רכב חשמלי

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
MikiRed
Title: קרייזי-רד

Re: רכב חשמלי

שליחה על ידי MikiRed »

clark kent כתב:
11 ינואר 2024, 19:07
אז גם אשתף
קניתי רכב לפני חודש. התלבטתי לגבי חשמלית אבל הלכתי על מנוע בערה רגיל כי פשוט המדינה לא מוכנה לחשמלי עדיין.

עד שלא תהיה החלטה מדינה לרשת כל בית במטענים אני כנראה לא אעבור לזה.

מזכיר את ההחלטה לרשת את המדינה בקווי טלפונים או כמה עשורים אחרי זה עם סיבים אופטיים.

עכשיו אני לא רואה את עצמי הולך לתחנת דלק עם 2 עמדות הטענה בלחץ ומחכה שמישהו יסיים את ההטענה שלו אחרי שעה.

בבית פרטי עם חניה פרטית זה סיפור אחר כמובן.

דרך אגב עוד רגע נכנס מס על חשמלי וההפרש בינם לבנזין יהיה מינורי.
צודק בניתוח...
עם ביטול הפחתת המס על החשמליות, ועם הטלת מס בעתיד על כל ק"מ, אין שום תמריץ מטעם המדינה לעבור לחשמלי.

בנוסף, עדיין לא ברור כיצד שוק המשומשות יתנהג כשמחיר סוללה מהווה כארבעים אחוז מערך הרכב...

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7
Title: קרייזי-רד7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

MikiRed כתב:
11 ינואר 2024, 20:10
צודק בניתוח...
עם ביטול הפחתת המס על החשמליות, ועם הטלת מס בעתיד על כל ק"מ, אין שום תמריץ מטעם המדינה לעבור לחשמלי.

בנוסף, עדיין לא ברור כיצד שוק המשומשות יתנהג כשמחיר סוללה מהווה כארבעים אחוז מערך הרכב...
הטלת מס נסועה לא יהיה על חשמליות בלבד אתה יודע..
וסוללה לא מהווה 40% מערך הרכב :חיוך גדול: מה גם שאתה מקבל 8 שנים של אחריות על הסוללה, אתה יכול לישון בשקט.

לגבי פריסת עמדות טעינה - כבר היום אין שום בעיה של עמדות.
אני כבר שנתיים עם רכב חשמלי, אולי לפני שנתיים היה בעיה עם עמדות מהירות, היום כבר אין שום בעיה יש עמדות מהירות בכל מקום.

אם אתה לא נוסע יותר מ100 קילומטר ביום, אתה יכול להסתדר אפילו בלי עמדת טעינה בבית.
עם עמדת טעינה ביתית - אין שום בעיה. לא היה לי יום אחד של בעיה מאז רכשתי חשמלית.

סמל אישי של משתמש
MikiRed
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי MikiRed »

מדובר על מס נסועה רק על חשמליות, כיוון שברכב רגיל שוחטים אותנו כבר עם מס הקנייה..

סמל אישי של משתמש
אורי אדום בנשמה
Title: הפועל באר שבע בנשמה שלי

שליחה על ידי אורי אדום בנשמה »

MikiRed כתב:
11 ינואר 2024, 20:10
צודק בניתוח...

להערכתי שוק החשמליות המשומשות הולך לחוות בטווח הזמן הלא ממש רחוק נפילה רצינית... זה עניין של זמן הרי עד הגרסאות המשודרגות של החשמליות, בפרט בטווחים הנסיעה, ככה ש....
מִ֣י זֹ֗את עֹלָה֙ מִן־הַמִּדְבָּ֔ר

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

MikiRed כתב:
11 ינואר 2024, 21:01
מדובר על מס נסועה רק על חשמליות, כיוון שברכב רגיל שוחטים אותנו כבר עם מס הקנייה..
אין קשר למס קנייה.
המס על חשמליות יגיע ל57% בשנת 2026.

בכל אופן כשאני קניתי את הרכב דיברו על מס נסועה מ2024. אז הנה אנחנו ב2024 ואין שום מס נסועה.
לא מאמין שזה יקרה בשנים הקרובות ובינתיים אני חוסך יותר מ10 אלף ש"ח בשנה בהשוואה לרכב בנזין זהה.
ז"א גם אם זה יכנס ב2026, אני אחסוך כל כך הרבה עד אז על דלק ואחזקה(הרכב אצלי שנתיים, שילמתי 500 שקל אגרת טסט ו0 ש"ח אחזקה/טיפולים) שהחזרתי רבע ממחיר הרכב לכל הפחות.

סמל אישי של משתמש
clark kent
Title: גם אני רוצה איצטדיון חדש!
יצירת קשר:

שליחה על ידי clark kent »

CrazyRed7 כתב:
11 ינואר 2024, 20:22
הטלת מס נסועה לא יהיה על חשמליות בלבד אתה יודע..
וסוללה לא מהווה 40% מערך הרכב :חיוך גדול: מה גם שאתה מקבל 8 שנים של אחריות על הסוללה, אתה יכול לישון בשקט.

לגבי פריסת עמדות טעינה - כבר היום אין שום בעיה של עמדות.
אני כבר שנתיים עם רכב חשמלי, אולי לפני שנתיים היה בעיה עם עמדות מהירות, היום כבר אין שום בעיה יש עמדות מהירות בכל מקום.

אם אתה לא נוסע יותר מ100 קילומטר ביום, אתה יכול להסתדר אפילו בלי עמדת טעינה בבית.
עם עמדת טעינה ביתית - אין שום בעיה. לא היה לי יום אחד של בעיה מאז רכשתי חשמלית.
באמת ששואל
אם אתה מגיע לעמדה אתה לא צריך לחכות מלא זמן עד שמשתחררת עמדה? למי יש כח לנסוע לתחנה אחרת?
כמה זמן לוקח להטעין ל100 אחוז, נגיד מאיזור ה20 אחוז? וכמה זה עולה?

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

clark kent כתב:
11 ינואר 2024, 22:11
באמת ששואל
אם אתה מגיע לעמדה אתה לא צריך לחכות מלא זמן עד שמשתחררת עמדה? למי יש כח לנסוע לתחנה אחרת?
כמה זמן לוקח להטעין ל100 אחוז, נגיד מאיזור ה20 אחוז? וכמה זה עולה?
לא יצא לי. אולי במרכז יש יותר לחץ בעמדות, לא יודע.

20 עד 80 לוקח כ20 דקות תלוי ברכב ובעמדה.
ב5 דקות אתה יכול להטעין 100+ קילומטר ולהמשיך בדרכך.

שלח תגובה