית מובהקת ובצד הקיצוני שלה, אני אישית מעדיף
מינון יותר נמוך של הפרטה.

אני מבין למה אתה אומר שאין הבדל בין הליכוד וכחול-לבן
בנושאים הללו כי הן הליכוד ואפשר להניח גם כחול-לבן מדברים
בססמאות על כלכלה ימנית ובפועל מיישמים כלכלה
פופוליסטית שמונחת בעיקר מהישרדות פוליטית,
אבל לדעתי זה נובע קודם כל מזה שלציבור לא באמת אכפת,
הוא מעדיף לבחור בצורה שבטית וללא דיון כלכלי מעמיק.

לכן, אני לא מבין למה ללכת ישר על תוכניות כל כך מרחיקות
לכת. גם אם אתה ימני כלכלית באופן מובהק, לא מספיק בשלב ראשון להגיע לכלכלה ימנית בסגנון נניח יפני או אמריקאי לפני שהולכים על תסריטי קיצון?

בקשר ליחסי חילונים-דתיים, אני לא יודע איפה אתה עומד בדיוק,
אבל אני לא חושב שהרבה מהחילונים מעוניינים להכניס לדתיים,
זה בגדול אפילו סותר את מהות החילוניות.
המקרה הכמעט יחיד השונה הוא נושא לימודי הליבה.
הקונפליקט בעיקרו נובע מראיית הדתיים שחוקי הדת אמורים לחול גם במרחב הציבורי, גם אם חלק מהאנשים לא מעוניין בהם.
איך המצע של זהות יכול להמנע מזה?
הבטחתי לעצמי להימנע מלדבר כאן על הבחירות אבל אתה לא מותיר ברירה.
תלמד להפריד בין השנאה האישית שלך לאיש לבין פועלו.
אין שום דבר פופוליסטי בהתנהלות הכלכלית של הליכוד,זו התנהלות שהיא אחת מאבני היסוד של המפלגה הזאת.
כלכלה חופשית וליברלית שדוגלת בתחרות בכל התחומים שבסופם זה מגיע לכיס הלקוח.
לנתניהו יש דבר אחד שאף אחד לא ייקח ממנו וזה ניהול הכלכלה.
ב2005 הוא עשה צעדים שבאותה תקופה נראו אכזריים וקשים אבל בסופו של יום הצילו את המשק מקריסה בטווח הארוך.
10 שנים יש כאן שקט בגזרת המורים גם אם קצת בקיץ האחרון הם עשו רעש.
תקציב החינוך גדל כמעט ב100%,סל התרופות התרחב והאבטלה ירדה.
בעזה הוא לא הצליח ואף אחד אחר גם לא יצליח,בצפון הוא נותן בראש ובשטחים הוא יודע להחזיק את הפלסטינאים קרוב קרוב בזכות הכלכלה.
בניגוד למה שאתה חושב העם כאן לא מטומטם ולא שיבטי,בסוף כולם מסתכלים על הכיס שלהם וכולם מבינים שהמצב לא מושלם ותמיד יש על מה לבכות אבל סהכ יציב וטוב.
לא בכדי מפלגות השמאל הולכות וקטנות,הדרך שלהם אבדה אנשים לא מאמינים בהם לא בביטחון ובטח לא בכלכלה.
קח אחד כזה כמו עמיר פרץ שרוצה להחזיר אותנו לימי ההסתדרות.
הוא בתפיסה שלו אני יעבוד קשה וירוויח כסף ויחלק אותו לכל אלה שלא רוצים לעבוד,לי זה לא מתאים ולראייה הוא בקושי עובר את אחוז החסימה.
אני יכול להסכים שההדלפות מהחקירה שלעצמו זה דבר חמור מאוד לא גורמות לי לנוע על הכסא בנוחות,אך יחד עם זאת בינתיים הכל שם זו רכילות והתנהגות מטומטמת של רעיית ראש הממשלה.
לי ברור שנתניהו לא ימשיך,או שיפסיד בבחירות או שיסגור דיל עם היועץ ויפרוש.
אבל דרכו הכלכלית תישמר כי זאת הדרך הנכונה והמוכחת להפוך את ישראל למעצמה גדולה יותר מהיום.

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

הנושא של הפרדה באירוע חרדי הוא לדעתי לא פשוט בכלל, ודווקא שם במבחן את תפיסת המודל הקהילתי המוצגת במצע.
המתח בין פורליזם ביחס לקבוצה לבין זכויות הפרט היא אמיתית ולא הולכת להעלם.
אזכיר רק שמדובר בינתיים בסוגיה עם גבולות גזרה - אירוע שמופק ע"י מוסדות המדינה ושאינו אירוע דתי.
גם היועץ המשפטי שהוא עצמו דתי ומנסה להכיל כעת אירועים כאלה, מטיל סייגים רבים ומפותלים.
אני מבין מאין מגיעה הגישה שלך לגבי ההפרדה - כאלה הם היו מאז ומתמיד ואין סיבה לנסות להשפיע עליהם גם בהופעה מוזיקלית.
אבל יש מקרים שבהם חברה מאמצת סדרים שעומדים בניגוד לערכי שיוויון אוניברסליים.
האם לפי זהות יש לאשר הפרדות גם מסוג אחר? שחורים ולבנים, אשכנזים ומזרחים, נכים ובריאים?
קהילות גם יכולות לבחור למשל באפרטהייד או בהחזרת העבדות, האם המדינה של זהות תאפשר את זה?

לגבי התפיסה הדתית בכללה, אני לא בטוח שאין פה הטעייה עבור החילונים. ההגדרה לא ממש ברורה,
והיא מצטרפת להקמת לבתי משפט עבריים, גיור אותודוקסי בלבד, קידום ערכי המשפחה, שיוך כל ארץ ישראל
למדינה מתוקף ציווי אלוהי ועוד. בהכירינו את האיש, זה מעלה אצלי יותר את החשש של מדינת הלכה בתחפושת.
למרות החלשת הרבנות הראשית המבורכת, הגיוון שמוצע בתחומים אחרים, קצת נעלם בנושאי דת.

לגבי ענייני הכלכלה שמקבלים במה חשובה במצע, מצב הדמוקרטיה מקבל הרבה פחות,
מלבד שיטות שונות לסירוס בית המשפט.
לעניות דעתי, לאווירה האנטי-דמוקרטית בציבוריות היום, יש השפעה הרבה יותר מרחיקת לכת על מצב הכלכלה,
מאשר הפרטה זו או אחרת.
אין מדינות לא-דמוקרטיות שבאמת משגשות, אלא אם פרץ להן נפט מהאדמה.

שלח תגובה