יש ממשלה

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
Noam98
Title: קרייזי-רד

Re: יש ממשלה

שליחה על ידי Noam98 »

oren2792 כתב:
14 יוני 2021, 09:26
שיהיה בהצלחה, הצלחתם הצלחתנו.
זאת השורה התחתונה חברה.
זה האינטרס של כולנו שהממשלה הזאת תהיה יציבה. אני בטוח שאם היא תחזיק קדנציה שלמה, הממשלה תקדם קצת דברים שהימין רצה מאוד והשמאל ממש לא, קצת דברים הפוכים, והרבה דברים שיש עליהם הסכמה רחבה.

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

dor69 כתב:
14 יוני 2021, 11:56
אתה באמת מאמין שהשנאה לנתניהו (ריפוי חחחח) תחזיק את הממשלה ברגע שיהיה צורך לעסוק בנושאים מהותיים? הרי כל העניין של לא לעסוק בנושאים נפיצים הוא שטות אחת גדולה, אי אפשר להחזיק ממשלה 4 שנים מבלי שיקרה משהו (מדובר במדינת ישראל כן?) שילבה את היצרים ויזכיר לכולם את העומק של המחלוקות האידיאולוגיות בין הצירים בקואליציה
בהחלט ריפוי. אם צריך להגיע להסכמות ולא לדרוס את השני בגלל שיש לך 52% מהקולות במדינה, זה סוג של ריפוי.
האם כולם שם יצליחו להתאפק, ולדון על הנושאים במחלוקת במקום לאיים? לא יודע, אולי, כמו שאמרתי על שקד אני הכי פחות סומך.
האנשים הרצוינליים שם יזכרו: "“אם לא נהיה תלויים אחד בשני נהיה תלויים אחד ליד השני", אבל לא בטוח שכולם רציונליים שם.

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

gooner כתב:
14 יוני 2021, 12:24
בהחלט ריפוי. אם צריך להגיע להסכמות ולא לדרוס את השני בגלל שיש לך 52% מהקולות במדינה, זה סוג של ריפוי.
האם כולם שם יצליחו להתאפק, ולדון על הנושאים במחלוקת במקום לאיים? לא יודע, אולי, כמו שאמרתי על שקד אני הכי פחות סומך.
האנשים הרצוינליים שם יזכרו: "“אם לא נהיה תלויים אחד בשני נהיה תלויים אחד ליד השני", אבל לא בטוח שכולם רציונליים שם.
אז קואליציה צרה ולא הומוגנית של השמאל היא ריפוי, וקואליציה ימנית צרה והומוגנית היא פאשיזם... יפה, פלורליזם בשיאו. הציטוט שרשמת בסוף התגובה לא ראוי ליחס בכלל

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

dor69 כתב:
14 יוני 2021, 12:37
אז קואליציה צרה ולא הומוגנית של השמאל היא ריפוי, וקואליציה ימנית צרה והומוגנית היא פאשיזם... יפה, פלורליזם בשיאו. הציטוט שרשמת בסוף התגובה לא ראוי ליחס בכלל
איךהקואליציה שבה ראש הממשלה הוא בנט, משרד המשפטים ותיקים חשובים אחרים בידי הימין, היא ממשלת שמאל?
פאשיזם זה אתה אמרת, זה לא הוזכר בדיון. פאשיזם זה קומבינציה מסויימת של לאומנות וחוסר דמוקרטיות, אולי זה פשוט מזכיר לך משהו.
בביטוי הזה לדעתי משתמשים רק במובן המטאפורי שלו, למרות שיש פה כמה חברים שלך שהדברים שלהם מרמזים על משאלת לב לפעולות מעשיות.

סמל אישי של משתמש
simply-red

שליחה על ידי simply-red »

בנט וסער כבר לא ימין
ונראה את זה בבחירות הבאות.
על לברמן אני בכלל לא מדבר

סמל אישי של משתמש
oren2792

שליחה על ידי oren2792 »

אני רק אגיד שכאשר ביבי לקח את הקול שלי (הצבעתי לגנץ בזמנו) והקים ממשלה, כעסתי, התעצבנתי אבל זה מה שהיה. לא אמרתי שהממשלה לא לגיטימית (למרות שבלי קולות המפלגה שעכשיו קוראים לה "שמאלנים", לא היה לביבי שום אפשרות להקים ממשלה), לא צעקתי על פאשיזם אלא קיוויתי שבסך הכל הממשלה תעשה דברים טובים (והיא עשתה - עם החיסונים ועם מדינות המפרץ).

זאת השיטה הפרלמנטרית, ככה זה עובד אצלנו. אנחנו עדיין לא מונרכיה.

ברגע שיש ממשלה, צריך לאחל לה בהצלחה ולקוות שתשפר את איכות החיים במדינה שלנו ואפילו במעט.

אלה שקוראים לממשלה להיכשל, אלה שמטילים דופי באנשים שעדיין לא עשו ולו פעולה שלטונית אחת והכל בשם קידוש ה"ביבי", אין לי אלא לקוות שתבינו שהמדינה (כמו הפועל באר שבע), גדולה מכל אדם כזה או אחר. היינו לפניו ונהיה אחריו.

הצלחתם - הצלחתנו.

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

simply-red כתב:
14 יוני 2021, 13:09
בנט וסער כבר לא ימין
ונראה את זה בבחירות הבאות.
על לברמן אני בכלל לא מדבר
מצחיק, אבל אם זה כך, מדובר פתאום בממשלה מאוד הומוגונית.

סמל אישי של משתמש
סניור

שליחה על ידי סניור »

oren2792 כתב:
14 יוני 2021, 13:11
אני רק אגיד שכאשר ביבי לקח את הקול שלי (הצבעתי לגנץ בזמנו) והקים ממשלה, כעסתי, התעצבנתי אבל זה מה שהיה. לא אמרתי שהממשלה לא לגיטימית (למרות שבלי קולות המפלגה שעכשיו קוראים לה "שמאלנים", לא היה לביבי שום אפשרות להקים ממשלה), לא צעקתי על פאשיזם אלא קיוויתי שבסך הכל הממשלה תעשה דברים טובים (והיא עשתה - עם החיסונים ועם מדינות המפרץ).

ברגע שיש ממשלה, צריך לאחל לה בהצלחה ולקוות שתשפר את איכות החיים במדינה שלנו ואפילו במעט.

אלה שקוראים לממשלה להיכשל, אלה שמטילים דופי באנשים שעדיין לא עשו ולו פעולה שלטונית אחת והכל בשם קידוש ה"ביבי", אין לי אלא לקוות שתבינו שהמדינה (כמו הפועל באר שבע), גדולה מכל אדם כזה או אחר. היינו לפניו ונהיה אחריו.

הצלחתם - הצלחתנו.
כפיים!

סמל אישי של משתמש
nitsande

שליחה על ידי nitsande »

oren2792 כתב:
14 יוני 2021, 13:11

הצלחתם - הצלחתנו.
יפה מאוד.
מחזק
רק אהבה תנצח...

סמל אישי של משתמש
שיש

שליחה על ידי שיש »

ברור שהצלחתם הצלחתנו אבל אני לא מאמין שבנט יכול להיות ראש ממשלה של זנדברג והורוביץ . מוזר בעיני

סמל אישי של משתמש
oren2792

שליחה על ידי oren2792 »

אני אשפוט את הממשלה בסוף דרכה.

אם אני אראה שעלתה ההשקעה בחינוך, שתקציב משרד הרווחה ירד, שעלו ההכנסות ממיסים (אולי באמצעות לגליזציה), שגדל מספר מבקשי העבודה במגזר החרדי והערבי, שהיה שיפור בשירותי התחבורה ושהגדילו תקנים במשרד הבריאות, אז אני אגיד שזאת הייתה ממשלה טובה (מבלי להתייחס במילה אחת לכל הנושא המדיני/בטחוני).

נכון שאין הרבה שמחבר בין בנט וזנדברג, סער ומיכאלי או שקד ועבאס, מלבד אולי רצון לעשות דברים טובים לבוחרים שלהם, שזה מבחינתי כבר שיפור.

סמל אישי של משתמש
Noam98

שליחה על ידי Noam98 »

oren2792 כתב:
14 יוני 2021, 16:56

אם אני אראה שעלתה ההשקעה בחינוך, שתקציב משרד הרווחה ירד, שעלו ההכנסות ממיסים (אולי באמצעות לגליזציה), שגדל מספר מבקשי העבודה במגזר החרדי והערבי, שהיה שיפור בשירותי התחבורה ושהגדילו תקנים במשרד הבריאות, אז אני אגיד שזאת הייתה ממשלה טובה (מבלי להתייחס במילה אחת לכל הנושא המדיני/בטחוני).

נכון שאין הרבה שמחבר בין בנט וזנדברג, סער ומיכאלי או שקד ועבאס, מלבד אולי רצון לעשות דברים טובים לבוחרים שלהם, שזה מבחינתי כבר שיפור.
מחזק, ומוסיף שאני לא קונה את זה שבנט מחוק בימין.
נכון, לא קול להפר הבטחת בחירות, אבל לאנשים יש זיכרון קצר ובצדק.
כל המערכת בחירות הזאת זה בולשיט אחד גדול, הוא ייזכר על הדברים שהוא יעשה בפועל כראש ממשלה.

סמל אישי של משתמש
Noam98

שליחה על ידי Noam98 »

oren2792 כתב:
14 יוני 2021, 16:56

אגב, אם הממשלה הזאת תחזיק מעמד שנה פלוס, אין לי ספק שתהיה התקדמות משמעותית בנושא הלגליזציה.
גם חוק אי הפללה וגם חוק הסדרת השוק החופשי עברו בקריאה טרומית כבר בממשלה הקודמת, ותכלס הסיבה היחידה שהסיפור הזה לא נגמר כבר אז היא כי הממשלה ההיא התפרקה לפני שזה הספיק לעבור.

אשכרה מדובר על משהו לא נפיץ, שיטיב מיידית עם כל המדינה באינספור תחומים כולל הכנסה עצומה באופן ישיר(ממיסים) ועקיף(חיסכון של עבודה משטרתית מיותרת), ולא מצריך השקעה כספית מעבר למימון ועדה שתסדיר את העניין. אין מתבקש מזה.

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

הכי מבאס בממשלה הזו, זה שבלי נתניהו צריך שוב לחזור לקטוף תפוזים.
לא יודע כמה הלגליזציה משמעותית למסים, אבל בגילי בלי זה, לא יודע איך אני ממלא ארגז אחד.

סמל אישי של משתמש
Noam98

שליחה על ידי Noam98 »

gooner כתב:
14 יוני 2021, 18:24
הכי מבאס בממשלה הזו, זה שבלי נתניהו צריך שוב לחזור לקטוף תפוזים.
לא יודע כמה הלגליזציה משמעותית למסים, אבל בגילי בלי זה, לא יודע איך אני ממלא ארגז אחד.
וואלה עשיתי מועדפת בחקלאות, דווקא כיף חיים.
וברצינות, על פי סקר ממשלתי שנעשה לא מזמן, מעל מיליון אזרחים השתמשו במריחואנה בשנה שלפני הסקר, השוק הלא חוקי מוערך במעל 6 מיליארד שקלים שלא משולמים עליהם מיסים. זה שוק עצום שעם לגליזציה כמובן יגדל, מדובר על מיליארדים של הכנסה ממיסים.
באופן אישי אני מעריך שחלק מההכנסה הזאת תבוא על חשבון הכנסה ממיסים על אלכוהול, אבל עדיין אני בטוח שיכנס הרבה מאוד כסף למדינה שלפני כן לא היה לה.

שלח תגובה