בחירות 2019S

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
bs war

Re: בחירות 2019S

שליחה על ידי bs war »

gooner כתב:לנסות לבטל בעזרת המשותפת חוק שמונע ראש ממשלה עם כתבי אישום (כמו שביבי והליכוד רצו בתקופת אולמרט), זה בדיוק אותו דבר כמו להשיג ממשלת מיעוט זמנית בעזרתם.
שני המהלכים מנסים לקבע מי עומד בראש ממשלת מיעוט ע"י הפעלת הרשימה המשותפת.
אם תהיה אחדות, ממילא שני המהלכים לא יהיו רלוונטיים.
החוק בתקופת אולמרט לא יצא לפועל וגם אז זה היה רקוב כמו כל חוק פרסונלי.
גם חוק החסינות שלכאורה ניסו להעביר לטובת ביבי בשנה האחרונה היה לא ראוי ולא כשר, וטוב שלא יצא לפועל.
עכשיו כחולבן עושים את כל מה שהטיפו נגדו, אחרי קמפיין שלם שבו הציגו את ביבי כארדואן הולכים למהלך ארדואני להפליא.

בקיצור הכל פוזיציה, חוק החסינות מבחינתך היה קץ הדמוקרטיה ועכשיו חוק פרסונלי של כחולבן הוא כשר וראוי כי "הם התחילו".
לפחות עכשיו הצביעות ברורה.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

The red one כתב: כאמור - עד כה אף אחד מ-4 חברי הקוקפיט שחלקם (גנץ ובוגי זוכר בוודאות, לא סגור לגבי יאיר וגבי) אמרו שלא יקימו איתם ממשלה לפני הבחירות, שינה את דעתו *פומבית* אחרי הבחירות.

עופר שלח אמר שיקימו ממשלה איתם גם לפני הבחירות וגם באחת ממערכות הבחירות הקודמות.
בוגי הכחיש נמרצות לפני הבחירות ולא שלל בשישי האחרון אצל אופירה וברקו (לפחות ככה הבנתי).
מעבר לכך לא ממש מובנת לי ההיצמדות לאמירות כאלה ואחרות. המעשים בשטח הם שקובעים והאופציה הזאת ריאלית מתמיד (הייתה גם בפעם הקודמת ונפלה בעקבות התנגדות פנימית) אז בוא לא ניתמם.
מפלגת הפוליטיקה החדשה מומחית בלדבר בשני קולות.

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

ForeverRed כתב: אני מכיר הרבה מצביעי כחול לבן שהתכחשו לאפשרות הזאת.
שיקרו להם בפנים והיה נוח לעצום עיניים.
תודה רבה.
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

סמל אישי של משתמש
gooner
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי gooner »

bs war כתב:
החוק בתקופת אולמרט לא יצא לפועל וגם אז זה היה רקוב כמו כל חוק פרסונלי.
גם חוק החסינות שלכאורה ניסו להעביר לטובת ביבי בשנה האחרונה היה לא ראוי ולא כשר, וטוב שלא יצא לפועל.
עכשיו כחולבן עושים את כל מה שהטיפו נגדו, אחרי קמפיין שלם שבו הציגו את ביבי כארדואן הולכים למהלך ארדואני להפליא.

בקיצור הכל פוזיציה, חוק החסינות מבחינתך היה קץ הדמוקרטיה ועכשיו חוק פרסונלי של כחולבן הוא כשר וראוי כי "הם התחילו".
לפחות עכשיו הצביעות ברורה.
גם אני עקרונית נגד החוק בעיתוי הזה בשל היותו פרסונלי, אם כי אני כמובן תומך בו באופן עקרוני.
אבל אני שואל את עצמי, האם בן אדם ומפלגה שעסוקים מעל לשנה בחוקים פרסונליים ומטיפים לנו שאם יש רוב אז זה ראוי,
האם גם אנשים כאלה שמקעקעים את הדמוקרטיה מהיסוד, ראויים להתחשבות דומה?

סמל אישי של משתמש
dardasmiley

שליחה על ידי dardasmiley »

אני רק שאלה, מה ההבדל בין ממשלה עם ליצמן וגפני לבין ממשלה עם הערבים?
אלה לא ציונים ואלה לא ציונים, אלה לא משלמים מיסים ואלה לא משלמים מיסים, אלה לא הולכים לצבא מטעמי ודת, ונחשו מה? גם אלה לא הולכים לצבא מטעמי דת, מה כי אחד קורא לעצמו יהודי?

כשהספין נוח אפשר להגיד הכל.

בעיניי ובעיני עוד רבים אחרים, ליצמן, גפני דרעי, סמוטריץ' והרברפי מסוכנים למדינת ישראל, ליהדותה, ולחיים בה, פי 1000 מהערבים שמהם יודעים בדיוק מה נקבל. . .

סמל אישי של משתמש
bs war

שליחה על ידי bs war »

dardasmiley כתב:אני רק שאלה, מה ההבדל בין ממשלה עם ליצמן וגפני לבין ממשלה עם הערבים?
אלה לא ציונים ואלה לא ציונים, אלה לא משלמים מיסים ואלה לא משלמים מיסים, אלה לא הולכים לצבא מטעמי ודת, ונחשו מה? גם אלה לא הולכים לצבא מטעמי דת, מה כי אחד קורא לעצמו יהודי?

בעיניי ובעיני עוד רבים אחרים, ליצמן, גפני דרעי, סמוטריץ' והרברפי מסוכנים למדינת ישראל, ליהדותה, ולחיים בה, פי 1000 מהערבים שמהם יודעים בדיוק מה נקבל. . .
אלה תומכי טרור שפועלים נגד מדינת ישראל ולא מכירים בה, ואלה לא.

אין בעיה לשבת עם ערבים, יש בעיה לשבת עם המשותפת

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

תומכי טרור זו הגדרה בעייתית.
השב״כ מטפל במי שממש מעודד טרור.
בכל מקרה, בשום תסריט הם לא הולכים להשפיע על מדיניות ביטחונית.
כמו שנתניהו כבר שנה מתגלגל ממשלת מיעוט אחת לשניה,
ובגלל זה לא באמת מעוניין בממשלת אחדות, אולי מציאות
שבה גנץ עומד בראש ממשלת המיעוט תאפשר הקמת ממשלת אחדות, ועל הדרך אפשר גם להעביר תקציב שמטפל בגירעון שהשאיר נתניהו,ואולי למשל גם לסדר תחבורה ציבורית בשבת.

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7
Title: קרייזי-רד7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

dardasmiley כתב:אני רק שאלה, מה ההבדל בין ממשלה עם ליצמן וגפני לבין ממשלה עם הערבים?

איבדתם את זה.

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

בשני הצדדים יש גמל שלא רואה את הדבשת הענקית שלו. שניהם צבועים, שניהם לא רואים בעיניים.
כמה אגו, שבטיות ושנאה, פשוט גועל.

אנחנו בעיצומו של משבר עולמי מתגלגל, משבר בו מיתון ומערכת רפואה בקריסה הם תרחיש מאוד ריאלי.
במקום להקים ממשלת אחדות, מתעסקים בחרא.

ומי שממשיך לטעון שזה "רק שפעת" שיראה מה קורה באיטליה שיש כבר גיוס חירום של רופאים ואחיות שכבר בפנסיה. מחוזות הולכים להיות סטייל סין.
שיפתח אתרי מסחר ויראה איך כבר שבוע כל הבורסאות בנפילה חופשית למרות שהפד כבר הוריד בצעד פאניקה ריבית.
איך עולם התעופה בטלטלה שלא חווה וספק אם יחווה.
לצערנו זה קורה, וזה לא ייעלם בקרוב.

והצבעתי לכחול לבן, ממש לא בשביל שיקימו ממשלת מיעוט.
ביבי והליכוד לצערי חצי ניצחו, העם אמר את דברו וצריך לקבל זאת.
חצי כי ממשלה הוא עדיין לא יכול להקים.
רדו מהעץ, ביבי ראשון שנתיים וגנץ שני.
מבחינתי בכנסת הזו אפשר לחוקק חוק שרוה"מ לא יכול לכהן תחת כתב אישום וזה יחול רק מהכנסת הבאה.
שביבי יסיים שנתיים ויתפנה לביתו עד סיום המשפט. 14 שנה רצוף זה מספיק. מבחינתי שגם יתחילו תהליכים למשפט מזורז, יש להם 4 שנים.
הייתי גם מחוקק חוק של הגבלת כהונה. דמוקרטיה מטבעה צריכה שינויים והחלפות. מצב של אדם יחיד זה לא בריא. הכח משחית.

ואפרופו הכח משחית, סולד מביבי לחלוטין, אבל מוריד בפניו את הכובע שזה מה שמצאו עליו אחרי כל כך הרבה שנים.
90% ומעלה מהאנשים היו עושים דברים חמורים בהרבה. לכן הגבלת כהונה זה דבר בריא.

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

אתה חושב שאתה נמצא ב 90% שהיו עושים דברים חמורים בהרבה?
באף מדינה בעולם לא עושים אחדות בגלל קורונה או מיתון.
אני מעדיף אף פעם לא להיות בשלטון, ושהנציגים שלי לא יישבו תחת ראש ממשלה עם כתבי אישום חמורים.

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

לא יודע, מעולם לא היה תחת ידיי כוח כזה.
רוצה להאמין שלא, אבל להגיד שבוודאות לא אני לא יכול.
כח משחית ומשכר. זו עובדה. רבים נפלו, יהיה יהיר מצידי לומר שאני טוב מהם.

גם אני לא רוצה ראש ממשלה תחת כתב אישום, אבל מה לעשות, החוק מאפשר זאת כרגע וזה מה שרוב העם הצביע בשבילו כשהוא מודע לחלוטין.
וכן זה 58 נגד 62 אבל המשותפת היא לא רלוונטית. ולא כי הם ערבים, אלא כי הם לא מכירים במדינה הזו ותומכי מחבלים ארורים.
ביום שהערבים הישראלים הנורמליים (ויש מן הסתם הרבה כאלה) יקימו מפלגה לגיטימית, גם לא תהיה לי התנגדות לכך שיהיו חלק מהממשלה.

יש משבר עולמי. זה זמן לשים מחלוקות בצד ולהתכונן בצורה הטובה ביותר. זה לא הזמן לחבל בשני ורק לחפש לתקוע מקלות בגלגלים.

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

בהחלט כח משחית, ולכן צריך להלחם בזה.
איזה מסר נעביר לפוליטיקאים עם נסכים לראש ממשלה תחת כתבי אישום?
אם הוא עשה מה שעשה תחת ההנחה שהציבור לא מקבל את זה, מה הוא ואחרים יעשו תחת ההנחה שמותר להם הכל?

זה די ברור שלכחול-לבן עדיף ממשלת אחדות, אבל הרי כל הסיפור סובב סביב המשפט.
נתניהו לא הסכים עד עכשיו לאחדות כי הוא לא יכול לחבל במשפט,
אחרי כל הטריקים שלו, אני די בטוח, שאם הוא יסכים כשהוא ראשון סימן שהוא לא מתכוון לכבד את ההסכם.

ואגב, למה עודה הוא לא ערבי נורמלי?

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

gooner כתב:בהחלט כח משחית, ולכן צריך להלחם בזה.
איזה מסר נעביר לפוליטיקאים עם נסכים לראש ממשלה תחת כתבי אישום?
אם הוא עשה מה שעשה תחת ההנחה שהציבור לא מקבל את זה, מה הוא ואחרים יעשו תחת ההנחה שמותר להם הכל?

זה די ברור שלכחול-לבן עדיף ממשלת אחדות, אבל הרי כל הסיפור סובב סביב המשפט.
נתניהו לא הסכים עד עכשיו לאחדות כי הוא לא יכול לחבל במשפט,
אחרי כל הטריקים שלו, אני די בטוח, שאם הוא יסכים כשהוא ראשון סימן שהוא לא מתכוון לכבד את ההסכם.

ואגב, למה עודה הוא לא ערבי נורמלי?
לתמוך במחבלים זה להיות נורמלי?
לא לגנות טרור זה להיות נורמלי?
לבכות על פשיעה ואלימות במגזר כשאתה עצמך יחד עם חבריך חסמתם ניסיונות להילחם בזה והלהטתם ציבור שירגום תחנת משטרה באבנים זה להיות נורמלי?

ואגב בהישג של הרשימה המשותפת אשמים כל השאר. בתור מצביע ליכוד הייתי רוצה לראות יותר ערבים בתוך המפלגה ויש לא מעט שחיים בשלום עם היותם מיעוט במדינה יהודית. במידה ויהיה להם ייצוג הולם בתוך המפלגות הציוניות הם בהחלט יכולים להיות שותפים לדרך ואפילו בצורה שתצמצם דרסטית את כוחם האלקטורלי של תומכי המחבלים מהרשימה המשותפת

עריכה:
הנה קישור שמתאר את זה בצורה טובה

עריכה 2:
לא תקין
נערך לאחרונה על ידי dor69 ב 08 מרץ 2020, 13:52, נערך 2 פעמים בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
הפועלעולה
Title: אוגו..... כן נותן!

שליחה על ידי הפועלעולה »

פףףף... איזה דיון מעייף.
בבירור לכל אחד מכם יש דעה מוצקה, בואו נשחרר. אף אחד לא ישנה את דעתו.
3 מערכות בחירות עם תוצאות גושיות כמעט זהות מבהירות את זה טוב מאוד.

אם הייתי ליכודניק הייתי תומך בממשלת מיעוט כי ככל זה נראה זה יסמן את הסוף של כחול לבן. אם הייתי ביביבסט הייתי מודאג.

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

הפועלעולה כתב:פףףף... איזה דיון מעייף.
בבירור לכל אחד מכם יש דעה מוצקה, בואו נשחרר. אף אחד לא ישנה את דעתו.
3 מערכות בחירות עם תוצאות גושיות כמעט זהות מבהירות את זה טוב מאוד.

אם הייתי ליכודניק הייתי תומך בממשלת מיעוט כי ככל זה נראה זה יסמן את הסוף של כחול לבן. אם הייתי ביביבסט הייתי מודאג.
ממשלת מיעוט בוודאות תחסל סופית את השמאל הישראלי (שעוטה על עצמו זהות של ״מרכז״), השאלה כמה נזק הם יספיקו לעשות עד שירדו מהבמה

שלח תגובה