שיפוט 22/23

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
yossi
Title: קרייזי-רד

Re: שיפוט 22/23

שליחה על ידי yossi »

izguy83 כתב:
10 נובמבר 2022, 17:08
השיפוט לא השתפר, פשוט נתנו לשופטים הוראה לתת למשחק לרוץ יותר ולכן, לא לשרוק על כל דבר קטן.
הבעיה הגדולה, ואני שם לב אליה המון במחזורים האחרונים, זה שהשופטים בארץ (כרגיל), לקחו את זה למקומות הזוים - לא שורקים על עבירות ברורות ולחלופין, שורקים על שטויות.
דוגמא מאתמול - ספורי שם גוף לשחקן חדרה ומקבל שריקה, 5 דקות אחרי זה, שחקן חדרה עושה גליץ, עם 2 רגליים ומחסל את שאפי ואין שריקה.
הסיבה פחות משנה לדעתי.
עובדתית שורקים פחות, יש פחות טעויות קריטיות, השופטים כבר לא הולכים נגד הVAR, זה מרגיש לי שהמשחק משוחק יותר, ויש תוספות זמן יפות יותר מהעבר.

אם המחיר זה כמה טעויות בשריקות קטנות לפה או לשם, משלם אותו באהבה.
אתמול זה היה פשוט שיפוט שהוא לטובת האנטי כדורגל.

סמל אישי של משתמש
MikiRed

שליחה על ידי MikiRed »

באופן כללי ההנחיה לתת למשחק לשטוף ולשרוק פחות היא חיובית.

לדעתי ההנחיה הבאה לשופטים צריכה להיות אחידות בהתייחסות לבזבוזי הזמן.

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

MikiRed כתב:
10 נובמבר 2022, 21:09
באופן כללי ההנחיה לתת למשחק לשטוף ולשרוק פחות היא חיובית.

לדעתי ההנחיה הבאה לשופטים צריכה להיות אחידות בהתייחסות לבזבוזי הזמן.
היא לא רק חיובית היא עושה חסד עצום עם הכדורגל הישראלי, הקבוצות אשכרה נאלצות לשחק ורואים את זה בהמון שערים עד כה.
השנה ממש כיף לי לשבת שבתות שלמות ולראות את הליגה (חבל רק שאנחנו לא משחקים בשבת) כולל את משחקי התחתית.

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

זה שממעטים בשריקות לדעתי בא בעיקר על חשבון שחקנים זרים, ולא רק שלנו, ולא מהיום.
היום יש היתר לקצץ את שאפי, קודם היה מותר להתלות על פקהארט ווואקמה.

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

gooner כתב:
11 נובמבר 2022, 01:01
זה שממעטים בשריקות לדעתי בא בעיקר על חשבון שחקנים זרים, ולא רק שלנו, ולא מהיום.
היום יש היתר לקצץ את שאפי, קודם היה מותר להתלות על פקהארט ווואקמה.
תאמין לי אנחנו יותר נרוויח מנפסיד מהדבר הזה. ממילא עד עכשיו הייתה על הראש שלנו תחרות השולף המהיר ומצד שני פירקו לנו שחקנים, עכשיו גם ייתנו יותר לשחק וגם אולי זה יתאזן טיפה

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

dor69 כתב:
11 נובמבר 2022, 01:04
תאמין לי אנחנו יותר נרוויח מנפסיד מהדבר הזה. ממילא עד עכשיו הייתה על הראש שלנו תחרות השולף המהיר ומצד שני פירקו לנו שחקנים, עכשיו גם ייתנו יותר לשחק וגם אולי זה יתאזן טיפה
לא יודע מי יפסיד ומי ירוויח. אם מרשים לשחק מלוכלך, כנראה מי שירוויח מזה הוא מי שישחק הכי מלוכלך.
חוץ מזה, אני די בטוח ששחקן שמכסחים אותו, לא מתעניין בתמונה הגדולה, אלא יותר בתסכול שלו ובמצב הרגל שלו.

סמל אישי של משתמש
dor69

שליחה על ידי dor69 »

gooner כתב:
11 נובמבר 2022, 01:24
לא יודע מי יפסיד ומי ירוויח. אם מרשים לשחק מלוכלך, כנראה מי שירוויח מזה הוא מי שישחק הכי מלוכלך.
חוץ מזה, אני די בטוח ששחקן שמכסחים אותו, לא מתעניין בתמונה הגדולה, אלא יותר בתסכול שלו ובמצב הרגל שלו.
מה זה מלוכלך אחי? זאת ממש לא המטרה ולמעט טעויות שנובעות מחולשה של שופטים (ושהיו גם לפני) שחקנים מקבלים על זה כרטיסים ועוד איך. העניין הוא שעכשיו כשמפסיקים לשרוק על כל פו יהיה יותר כיף לראות כדורגל.
גם חשוב להדגיש - השינוי בשטף מורגש בשטח מהמחזור הראשון, אתה רואה משחקים אלימים יותר מהרגיל? כי אני ממש לא

סמל אישי של משתמש
סניור

שליחה על ידי סניור »

זה מאוד מורגש ביכולת של קבוצות לוחצות - למשל אנחנו וחיפה - ללחוץ גבוה ולהרוויח כדורים. הרבה פעמים חטיפות בחלק הגבוה הם לא יירוט של מסירה אלא אחד על אחד שבו משתמשים בגוף כדי להרוויח את הכדור. השנה שורקים על זה הרבה פחות (כמו באירופה), והתוצאה של זה היא יותר כדורים שמרוויחים למעלה, יותר פוזשנים, יותר מצבי הבקעה, קצב יותר גבוה.
כל זה כמובן לא קשור לשריקות הלא נכונות שהן כבר חלק מסט היכולות של השופטים ולא קשור למדיניות השריקה המוכתבת לשופטים.

סמל אישי של משתמש
שיש

שליחה על ידי שיש »

כמה רעש על הפסילה של הגול של זהבי....מעניין אם יפסלו להם שוב מ'הח גבולי( אני מנחש שלא)

ואחת המסקנות היא שהקוון טעה ובמקרה גבולי צריך לתת יתרון להתקפה.....מעניין שבמקרה של שכטר לא אמרו את זה

ככה צריך לפעול כשישטעות כזאת נגדנו ואגב לגבי איביץ בפעם הבאה שהוא ידבר על שופטים הוא יעמוד לדין.....בפעם הבאה...

סמל אישי של משתמש
MikiRed

שליחה על ידי MikiRed »

שיש כתב:
16 נובמבר 2022, 13:55
כמה רעש על הפסילה של הגול של זהבי....מעניין אם יפסלו להם שוב מ'הח גבולי( אני מנחש שלא)

ואחת המסקנות היא שהקוון טעה ובמקרה גבולי צריך לתת יתרון להתקפה.....מעניין שבמקרה של שכטר לא אמרו את זה

ככה צריך לפעול כשישטעות כזאת נגדנו ואגב לגבי איביץ בפעם הבאה שהוא ידבר על שופטים הוא יעמוד לדין.....בפעם הבאה...
זלא"ד... אין דין פסילה של זהבי כדין פסילה של שכטר... :twisted:

סמל אישי של משתמש
yedidel

שליחה על ידי yedidel »

כרגיל
כן אני יודע שמיכה ושאפי החמיצו
זה לא מבטל את הבזיון הרגיל

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7
Title: קרייזי-רד7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

והכי עצוב שזה מתקבל בהבנה

סמל אישי של משתמש
yossi

שליחה על ידי yossi »

שופט אפס פחדן.
זה היה ידוע בעצם השיבוץ.
מזל שיש VAR לתקן את החרפה שלו, אבל גם זה לא מספיק.

סמל אישי של משתמש
שיש

שליחה על ידי שיש »

הזוי שסק יצא בלי אדום. בושה

סמל אישי של משתמש
dudu9998

שליחה על ידי dudu9998 »

לירן ליאני - דוח שיפוט / מחזור 16

המשחק: מכבי חיפה - הפועל באר שבע

דרוש שופט אמיץ!

כזה שלא חושש להרחיק שחקן בשלב מוקדם של המשחק גם אם זה שחקן של הקבוצה הביתית.

כזה שלא מפחד לקחת החלטה קשה ונכונה גם אם מדובר במשחק עונה.

כזה ששופט לפי מה שהוא רואה.

כזה שיודע להגמיש את החוק, לכופף אותו אבל לא לשבור אותו.

דרוש שופט אמיץ כזה שלא חושש לקבל החלטות אמיצות.

סגנון השיפוט שראינו הערב הוא כזה שמנסה להישאר מתחת לרדאר. כזה שממהר לשרוק לטובת הקבוצה הביתית.
שופט צריך להיות בעל חוסן מנטאלי גבוה.

בשתי ההחלטות הקריטיות של המחצית הראשונה, כאלו שיש בהן כדי לשנות את המשחק, הוא מיהר לשרוק דווקא לעבירה של השחקן התוקף.

ה- אירוע בדקה ה 21 לפיו החליט השופט להיות כאילו הוא גדול יותר מהמשחק הביאה לטעות קשה שלו.
שופט מוביל ככל שיהיה, לא יכול לקחת את החוק לידיים ולהחליט שבאירוע כזה הוא לא מוציא כרטיס אדום ישיר בגין עבירת משחק אלימה.
כאשר בלם מכבי חיפה סק (מס׳ 30) מחזיר בעיטה בכוונה, ללא כדור זה כרטיס אחד, אדום! לא צהוב, לא שני צהובים בעסקת טיעון לשני הצדדים, אדום. חד וחלק. (וצהוב כמובן לשחקן של הפועל ב״ש, שי אליאס)

ואיפה היה שופט המסך? שאלה טובה. שופט המסך טעה והטעה את השופט הראשי מכיוון שהיה מחויב לקרוא לשופט להרחיק את הבלם שידע בעצמו שהוא אמור להיות מורחק.
איגוד השופט דגל השנה בפתיחות ובשקיפות ויהיה מעניין לשמוע את ההקלטה של השיח ביניהם, מבלי שהאיגוד יערוך אותה כפי שהוא נוהג.

גם בדקה ה 48, בתוך תוספת הזמן, לאחר ששון גולדברג, בלם מכבי חיפה (מס׳ 3) תופס את שחקן הפועל ב״ש ומכשיל אותו ברחבה, מיהר השופט לשרוק שוב לעבירת תוקף?! הגיוני? לא.

רק שהפעם שופט המסך החליט להתעשת ולקרוא לו למסך.

בדקה ה-53 למשחק הובקע השער השני של מכבי חיפה לאחר ספק עבירה על השוער.
לשוער בתוך תיבת החמש עומדת הגנה ייחודית לפיה אסור לאתגר אותו בטח לא כשהוא באוויר.
ישנם שופטים שממהרים לשרוק אוטומטית לעבירה על השוער גם כשלא היתה כזו ואני נגד זה.
במקרה הזה, באותה מידה שהשופט בחר לאשר את השער, הוא יכול היה להחליט שנעברה עבירה על השוער. מסוג המקרים הגבוליים שאפשר לשרוק ואפשר שלא. בכל מקרה, שופט המסך לא יכול להתערב במקרה מהסוג הזה.

למשחק הערב שובץ הצוות הכי מנוסה שיש כיום לאיגוד אבל לצערי גם הצוות הזה לא הצליח להעביר את המשחק ברמה מספקת.

רק ביום שישי האחרון בתוכנית ״יש מצב״ בערוץ הספורט, התראיין יו״ר איגוד השופטים וטען נחרצות כי השופטים בעונה מצוינת. קצת בדק בית, ענווה וכנות לא יזיקו.

שלח תגובה