יש ממשלה

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
אריאל2
Title: דע מאין באת ולאן אתה הולך

Re: חוק הגיוס החדש

שליחה על ידי אריאל2 »

red and white כתב:
13 אוגוסט 2023, 09:20
חוק הגיוס הוא לא חוק לימוד תורה.
אלו שני חוקים אחרים לגמרי.
מטרת חוק לימוד תורה היא לפטור חרדים מגיוס.
https://www.google.com/amp/s/www.makorr ... 3/%3famp=1

סמל אישי של משתמש
אריאל2

שליחה על ידי אריאל2 »

שיש כתב:
13 אוגוסט 2023, 09:29
למי תיהיה ממשחה בלי חוק גיוס כלשהוא?

נניח שמחר החרדים באים לאופוזיציה ומבקשים משהו בתמורה להפיל את הממשלה נראה לך שלא נותנים להם עד חצי המלכות?
לממשלה בלי חרדים לא תהיה חובה להעביר חוק גיוס שיש בבסיסו אפליה.
אני מקווה שלא יתנו להם. עם כושלים כמו לפיד וגנץ כנראה שיתנו.

סמל אישי של משתמש
שיש
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי שיש »

אריאל2 כתב:
13 אוגוסט 2023, 09:53
לממשלה בלי חרדים לא תהיה חובה להעביר חוק גיוס שיש בבסיסו אפליה.
אני מקווה שלא יתנו להם. עם כושלים כמו לפיד וגנץ כנראה שיתנו.
אז זהו שאין ממשלה בלי חרדים.....זה או הם או ערבים.....

מכיר פוליטיקאי שלא ייתן?

סמל אישי של משתמש
red and white
Title: Almog

שליחה על ידי red and white »

אריאל2 כתב:
13 אוגוסט 2023, 09:51
מטרת חוק לימוד תורה היא לפטור חרדים מגיוס.
https://www.google.com/amp/s/www.makorr ... 3/%3famp=1
בוא נעשה הפרדה.
יש את החוק שמבקש להשוות את מעמדם של לומדי התורה לחייילים, כולל כל ההטבות.
ויש את החוק שבעצם ייתן פטור גורף לחרדים מגיוס, וגיל הפטור יירד ל23, מה שיאפשר לחרדים לצאת לשוק העבודה מוקדם יותר מכיום.

חוק הגיוס לא יפיל את הממשלה, הוא בעצם מקבע את המצב שקיים כיום בכל מקרה ורק מוריד את גיל הפטור מה שיהיה הרבה יותר טוב למשק.

חוק לימוד תורה הוא חוק שיפיל את הממשלה. לא יעבור.

אם אתה שואל אותי, אני נגד שני החוקים.
לא אוהב מצב בו מקבעים בחוק שאוכלוסייה מסוימת לא צריכה להתגייס. רק צריך להציג את הדברים כפי שהם. בוא לא נגנוב דעת.

סמל אישי של משתמש
אריאל2

שליחה על ידי אריאל2 »

שיש כתב:
13 אוגוסט 2023, 10:15
אז זהו שאין ממשלה בלי חרדים.....זה או הם או ערבים.....

מכיר פוליטיקאי שלא ייתן?
אין רע בממשלה עם ערבים.

סמל אישי של משתמש
אריאל2

שליחה על ידי אריאל2 »

red and white כתב:
13 אוגוסט 2023, 10:17
בוא נעשה הפרדה.
יש את החוק שמבקש להשוות את מעמדם של לומדי התורה לחייילים, כולל כל ההטבות.
ויש את החוק שבעצם ייתן פטור גורף לחרדים מגיוס, וגיל הפטור יירד ל23, מה שיאפשר לחרדים לצאת לשוק העבודה מוקדם יותר מכיום.

חוק הגיוס לא יפיל את הממשלה, הוא בעצם מקבע את המצב שקיים כיום בכל מקרה ורק מוריד את גיל הפטור מה שיהיה הרבה יותר טוב למשק.

חוק לימוד תורה הוא חוק שיפיל את הממשלה. לא יעבור.

אם אתה שואל אותי, אני נגד שני החוקים.
לא אוהב מצב בו מקבעים בחוק שאוכלוסייה מסוימת לא צריכה להתגייס. רק צריך להציג את הדברים כפי שהם. בוא לא נגנוב דעת.
תקרא את החוק ואת המטרות שכתובות בו. בעיקר שתי הפסקאות האחרונות.
זה חוק יסוד שאמור להוות את הפלטפורמה לשחרור חרדים מגיוס.

הצעת חוק-יסוד: לימוד תורה
לימוד תורה 1. לימוד התורה הוא ערך יסוד במורשת העם היהודי.
עידוד הלימוד 2. מדינת ישראל כמדינה יהודית רואה חשיבות עליונה בעידוד לימוד התורה ולומדי התורה, ולעניין זכויותיהם וחובותיהם יראו במי שקיבלו על עצמם להתמסר לתלמוד תורה לתקופה ארוכה כמי שמשרתים שירות משמעותי את מדינת ישראל והעם היהודי.
דברי הסבר
כבר מערש הולדתו של העם היהודי היה לימוד התורה אבן היסוד לקיומה של האומה. ״מימיהן של אבותינו לא פרשה ישיבה מהם" (יומא, כ"ח, ב'). אפילו בעתות משבר וחורבן היה לימוד התורה מפלט ומקלט לאומה. עם חורבן הבית השני ביקש רבן יוחנן בן זכאי מהקיסר ״תן לי יבנה וחכמיה״ (גיטין, נ"ו, ב), שכן המשך לימוד התורה היה הערובה לקיומו של העם. לאחר חורבן יהדות אירופה ומוסדות התורה החשובים שבה בשואה, לקחה על עצמה מדינת ישראל לקומם מעפר את לימוד התורה.
מאז ומעולם היו ברורים ערכם וחשיבותם של לימוד התורה ולומדי התורה. מוצע לעגן כראוי בחוק-יסוד את החשיבות הרבה והערך הגדול שרואה המדינה בלימוד תורה ואת רצונה לעודד לימוד תורה חוצה מגזרים.
כמו כן, מוצע כי חוק-היסוד יקבע כי מי שיקבלו על עצמם להתמסר ללימוד תורה לתקופה משמעותית ייחשבו כמי שמשרתים שירות משמעותי את מדינת ישראל והעם היהודי, וכי תהיה לך השלכה על זכויותיהם וחובותיהם.
מעבר לעובדה שערכים אלה היו ראויים לעיגון בכל מקרה, הבהרה זו נועדה גם לתת מענה לסוגיה שבית המשפט העליון ביקש מהכנסת להסדיר. בפסק הדין שניתן בבג"ץ 1877/14 התנועה למען איכות השלטון בישראל נ' הכנסת (פורסם ביום 12 בספטמבר 2017) הוחלט ברוב דעות לבטל את פרק ג'1 לחוק שירות ביטחון [נוסח משולב], התשמ"ו–1986, תוך קביעה כי בטלותו תיכנס לתוקף בתוך שנה מיום מתן פסק הדין.
משכך, חוק-היסוד נועד גם כדי להבהיר את עמדתה של הכנסת, המעגנת בחוק-יסוד את מדיניותן של כל ממשלות ישראל, ולפיה לאור מרכזיותו של ערך לימוד התורה וחשיבותו כשירות לעם היהודי – מי שמבקש להקדיש עצמו ללימוד תורה לתקופה ממושכת יקבל הכרה בכך לעניין זכויותיו וחובותיו

סמל אישי של משתמש
red and white
Title: Almog

שליחה על ידי red and white »

אריאל2 כתב:
13 אוגוסט 2023, 11:30
תקרא את החוק ואת המטרות שכתובות בו. בעיקר שתי הפסקאות האחרונות.
זה חוק יסוד שאמור להוות את הפלטפורמה לשחרור חרדים מגיוס.

הצעת חוק-יסוד: לימוד תורה
לימוד תורה 1. לימוד התורה הוא ערך יסוד במורשת העם היהודי.
עידוד הלימוד 2. מדינת ישראל כמדינה יהודית רואה חשיבות עליונה בעידוד לימוד התורה ולומדי התורה, ולעניין זכויותיהם וחובותיהם יראו במי שקיבלו על עצמם להתמסר לתלמוד תורה לתקופה ארוכה כמי שמשרתים שירות משמעותי את מדינת ישראל והעם היהודי.
דברי הסבר
כבר מערש הולדתו של העם היהודי היה לימוד התורה אבן היסוד לקיומה של האומה. ״מימיהן של אבותינו לא פרשה ישיבה מהם" (יומא, כ"ח, ב'). אפילו בעתות משבר וחורבן היה לימוד התורה מפלט ומקלט לאומה. עם חורבן הבית השני ביקש רבן יוחנן בן זכאי מהקיסר ״תן לי יבנה וחכמיה״ (גיטין, נ"ו, ב), שכן המשך לימוד התורה היה הערובה לקיומו של העם. לאחר חורבן יהדות אירופה ומוסדות התורה החשובים שבה בשואה, לקחה על עצמה מדינת ישראל לקומם מעפר את לימוד התורה.
מאז ומעולם היו ברורים ערכם וחשיבותם של לימוד התורה ולומדי התורה. מוצע לעגן כראוי בחוק-יסוד את החשיבות הרבה והערך הגדול שרואה המדינה בלימוד תורה ואת רצונה לעודד לימוד תורה חוצה מגזרים.
כמו כן, מוצע כי חוק-היסוד יקבע כי מי שיקבלו על עצמם להתמסר ללימוד תורה לתקופה משמעותית ייחשבו כמי שמשרתים שירות משמעותי את מדינת ישראל והעם היהודי, וכי תהיה לך השלכה על זכויותיהם וחובותיהם.
מעבר לעובדה שערכים אלה היו ראויים לעיגון בכל מקרה, הבהרה זו נועדה גם לתת מענה לסוגיה שבית המשפט העליון ביקש מהכנסת להסדיר. בפסק הדין שניתן בבג"ץ 1877/14 התנועה למען איכות השלטון בישראל נ' הכנסת (פורסם ביום 12 בספטמבר 2017) הוחלט ברוב דעות לבטל את פרק ג'1 לחוק שירות ביטחון [נוסח משולב], התשמ"ו–1986, תוך קביעה כי בטלותו תיכנס לתוקף בתוך שנה מיום מתן פסק הדין.
משכך, חוק-היסוד נועד גם כדי להבהיר את עמדתה של הכנסת, המעגנת בחוק-יסוד את מדיניותן של כל ממשלות ישראל, ולפיה לאור מרכזיותו של ערך לימוד התורה וחשיבותו כשירות לעם היהודי – מי שמבקש להקדיש עצמו ללימוד תורה לתקופה ממושכת יקבל הכרה בכך לעניין זכויותיו וחובותיו
אחלה כתבת ארוך ויפה.
אז אני אתקצר את תשובתי.
חוק שמבקש להשוות את מעמדם של לומדי התורה לחייילים, כולל כל ההטבות והזכויות לא יעבור. ואם יעבור יביא להפלת הממשלה.
חוק שיוריד את גיל הפטור ל23, ובעצם יפטור באופן די גורף את החרדים מגיוס לא יפיל את הממשלה. כי גם יש בו הרבה היגיון.

כשיעבירו בקריאה ראשונה חוק שמבקש להשוות את מעמדם של לומדי התורה לחיילים אולי קריאות הגוועלד המשועממות פה יהיו מוצדקות.
זה לא יקרה ולכן בכלל חבל לדון בזה.

סמל אישי של משתמש
אריאל2

שליחה על ידי אריאל2 »

red and white כתב:
13 אוגוסט 2023, 12:45
אחלה כתבת ארוך ויפה.
אז אני אתקצר את תשובתי.
חוק שמבקש להשוות את מעמדם של לומדי התורה לחייילים, כולל כל ההטבות והזכויות לא יעבור. ואם יעבור יביא להפלת הממשלה.
חוק שיוריד את גיל הפטור ל23, ובעצם יפטור באופן די גורף את החרדים מגיוס לא יפיל את הממשלה. כי גם יש בו הרבה היגיון.

כשיעבירו בקריאה ראשונה חוק שמבקש להשוות את מעמדם של לומדי התורה לחיילים אולי קריאות הגוועלד המשועממות פה יהיו מוצדקות.
זה לא יקרה ולכן בכלל חבל לדון בזה.
רק שתי השורות הראשונות היו שלי. היתר הן ציטוט של החוק מאתר הכנסת.
הממשלה רוצה להעביר את החוק הראשון כדי שהוא יהווה בסיס לחוק השני.
החוק השני שפוטר חרדים כבר נפל בבית המשפט כי הוא מפלה אותם לטובה ואין שום סיבה שהוא לא יפסל שוב.
הגיוני שכל מי שלא משרת בצבא יעבוד, כולל החרדים. לא הגיוני ומפלה לפטור משירות צבאי/אזרחי חלק מהאזרחים (גם ערבים).
הממשלה מוזמנת להפוך את השירות של כולם לשירות מבחירה.
לממשלה הנוכחית אין בעיה להעביר כל חוק, עקום ככל שיהיה, רק כדי לשמור על הכסא.
רק הפחד מהבייס עשוי לעצור את החקיקה הזאת. אולי.

סמל אישי של משתמש
שיש

שליחה על ידי שיש »

אריאל2 כתב:
13 אוגוסט 2023, 11:27
אין רע בממשלה עם ערבים.
כל אחד והעדפות שלו
אני פחות מתחבאץר לערבים רוצחים

סמל אישי של משתמש
סימיוני
Title: CrazyRed

שליחה על ידי סימיוני »

שיש כתב:
13 אוגוסט 2023, 17:06
כל אחד והעדפות שלו
אני פחות מתחבאץר לערבים רוצחים
מה הקשר לערבים?
גם עליהם יש לי הרבה ביקורת.
אתה נופל לדמגוגיה של אנשים שמנסים לגרום לך לחשוב שזה זה או זה!
אתה באמת בעד להשוות תנאים של חיילים למשתמטים בגלל הערבים ובלה בלה בלה?
אגב, אני בעד לחייב גם את הערבים לפחות בשירות לאומי. אין סיבה שאף מגזר לא יתרום את תרומתו למדינה!!!
אחי, תפסיק לחשוב בשחור לבן, ימין ושמאל, פריפריה ומרכז, אשכנזים ומזרחים. תתחיל לחשוב מה טוב למדינה שלנו.

סמל אישי של משתמש
שיש

שליחה על ידי שיש »

סימיוני כתב:
13 אוגוסט 2023, 19:13
מה הקשר לערבים?
גם עליהם יש לי הרבה ביקורת.
אתה נופל לדמגוגיה של אנשים שמנסים לגרום לך לחשוב שזה זה או זה!
אתה באמת בעד להשוות תנאים של חיילים למשתמטים בגלל הערבים ובלה בלה בלה?
אגב, אני בעד לחייב גם את הערבים לפחות בשירות לאומי. אין סיבה שאף מגזר לא יתרום את תרומתו למדינה!!!
אחי, תפסיק לחשוב בשחור לבן, ימין ושמאל, פריפריה ומרכז, אשכנזים ומזרחים. תתחיל לחשוב מה טוב למדינה שלנו.
עניתי לו כי כתב שמעדיף ערבים בממשלה , אני לא בשום קונסטלציה. זכותו לחשוב אחרת

אני בעד לחייב את כולם כולל כולם לשרת לפחות שירות לאומי
ואת מי שעושה שףירות משמעותי ממש ממש לצ'פר

סמל אישי של משתמש
סימיוני

שליחה על ידי סימיוני »

שיש כתב:
13 אוגוסט 2023, 19:41

אז אנחנו די מסכימים!

סמל אישי של משתמש
אריאל2

שליחה על ידי אריאל2 »

שיש כתב:
13 אוגוסט 2023, 19:41

לא כתבתי שאני מעדיף ערבים בממשלה אלא שאין בזה רע. להיפך.
במדינה מפולגת כמו ישראל חשוב שתהיה נציגות פוליטית לכל המגזרים.

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

אריאל2 כתב:
13 אוגוסט 2023, 11:27
אין רע בממשלה עם ערבים.

ברור שלא, גם אני מאוד הייתי רוצה לראות נציגות ערבית בממשלה כדוגמת אישים כמו יוסף חדאד, שרה זועבי ואנט חאסכייה. העניין שאתם רוצים רק את הערבים מהמשותפת הפרו חמאסית כי רק איתם יש לכם מה למכור במשחק הפוליטי (וגם זה בספק ורק בקונסטלציות מסויימות)
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

סמל אישי של משתמש
סימיוני

Re: יש ממשלה

שליחה על ידי סימיוני »

אורנה בנאי , כרגיל מדברת שטויות או שלא:

אני מסכימה עם אבישי בן חיים - לחלוטין עם החלוקה לישראל הראשונה ולישראל השנייה:

ובכן, ישראל הראשונה היא ישראל העובדת, ישראל המתפרנסת בכבוד, ישראל הלומדת, ישראל המשכילה, ישראל הזורעת והקוצרת את הפירות.

ישראל השנייה היא ישראל המחפשת ג'ובים, ישראל המחפשת כסף קל, ישראל המתפרנסת מזיעת אפם של אחרים, ישראל הבכיינית, ישראל המשנוררת, ישראל המעשנת סיגרים ושותה שמפנייה בתנאי שמישהו אחר מממן אותם.

לכן משפחת בנאי היא ישראל הראשונה ואין לזה קשר למוצא שלהם ואבישי בן חיים הוא ישראל השנייה – כזה המתפרנס מהסתה, מגועל ומרוע.

לכן הורי הם ישראל הראשונה ואריה דרעי וחבורת הפשע מש"ס הם ישראל השנייה.

לכן אבי טלודנו, יזהר כהן, יגאל בשן, יניב ביטון, תיקי דיין, רונית אלקבץ ורבקה זהר הם ישראל הראשונה ואילו מירי רגב, מיקי זהר ובנימין נתניהו הם ישראל השנייה.

והחלוקה הזו היא חלוקה ברורה וחדה, חלוקה בה נשמרת האבחנה לא רק בדור הראשון אלא גם בדורות שלאחריו, חלוקה הקשורה לדבר אחד ואחד בלבד – לחינוך. החינוך המביא לעבודה קשה ולהצלחה רק בזכות העבודה הקשה. והחוסר חינוך או החינוך לבכי ויבבות על קיפוח, כאילו קיפוח הוא הצדקה לכך שאחרי 75 מישהו בוחר לחיות על חשבון אחרים מביא לתופעת הג'ובניקים – והשלטון הנוכחי הוא ללא ספק השלטון של ישראל השנייה והג'ובניקית.

ומה שאנחנו רואים בימים אלה זה את ישראל השנייה, הג'ובניקית, החרטטנית, זו שבמשך יותר מעשור הפכה את הקופה הציבורית לקופה פרטית ואת שירות המדינה לשירות להשמת אנשי ליכוד ואנשי ש"ס, נלחמת על חייה, מגינה כמו מאפיה על שטחי השליטה, נלחמת על מה שהיא הצליחה להשיג ללא כישורים, ללא השכלה ומבלי להתאמץ – רק מכוח שוחד מרמה והפרת אמונים.

חבורה לא רק נטולת כישורים אלא גם כזו שהיא משולי החוק, מהקזינו בבולגריה, מזיוף טפסי הצבעה לליכוד – ולא זה לא קשור בשום צורה למוצא, אני לא זוכרת שמישהו דיבר על המוצא של הפרופ' שלמה בן עמי, על המוצא של שלמה הלל, או של משה שחל – כל הדיבור על המוצא העדתי החל כשפורעי חוק מהסוג של דרעי ואבו חצירא נכנסו לכנסת והפכו אותה למקור להתעשרות וג'ובים, אבל מי ששכלל את השיטה, את ההסתה והפך אותה קרדום לחפור בו את עתידו הפוליטי הוא הנאשם נתניהו - זה שהוא אליטה אשכנזית פריבליגית וגזענית.

אז כן, יש בהחלט ישראל ראשונה וישראל שנייה ואין לזה כל קשר לעדה או למוצא - וישראל השנייה הורסת את ישראל הראשונה.

שלח תגובה