מדגם חברי הפורום

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע

למי אתם מצביעים?

הסקר נגמר בתאריך 02 נובמבר 2022, 14:16

מחל
8
31%
בן גביר סמוטריץ
8
31%
מרץ
0
אין הצבעות
יש עתיד
3
12%
מחנה ממלכתי
2
8%
אמת
1
4%
שס
1
4%
יהדות התורה
0
אין הצבעות
בית יהודי
0
אין הצבעות
רעמ
0
אין הצבעות
חדש תעל
0
אין הצבעות
ליברמן
3
12%

סך הכול הצבעות: 26

סמל אישי של משתמש
dor69

Re: מדגם חברי הפורום

שליחה על ידי dor69 »

אריאל2 כתב:
02 נובמבר 2022, 21:20
יש קשר ברור בין השכלה לתפיסה פוליטית. כמה בוחרים יש לגוש הימין בקרב חברי הסגל של בן גוריון בהשוואה לתמיכה בגוש בציבור הכללי?
זה שתטמון את הראש בחול לא ישנה את המציאות.

זהירות, ארוך:

העובדות הן שהמדינה הוקמה ללא ייצוג ליוצאי עדות המזרח שבאו מאשפתות בהשוואה ליישוב היהודי שהיה טרם קום המדינה שהושתת באופן גורף על יוצאי אירופה וכדי להוסיף חטא על פשע הם גם יישבו את האוכלוסיות האלה באיזורי הספר.
הפוליטיקה האולטרה מגזרית שהייתה פה נולדה בגלל הפערים האסטרונומיים האלה שלא קיבלו יחס בעשורים הראשונים למדינה והבעיה הוחרפה.
אין ואקום פוליטי, ברגע שיש מסה קריטית של חוסר איזון לבעיה או בעיות מסויימות מגיעה תגובת נגד וזה כל כך טבעי שזה כמעט פיזיקה.
•כשהמזרחים לא קיבלו ייצוג בא המהפך של 77’
•כשהתעלמו מהבעיות של אוסלו הימין עלה למרות רצח רבין (המצער מאוד, שלא ישתמע אחרת) כשבכל סיטואציה אחרת רצח פוליטי מתועב מסדר גודל כזה היה מביא לתמיכה חסרת תקדים בעבודה
•כשיצאתם לקרב חסר פרופורציה נגד ביבי אישית ואימצתם את מחבקי המחבלים בשביל להוריד אותו קיבלתם כעבור שלוש שנים ממשלה סופר ימנית עם בן גביר

זו לא תגובת קיפוח, הטענה הראשונה באה פשוט להזכיר שפערים מטורפים כאלה לא נסגרים באופן מוחלט גם ב45 שנים למהפך למרות שהם הצטמצמו מאוד.
לגבי הטענה השנייה- הדור הראשון והשני למדינה (אלו שמנהלים אותה כיום) צמח בצל הפערים האלה ואותו לדעתי כבר אי אפשר לתקן. השמאל היה צריך כבר מזמן להיערך מחדש ולבנות אלקטורל חזק שמבוסס על הדור השלישי (שלמרות הנטייה לזלזל בו מבין עניין) שלא מעניין אותו קיפוח ואינטרסים של קבוצות לחץ.
המשיכה לימין תמשיך עד שתעלים את השמאל של פעם וחילופי הדורות יעלימו את טראומת יום כיפור וטראומת אוסלו, שהביאו את השיח הבטחוני לקדמת הבמה, מהזיכרון הקולקטיבי. השיח יחזור להיות כלכלי כי זה מה שמעניין את הדור הזה שכבר פחות קונה את הבלוף של הסיסמאות המצוצות מהאצבע (של שני הצדדים אגב). מי שישכיל לבנות את העתיד ולהציג עמוד שדרה רעיוני יצוק יקצור את הפירות ומי שלא ישקע בתהומות ההיסטוריה.

ובנימה אישית בתור בחור צעיר (ואגב אני מגיע ממשפחה של חצי חצי ככה שאין עליי שום השפעה ״שבטית״) אני לא מרגיש שהשמאל מנסה לדבר אליי בכלל או להציע לי אלטרנטיבה רעיונית נורמלית, בטח לא כזו שתקלע לדעות הכלכליות שלי שהן יותר חשובות לי (וזה לא שהליכוד מציע משהו יותר אפוי בגזרה הזו ככה שההכרעה עוברת לנושא המדיני).
מהשמאל אני חש ניתוק וזילזול בלבד וזה בעוכריו, לא סתם העבודה ומרץ מצומקות כך בהשוואה לעבר

סמל אישי של משתמש
אריאל2
Title: דע מאין באת ולאן אתה הולך

שליחה על ידי אריאל2 »

ForeverRed כתב:
02 נובמבר 2022, 21:29
יש גם קשר מאוד ברור בין פוטנציאל צמיחה למוצא אתני (חרדי vs ערבי). זה לא מפריע לך לטעון שאין הבדל ביניהם.

אני לא אכנס איתך עכשיו לפילוסופיות של ביצה ותרנגולת.
יש סיבות לכל דבר, גם לנקודה שעליה דיברת. לא מעניין.
הגירה שלילית קיימת בכל מקום בעולם. רובה לא של מהנדסים ודוקטורים.
לא טענתי שאין הבדל ביניהם כי יש, אלא שבהרבה היבטים שאת חלקם ציינתי אין הבדל.
ילודה גבוהה, עוני, חינוך לקוי, חשדנות כלפי המדינה , הכנסה נמוכה, מעורבות נמוכה בשוק העבודה. שמרנות דתית, אפליית נשים. התנגדות לציונות בקרב חלקים מהקבוצה ועוד. בכל אלו יש דמיון רב.
הערבים בחלקם מוסיפים גם פשיעה, ריבוי נשים, מעורבות בטרור ועוד.
בישראל הנתון של הגירה שלילית וזהות המהגרים כן מעניין. אלו לא מקסיקנים שגונבים את הגבול בטקסס כדי לעבוד בשחור.
אם השכבות הנמוכות היו מהגרות מישראל המצב הכלכלי במדינה היה משתפר. בפועל הן נשארות והעשירים עוזבים.
תקרא את הדברים של פרופ' דן בן דוד על הנושא. אולי גם את נייחים וניידים של גדי טאוב.
https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3763206

סמל אישי של משתמש
gooner
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי gooner »

אוי דור, באמת.
לא שאני בעד ימין כלכלי, אבל אין דבר רחוק יותר מימין כלכלי מאשר קואליציית ביבי.
זה ממש דבר והיפוכו.
זה הרי בדיוק סדרי עדיפויות של ערכים שמנוגדים לכל היגיון כלכלי.
וזה לפני שנכנסים להספק הכל כך נמוך של קואליציות ביבי בתחום הכלכלי, כי זה פשוט מעניין אותם הרבה פחות מנושאים אחרים.
אולי אתה חולק איתם אותם ערכים ואתה מעוניין להוציא על זה כל כך הרבה משאבים, אבל זה בטח לא כלכלה ימנית

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

gooner כתב:
02 נובמבר 2022, 23:20
אוי דור, באמת.
לא שאני בעד ימין כלכלי, אבל אין דבר רחוק יותר מימין כלכלי מאשר קואליציית ביבי.
זה ממש דבר והיפוכו.
זה הרי בדיוק סדרי עדיפויות של ערכים שמנוגדים לכל היגיון כלכלי.
וזה לפני שנכנסים להספק הכל כך נמוך של קואליציות ביבי בתחום הכלכלי, כי זה פשוט מעניין אותם הרבה פחות מנושאים אחרים.
אולי אתה חולק איתם אותם ערכים ואתה מעוניין להוציא על זה כל כך הרבה משאבים, אבל זה בטח לא כלכלה ימנית
אבל ציינתי את זה. אין אף תרחיש שיקדם מדיניות כלכלית ימנית אז עובר לבא בתור שהוא המדיני

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

dor69 כתב:
02 נובמבר 2022, 23:34
אבל ציינתי את זה. אין אף תרחיש שיקדם מדיניות כלכלית ימנית אז עובר לבא בתור שהוא המדיני
כנראה שבכל זאת תקבל כלכלה יותר ימנית בגוש השני, אבל בטווח הארוך, לא כל כך נעים לי להכנס לרחם של כל מגזר, אבל לתת יד לתפיסת עולם של אי-עבודה וגידול האוכלוסיה שקיים היום, זה מהלך של התאבדות כלכלית, אפשר להעריך מה גרף הצמיחה הצפוי שלנו כמדינה.
ואם הנושא הבא בחשיבות אצלך הוא מדיני (לא בטוח למה אתה מתכוון), אתה חושב שלחולשה כלכלית לא יהיו השלכות על המצב הצבאי-מדיני שלך?

סמל אישי של משתמש
oranu

שליחה על ידי oranu »

כאחד שקורא מהצד קשה לקרוא משתמשים מתנשאים ואליטיסטים שמכלילים עד לכאורה מתגזענים על חשבון אוכלוסיות שלמות של מיליוני אזרחים ומדרגים אוכלוסיות ובני אדם לפי תארים אקדמאיים ואחרי זה עוד מקשקשים על דמוקרטיה ושוויון זכויות.
שאפו לכל אחד שניסה להגיב עניינית, אחרי ניסיון או שניים תבינו שאתם לא יכולים לקחת אאנשים שבחרו במודע להיות עיוורים ולהפוך אותם לכאלו שמסוגלים לראות.

מצד שני כן יפה לראות את הרוב השפוי (משני הצדדים) שמגיב ומדבר אחד לשני באופן ענייני, מכבד את זכותו של האחר לחשוב אחרת ממנו ושם בראש סדר העדיפויות את הדבר החשוב מכל - טובת מדינת ישראל.

לעניין הבחירות - טוב שהייתה הכרעה, לא הממשלה המושלמת אבל במסגרת האלטנרטיבות היא ביי פאר הרבה פחות גרועה מקודמתה ומכזו שהייתה נשענת על איימון עודה, סמי אבו שחאדה ואחמד טיבי.

מייחל ומקווה להצלחה גדולה של הממשלה, הצלחתה היא הצלחתנו.

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

ForeverRed כתב:
02 נובמבר 2022, 21:29
אני לא אכנס איתך עכשיו לפילוסופיות של ביצה ותרנגולת.

זה.
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

oranu כתב:
06 נובמבר 2022, 02:26
כאחד שקורא מהצד קשה לקרוא משתמשים מתנשאים ואליטיסטים שמכלילים עד לכאורה מתגזענים על חשבון אוכלוסיות שלמות של מיליוני אזרחים ומדרגים אוכלוסיות ובני אדם לפי תארים אקדמאיים ואחרי זה עוד מקשקשים על דמוקרטיה ושוויון זכויות.
שאפו לכל אחד שניסה להגיב עניינית, אחרי ניסיון או שניים תבינו שאתם לא יכולים לקחת אאנשים שבחרו במודע להיות עיוורים ולהפוך אותם לכאלו שמסוגלים לראות.

מצד שני כן יפה לראות את הרוב השפוי (משני הצדדים) שמגיב ומדבר אחד לשני באופן ענייני, מכבד את זכותו של האחר לחשוב אחרת ממנו ושם בראש סדר העדיפויות את הדבר החשוב מכל - טובת מדינת ישראל.

לעניין הבחירות - טוב שהייתה הכרעה, לא הממשלה המושלמת אבל במסגרת האלטנרטיבות היא ביי פאר הרבה פחות גרועה מקודמתה ומכזו שהייתה נשענת על איימון עודה, סמי אבו שחאדה ואחמד טיבי.

מייחל ומקווה להצלחה גדולה של הממשלה, הצלחתה היא הצלחתנו.
באמת לא יפה לדרג אוכלוסיות לפי תארים אקדמיים, אלא אם השיח המכבד כדברייך הוא "לכו תרדו מהארץ".

הכי טוב זה לדרג אוכלוסיות לפי גזע, מוצא, מין ונטייה מינית.
ולמה רק לדרג? אם אפשר גם לאיים עליהם ולפעול נגדם?

סמל אישי של משתמש
MikiRed

שליחה על ידי MikiRed »

gooner כתב:
07 נובמבר 2022, 10:19
באמת לא יפה לדרג אוכלוסיות לפי תארים אקדמיים, אלא אם השיח המכבד כדברייך הוא "לכו תרדו מהארץ".

הכי טוב זה לדרג אוכלוסיות לפי גזע, מוצא, מין ונטייה מינית.
ולמה רק לדרג? אם אפשר גם לאיים עליהם ולפעול נגדם?
אמר מי שבטח לא קרא את הסקר של האיש של לפיד לשעבר, שי פירון, ש 87% ממצביעי יש עתיד שונאים מזרחיים...

ממליץ לפתוח דף חדש ונקי, בלי חרמות מכל צד, ולנסות לנהל מדינה.
נתניהו נם נאום מפוייס, לא בטוח שהצד השני השתחרר משנאות העבר, מקווה שיישתחררו לאחר שיעכלו את תוצאות הבחירות, אבל גם את הסיבה לתוצאות.

RESET לטובת המדינה.

סמל אישי של משתמש
סניור

שליחה על ידי סניור »

MikiRed כתב:
07 נובמבר 2022, 10:34
אמר מי שבטח לא קרא את הסקר של האיש של לפיד לשעבר, שי פירון, ש 87% ממצביעי יש עתיד שונאים מזרחיים...

נתניהו נם נאום מפוייס, לא בטוח שהצד השני השתחרר משנאות העבר, מקווה שיישתחררו לאחר שיעכלו את תוצאות הבחירות, אבל גם את הסיבה לתוצאות.

RESET לטובת המדינה.
נו בחייאת חח
אני לא מכיר בנאדם אחד ש"שונא מזרחים".
באיזו שנה אננחנו?

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

סניור כתב:
07 נובמבר 2022, 10:59
נו בחייאת חח
אני לא מכיר בנאדם אחד ש"שונא מזרחים".
באיזו שנה אננחנו?
האמת שנתקלתי בזה לא פעם (בעיקר במרכז הארץ ובעיקר מהדור היותר מבוגר אבל לא רק) אם כי אין ספק שהתופעה בצמצום ניכר ותמשיך להצטמצם ככל שיעבור הזמן

סמל אישי של משתמש
אריאל2
Title: דע מאין באת ולאן אתה הולך

שליחה על ידי אריאל2 »

MikiRed כתב:
07 נובמבר 2022, 10:34

RESET לטובת המדינה.
הפייסנות לא באה כי הוא הפך לאמא תרזה. יש לה מניעים.
נתניהו הוא שמרן ונבון. הוא מבין היטב את המורכבות של ממשלת ימין מלא מלא עם אג'נדות קצה. בעיקר כשהוא הסמן השמאלי שלה.
הוא גם מבין את ההשלכות של הבטחות הבחירות שלו בפן הכלכלי ובהיבטים נוספים. גם בטווח הקצר ובעיקר לטווח הארוך.
לפי הרבה שנים עופר שלח ויורם ארבל שידרו משחק כדורסל. כנראה של הפועל ירושלים במלחה. האוהדים שחשבו שהם בעד מכבי ת"א שפכו עליהם קפה. במשחק הבא שהם שידרו משם האוהדים התנצלו והביאו להם פרחים.
ואז שלח אמר בשידור שאם אפשר אז להבא שיביאו את הפרחים לפני הקפה.
ובמילים אחרות, לפייס זה יפה. רצוי לעשות את זה לפני שצבא האמת שלך קורא למצביעי שמאל צאצאי נאצים ובוגדים, תוקף אותם כל שבוע בהפגנה אחרת, מקלל ומפגין מחוץ לבתים של חברי קואליציה ומול בתים של משפחות שכולות וכו'.

סמל אישי של משתמש
סניור

שליחה על ידי סניור »

dor69 כתב:
07 נובמבר 2022, 11:08
האמת שנתקלתי בזה לא פעם (בעיקר במרכז הארץ ובעיקר מהדור היותר מבוגר אבל לא רק) אם כי אין ספק שהתופעה בצמצום ניכר ותמשיך להצטמצם ככל שיעבור הזמן
ברור שבדור המבוגר והותיק היו וישנם מקרים כאלה (אגב, גם סבתות מזרחיות יודעות להתגזען יופי יופי..), אבל אלו דורות אחרים, שגדלו בעולם אחר, והרבה מ'שנאה' הזו היא בעיקר לדעתי התנשאות ולא שנאה טהורה. וגם זה כאמור הולך ונעלם.
קשה לי למנות מי מהחברים שלי הוא לא בן תערובת כזו או אחרת. עצם השימוש במונחים האלה של אשכנזי ומזרחי בדור שלנו - 35 ומטה - נראה לי מנותק.
אולי אני חי בבועה, אבל אני באמת מרגיש שזה שיח שלא קיים בשום צורה מעבר לבדיחות מטופשות של פעם, שעושות לזוז באי נוחות בכסא כשמבוגרים שולחים בווטסאפ איזו בדיחת תימנים או פולניות.
לצערי יש כאלה שעושים על זה הון פוליטי ומנסים לשמר את זה בכח. זה עוד מקל מיותר בגלגלים של החברה שלנו.

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

סניור כתב:
07 נובמבר 2022, 11:54
ברור שבדור המבוגר והותיק היו וישנם מקרים כאלה (אגב, גם סבתות מזרחיות יודעות להתגזען יופי יופי..), אבל אלו דורות אחרים, שגדלו בעולם אחר, והרבה מ'שנאה' הזו היא בעיקר לדעתי התנשאות ולא שנאה טהורה. וגם זה כאמור הולך ונעלם.
קשה לי למנות מי מהחברים שלי הוא לא בן תערובת כזו או אחרת. עצם השימוש במונחים האלה של אשכנזי ומזרחי בדור שלנו - 35 ומטה - נראה לי מנותק.
אולי אני חי בבועה, אבל אני באמת מרגיש שזה שיח שלא קיים בשום צורה מעבר לבדיחות מטופשות של פעם, שעושות לזוז באי נוחות בכסא כשמבוגרים שולחים בווטסאפ איזו בדיחת תימנים או פולניות.
לצערי יש כאלה שעושים על זה הון פוליטי ומנסים לשמר את זה בכח. זה עוד מקל מיותר בגלגלים של החברה שלנו.
זו בדיוק הטענה שלי, הפערי תרבות האלה שהולידו גזענות (לא רק התנשאות, גזענות פר אקסלנס) הצטמצמו מאוד היום. עוד שלושים שנה יחלפו והם לא יהיו קיימים בכלל.
הפערים שקיימים היום הם בין פריפריה למרכז, נוטים לבלבל את זה עם פערי העדות של פעם בגלל שהאזורים עדיין די מאופיינים ומזוהים עם מגזר כזה או אחר (וזה ״הודות״ למדיניות היישוב של הממשלות הראשונות בתקופת העליות הגדולות של קום המדינה).
אם המדינה תרצה לחסל את התופעה היא תצטרך להשקיע המון שנים של משאבים ומיקוד כמדיניות על אסטרטגית בדרום ובצפון וליצור ישראל מאוזנת מבחינת מרכזי הכובד של הכלכלה והפיתוח האנושי (אפשר להכניס פה גם את ירושלים שהלכה אחורה לא מעט בהשוואה למרכז). איזון כזה אגב יכול לעזור במידה רבה לפתרון משבר הדיור ולאזן מאוד גם את השוק הזה

סמל אישי של משתמש
סניור

שליחה על ידי סניור »

dor69 כתב:
07 נובמבר 2022, 12:06
זו בדיוק הטענה שלי, הפערי תרבות האלה שהולידו גזענות (לא רק התנשאות, גזענות פר אקסלנס) הצטמצמו מאוד היום. עוד שלושים שנה יחלפו והם לא יהיו קיימים בכלל.
הפערים שקיימים היום הם בין פריפריה למרכז, נוטים לבלבל את זה עם פערי העדות של פעם בגלל שהאזורים עדיין די מאופיינים ומזוהים עם מגזר כזה או אחר (וזה ״הודות״ למדיניות היישוב של הממשלות הראשונות בתקופת העליות הגדולות של קום המדינה).
אם המדינה תרצה לחסל את התופעה היא תצטרך להשקיע המון שנים של משאבים ומיקוד כמדיניות על אסטרטגית בדרום ובצפון וליצור ישראל מאוזנת מבחינת מרכזי הכובד של הכלכלה והפיתוח האנושי (אפשר להכניס פה גם את ירושלים שהלכה אחורה לא מעט בהשוואה למרכז). איזון כזה אגב יכול לעזור במידה רבה לפתרון משבר הדיור ולאזן מאוד גם את השוק הזה
נכון מאוד.

שלח תגובה