יש ממשלה

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
nitsande

Re: יש ממשלה

שליחה על ידי nitsande »

תוסיף לכל זה גם תיירות קנאביס...
רק אהבה תנצח...

סמל אישי של משתמש
Noam98
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי Noam98 »

nitsande כתב:
14 יוני 2021, 18:59
תוסיף לכל זה גם תיירות קנאביס...
זאת גם תוספת משמעותית, אבל לדעתי פחות ממה שאחרים מעריכים אותה. אלא אם כן תרבות צריכת הקנאביס כאן תהיה יותר אטרקטיבית מבאמסטרדם, היחידים שתהיה להם סיבה להגיע לכאן ולא לשם הם יוונים וקפריסאים.
לגליזציה תהיה, אבל אני מעריך שבמשך הרבה שנים הרגולציה תכריח את השוק הזה להיות אפור ומשעמם.

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

אם הבנתי נכון, באמסטרדם כבר פחות מתלהבים מתיירי קנאביס, אולי כבר ביטלו מכירה לתיירים.
מצד שני, יש לישראל בערך אפס תיירות, אז אולי זה לא משנה.

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה
Title: הפועל אימפריה!

שליחה על ידי דר אדום בנשמה »

רעידת אדמה, בחירות 5 ב3 שנים הכנסת הולכת להתפזר ולפיד הולך להיות ראש ממשלת המעבר
הפועל באר שבע, אלופה לעונת 2015-2016!

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

לפיד ראש ממשלה.

ולחשוב שהתלוננו שמשעמם בקיץ..

סמל אישי של משתמש
דר אדום בנשמה
Title: הפועל אימפריה!

שליחה על ידי דר אדום בנשמה »

ForeverRed כתב:
20 יוני 2022, 18:03
לפיד ראש ממשלה.

ולחשוב שהתלוננו שמשעמם בקיץ..
חחח אקשן ממקום אחר 🤣🤣🤣
הפועל באר שבע, אלופה לעונת 2015-2016!

סמל אישי של משתמש
שיש

שליחה על ידי שיש »

מפתיע שלקח שנה

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

ForeverRed כתב:
20 יוני 2022, 18:03
לפיד ראש ממשלה.

עֲבָדִים֙ מָ֣שְׁלוּ בָ֔נוּ פֹּרֵ֖ק אֵ֥ין מִיָּדָֽם (איכה ה, ח)
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

סמל אישי של משתמש
גיא חניה

שליחה על ידי גיא חניה »

בשעה טובה. ממשלה הזויה ובזויה.

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

אכן בשעה טובה, האופוזיציה הזדונית בתולדות המדינה תחדל מלהתקיים

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

gooner כתב:
20 יוני 2022, 22:53
אכן בשעה טובה, האופוזיציה הזדונית בתולדות המדינה תחדל מלהתקיים
נוהגים להציג פה בארץ אופוזיציות כמשהו מרושע ואפל כשבסך הכל גם האופוזיציה וגם הקואליציה מקבלות את הכוח מהציבור. אם הייתה תמיכה ציבורית רחבה בממשלה הזאת החכים לא היו מעזים לפרוש ולפרק את זה, ברגע שהציבור היה נגד הממשלה הם ראו בזה לגיטימציה לפרוש בלי מחיר פוליטי, חלקם גם התקדמו הלאה בסולם.
אל תיפול לפופוליזם של הצבעה זו או אחרת שהצביעו נגד. כולנו חיים באותו עולם ומבינים שזו הפוליטיקה ואין מה לעשות. הציבור צריך ללמוד לעשות מה שעושות קבוצות הלחץ וזה להתמקד בהלהפעיל אל הלחץ במקומות הנכונים ורק ככה סדר היום הפוליטי ישתנה.

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

dor69 כתב:
20 יוני 2022, 23:45
נוהגים להציג פה בארץ אופוזיציות כמשהו מרושע ואפל כשבסך הכל גם האופוזיציה וגם הקואליציה מקבלות את הכוח מהציבור. אם הייתה תמיכה ציבורית רחבה בממשלה הזאת החכים לא היו מעזים לפרוש ולפרק את זה, ברגע שהציבור היה נגד הממשלה הם ראו בזה לגיטימציה לפרוש בלי מחיר פוליטי, חלקם גם התקדמו הלאה בסולם.
אל תיפול לפופוליזם של הצבעה זו או אחרת שהצביעו נגד. כולנו חיים באותו עולם ומבינים שזו הפוליטיקה ואין מה לעשות. הציבור צריך ללמוד לעשות מה שעושות קבוצות הלחץ וזה להתמקד בהלהפעיל אל הלחץ במקומות הנכונים ורק ככה סדר היום הפוליטי ישתנה.
לא מסכים איתך בכלל, ואני חושב שאופוזיציות הן לא מרושעות ואפילו חשובות לדמוקרטיה.
אופוזיציה מאתגרת את הקואליציה, נכנסת לה לתפרים, ע"י יצירת דילמות בין המצפון של חבריה, והאינטרסים של הבוחרים שלהם לבין הצורך בשימור הקואליציה. ולהיפך, קואליציה חכמה תכנס באותו אופן לתפרים של האופוזיציה.
אבל כל זה מתקיים תחת ההנחה שלחברי האופוזיציה או הקואליציה יש מצפון והתחייבויות לבוחרים שאותם לא יעזו להפר.
לא זכורה לי אופוזיציה כזו, לא מימין ולא משמאל, שלא הייתה לה בכלל דילמה בין הצרכים של המדינה, של בוחריה, או חייליה לבין האינטרס שלה "להביך" את הממשלה. אני אפילו לא בטוח שבכל העולם המערבי יש תקדים לכזו רשעות כלפי בעיקר הבוחרים שלה עצמה.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

gooner כתב:
21 יוני 2022, 00:19
לא מסכים איתך בכלל, ואני חושב שאופוזיציות הן לא מרושעות ואפילו חשובות לדמוקרטיה.
אופוזיציה מאתגרת את הקואליציה, נכנסת לה לתפרים, ע"י יצירת דילמות בין המצפון של חבריה, והאינטרסים של הבוחרים שלהם לבין הצורך בשימור הקואליציה. ולהיפך, קואליציה חכמה תכנס באותו אופן לתפרים של האופוזיציה.
אבל כל זה מתקיים תחת ההנחה שלחברי האופוזיציה או הקואליציה יש מצפון והתחייבויות לבוחרים שאותם לא יעזו להפר.
לא זכורה לי אופוזיציה כזו, לא מימין ולא משמאל, שלא הייתה לה בכלל דילמה בין הצרכים של המדינה, של בוחריה, או חייליה לבין האינטרס שלה "להביך" את הממשלה. אני אפילו לא בטוח שבכל העולם המערבי יש תקדים לכזו רשעות כלפי בעיקר הבוחרים שלה עצמה.
הסר דאגה מלבך, "הבוחרים שלה עצמה" מבסוטים עד הגג.

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

gooner כתב:
21 יוני 2022, 00:19
להיכנס לתפרים זה ביטוי נחמד, בפועל אופוזיציה היא אופוזיציה בגלל תפיסת עולם שונה. כל מפלגות הבית (טוב, רובן. יש עדיין כאלו שתומכים בטרור וחושבים שישראל לא צריכה להתקיים) רוצות בטובת המדינה וחלוקות על הדרך.
בתכלס הייתה פה אופוזיציה שפעלה להפיל את הממשלה כדי להחליפה ובהמשך תפעל כדי להקים אחת משלה ולמשול בדרך שהיא חושבת שצריך. אפשר להתווכח על הדרך אבל קבלות לבוחרים (שלא מרוצים מהממשלה הנוכחית) הם הביאו וניצחו ניצחון פוליטי גדול (ולא ישלמו מחיר פוליטי בכלל, כרגע בסקרים אפילו יותר חזקים מאיך שהתחילו את הכנסת) שלא נעשה פה כבר שנים רבות. אופוזיציות קודמות היו מאור חלשות וגם כשהממשלות הקודמות פגו טרם זמנן (דבר שקרה היסטורית רוב הפעמים בישראל) זה נעשה בלי חרב על הצוואר ובעיתוי שמפלגת השלטון בחרה.

זה בסדר לחשוב אחרת, אבל חשוב להיות אובייקטיבי. אני די בטוח משום מה שאם המצב הפוך היית מחמיא לאופוזיציה שהצליחה להפיל ממשלה (כמו שאני בתור ימני בדעתי לא יכול לומר שכלל הפעולות של הממשלה היו רעות, היו כמה החלטות די טובות).

סמל אישי של משתמש
Itay
Title: CrazyRed

שליחה על ידי Itay »

שהחיינו.

לפני שמלינים איך האופוזוציה ״שכחה״ את הבטחותיה לבוחר שלפיהן הלך אל הקלפי זו שאלה שראשית כל צריכה להיות מופנית לקואליציה שהורידה את רמת האמון בפוליטיקאים ל ***, מכונת שקרים משומנת.
קואליציה שלא מסוגלת בכוחות עצמה להעביר חוקים בסיסיים ומובהקים לטובת המדינה כמו תקנות יו״ש וממדים ללימודים אין לה כל לגיטימציה לעמוד בשלטון, הפח של ההיסטוריה בדרך לקבל הרבה חברים חדשים.

שלח תגובה