מדגם חברי הפורום

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע

למי אתם מצביעים?

הסקר נגמר בתאריך 02 נובמבר 2022, 14:16

מחל
8
31%
בן גביר סמוטריץ
8
31%
מרץ
0
אין הצבעות
יש עתיד
3
12%
מחנה ממלכתי
2
8%
אמת
1
4%
שס
1
4%
יהדות התורה
0
אין הצבעות
בית יהודי
0
אין הצבעות
רעמ
0
אין הצבעות
חדש תעל
0
אין הצבעות
ליברמן
3
12%

סך הכול הצבעות: 26

סמל אישי של משתמש
gooner
Title: קרייזי-רד

Re: מדגם חברי הפורום

שליחה על ידי gooner »

dor69 כתב:
07 נובמבר 2022, 12:06
זו בדיוק הטענה שלי, הפערי תרבות האלה שהולידו גזענות (לא רק התנשאות, גזענות פר אקסלנס) הצטמצמו מאוד היום. עוד שלושים שנה יחלפו והם לא יהיו קיימים בכלל.
הפערים שקיימים היום הם בין פריפריה למרכז, נוטים לבלבל את זה עם פערי העדות של פעם בגלל שהאזורים עדיין די מאופיינים ומזוהים עם מגזר כזה או אחר (וזה ״הודות״ למדיניות היישוב של הממשלות הראשונות בתקופת העליות הגדולות של קום המדינה).
אם המדינה תרצה לחסל את התופעה היא תצטרך להשקיע המון שנים של משאבים ומיקוד כמדיניות על אסטרטגית בדרום ובצפון וליצור ישראל מאוזנת מבחינת מרכזי הכובד של הכלכלה והפיתוח האנושי (אפשר להכניס פה גם את ירושלים שהלכה אחורה לא מעט בהשוואה למרכז). איזון כזה אגב יכול לעזור במידה רבה לפתרון משבר הדיור ולאזן מאוד גם את השוק הזה
לא יודע איך זה הפך לנושא על עדות, אבל גם פה נראה לי שאלה שבטוחים שהם מקופחים, לדעתי הם היום מקפחים יותר ממקופחים.
האשכנזים שהשתמשו בביטויים מעליבים, רובם כבר לא בין החיים, וגם אלא שעדיין רוצים להתגזען, נזהרים מאוד בדבריהם, וזה גם משהו.
אני לא אומר שלא נתקלתי בתגובות מכוערות כלפי מזרחים, אבל כבר הרבה שנים שהרבה יותר נפוץ לראות התבטאויות של מזרחים נגד אשכנזים ברשתות חברתיות ובתקשורת וגם בפורום הזה, וזה אפילו לא מעורר עניין, זה נחשב התבטאויות לגיטימיות.
משום מה רק כשזה בכיוון הפוך זה מעניין, והדובר זוכה להיות הדודו טופז החדש.

לגבי התזה על פריפריה ומרכז, אני לא ממש בטוח.
כל עוד אתה טוען שיש איפיון עדתי מזרחי לפריפריה, איך אפשר לקבוע עם ההבדלים נובעים מהמרחק או מהרכב האוכלוסיה?

שלח תגובה