יש ממשלה

כל מה שלא קשור להפועל באר-שבע
סמל אישי של משתמש
gooner
Title: קרייזי-רד

Re: יש ממשלה

שליחה על ידי gooner »

ForeverRed כתב:
26 יולי 2023, 00:32
תביא נתון דומה ממדינות מקבילות ואז נוכל לדון.
העולם הולך והופך גלובלי, הגבולות מיטשטשים. טבעי שיהיה גידול במספר העוזבים, עם או בלי קשר לממשלה כזאת או אחרת.
יש לך בכל זאת בעיה עם זה? תכשיר יותר רופאים.

לגבי כל היתר - פיהוק.
תעיר אותי כשנקרוס. עד אז - תחסוך ממני את תאוריות האפוקליפסה שלא יתממשו לעולם מלבד במוחו הקודח של השמאלני הממוצע שמחפש הצדקה למעשים הנלוזים שלו.

תודה.
אין לי מושג לגבי מצב הרופאים, ולא שאני משכנע אותך לוותר בגלל הנזקים, זה ברור שהחלטתם שבכל מחיר העניין משתלם לכם, כנראה שאתם יודעים איזה בוננזות לא סבירות אתם רוצים להעביר.

בכל מקרה, בדוח הקצר של מודיס צויין כך:
מגזר ההייטק אחראי ל 50% מהיצוא הישראלי. גיוסי הכספים למגזר שספגו ירידה בכל העולם, ספגו בתקופה זו בישראל ירידה כפולה מהשיעור העולמי. בנוסף, מעל 80% מחברות הסטארט אפ החדשות בחרו להירשם בחו"ל. לפני שנה שיעור זה עמד על 20%.

המס על האקזיטים כמובן יילך לגויים.

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

Red Tiger כתב:
25 יולי 2023, 19:46
ממש לא.
אני אגיד לך כזה דבר כמצביע ליכוד,חילוני,ליברלי ובאחריות גם מדבר בשם רוב הליכודניקים.
אף אחד לא רוצה ממשלה קיצונית,רוצים ממשלה אחראית רצינית שמתפקדת ומטפלת בלא מעט נושאים שדורשים טיפול.
ברגע שצד אחד מחרים אותך לא נותר לך ברירה אלה ללכת למי שמקבל אותך.
עכשיו אני מכיר את התגובה האוטומטית שאומרת ״לא מאמינים לו״.
אבל בשורה התחתונה הליכוד בכל מערכות הבחירות היא המפלגה הגדולה ביותר ולכן אם באמת היה איכפת לצד השני הוא היה מוחל על כבודו וחוסך מאיתנו את כל הסאגה הזאת.
בכל מדינה דמוקרטית המפלגות האחרות הולכות אחרי הגדולה ביותר,רק בישראל המציאו ראש ממשלה עם שישה מנדטים כדי למנוע מהמפלגה הגדולה ובפער לשלוט.
אני לא מתיימר לייצג את הלא ליכודניקים, אבל אני חושב שהם הצד שהשתנה בחצי שנה האחרונה.
האבק ישקע על מה שקרה פה, אבל לתחושתי אתה יכול לשכוח מתרחישי העבר. עבור חצי מדינה, המדינה שהייתה כבר איננה.

לדעתי המסקנה הראשונה תהיה שאין יותר תסריט של הליכוד אחרי נתניהו. תחלחל ההבנה שהליכוד הוא מפלגה של פנאטים מתאבדים, ולכן כבר לא פרטנר בשום קונסטלציה.
מכאן יצטרכו להחליט אם יש בכלל תוכנית פעולה אחרת, למשל לאוטונומיה חילונית, או שעדיף לכולם לפרוש, כל אחד בקצב שלו.

סמל אישי של משתמש
שיש

שליחה על ידי שיש »

אריאל2 כתב:
25 יולי 2023, 22:27
החוק הבינלאומי מגדיר אותם ככה. הסיבה היחידה שאנחנו לא במעמד של אפריקה בתקופת האפרטהייד היא בית המשפט העליון וארצות הברית. תחשוב מה עושה הממשלה הנוכחית למעמד הזה.
הם חיים שם מבחירה ואנחנו לא חיים פה בזכותם.
עובד זר כזה הוא עבריין. שיגרשו אותו בהקדם. זה לא קשור לכסף שלו שהוא שלו.
אשריך שחזרת בך. אתה ואחרים כנראה לא מבינים את התחושה בצד שנגד הממשלה. וזה לא קשור להפסד בבחירות. אנחנו רגילים לזה.
זה קשור לשינוי שיטת המשטר ולשינוי שהשותפים של הליכוד רוצים לחולל פה (חוק החמץ, חוק לימוד התורה, פטור מגיוס, תקציבים, סירוס בית המשפט וכו').
השאלה מה הדרך לגרש אותו מבלי שבגץ יחליט שזה פוגע במשהו, כעבריין הוא חייב להיענש לא ככה? מגיע לו קנס לא?

לגבי התחושה בצד השני אני משוכנע שאתה ואחרים לא מבינים גם כן( כולנו ביביסטים ובבונים אלימים הרי)
לגבי החלק האחרון זאת בדיוק התבהלה והדה לגיטימציה שמייצרים, חוק החמץ מיותר וגם חוק לימוד תורה כבר גולגל מהמדרגות אבל זה עוד דלק למחאה וחבל לי
סירוס בתי משפט- חולק עלייך זה בסך הכל החזרת הכוח שנלקח מהממשלה והכנסת בטח לא סירוס
תקציבים? כל אחד בפוליטיקה לוקח כשהוא בשלטון וזה לא קשור לממשלה ( פנסיה תקציבית מול ישיבות)

סמל אישי של משתמש
Red Tiger

שליחה על ידי Red Tiger »

gooner כתב:
26 יולי 2023, 04:48
אני לא מתיימר לייצג את הלא ליכודניקים, אבל אני חושב שהם הצד שהשתנה בחצי שנה האחרונה.
האבק ישקע על מה שקרה פה, אבל לתחושתי אתה יכול לשכוח מתרחישי העבר. עבור חצי מדינה, המדינה שהייתה כבר איננה.

לדעתי המסקנה הראשונה תהיה שאין יותר תסריט של הליכוד אחרי נתניהו. תחלחל ההבנה שהליכוד הוא מפלגה של פנאטים מתאבדים, ולכן כבר לא פרטנר בשום קונסטלציה.
מכאן יצטרכו להחליט אם יש בכלל תוכנית פעולה אחרת, למשל לאוטונומיה חילונית, או שעדיף לכולם לפרוש, כל אחד בקצב שלו.
זה משאלת לב או קריאת המפה?
כי לא נראה לי שאתה בכיוון בכלל.
הליכוד היה ותישאר מפלגה גדולה בזמן שאתם תחליפו אותם כמו גרביים.
לא אלמן ישראל יילך נתניהו יבוא מישהו אחר.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

gooner כתב:
26 יולי 2023, 01:07
אין לי מושג לגבי מצב הרופאים, ולא שאני משכנע אותך לוותר בגלל הנזקים, זה ברור שהחלטתם שבכל מחיר העניין משתלם לכם, כנראה שאתם יודעים איזה בוננזות לא סבירות אתם רוצים להעביר.

בכל מקרה, בדוח הקצר של מודיס צויין כך:
מגזר ההייטק אחראי ל 50% מהיצוא הישראלי. גיוסי הכספים למגזר שספגו ירידה בכל העולם, ספגו בתקופה זו בישראל ירידה כפולה מהשיעור העולמי. בנוסף, מעל 80% מחברות הסטארט אפ החדשות בחרו להירשם בחו"ל. לפני שנה שיעור זה עמד על 20%.

המס על האקזיטים כמובן יילך לגויים.
הפרחים למחנה שלך.

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

ForeverRed כתב:
26 יולי 2023, 08:57
הפרחים למחנה שלך.
ברור שהנאנסת אשמה. אמרנו לא לזוז, ושאחרי כמה זמן היא אפילו תהנה מזה.
הכלבה לא הקשיבה.

סמל אישי של משתמש
CrazyRed7
Title: קרייזי-רד7

שליחה על ידי CrazyRed7 »

חח נאנסת

הפעם הראשונה בהיסטוריה שהעשירים עושים מחאה חברתית נגד העניים והפריפריה.

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

Red Tiger כתב:
26 יולי 2023, 08:47
זה משאלת לב או קריאת המפה?
כי לא נראה לי שאתה בכיוון בכלל.
הליכוד היה ותישאר מפלגה גדולה בזמן שאתם תחליפו אותם כמו גרביים.
לא אלמן ישראל יילך נתניהו יבוא מישהו אחר.
לא התכוונתי לאיך מצביעי הליכוד יצביעו, אתה כנראה מבין טוב יותר בתחום.
התכוונתי שאני מעריך שהאחרים שפסלו את נתניהו, אבל חיכו ליום שאחריו כדי לחבור לליכוד, יפנימו עכשיו שכבר אין הבדל בין הליכוד לעוצמה יהודית, ולכן האפשרות הזו כבר לא קיימת.
ייצטרכו לחשוב מסלול מחדש, אם יש כזה.

סמל אישי של משתמש
gooner

שליחה על ידי gooner »

CrazyRed7 כתב:
26 יולי 2023, 09:57
חח נאנסת

הפעם הראשונה בהיסטוריה שהעשירים עושים מחאה חברתית נגד העניים והפריפריה.
בשני המיקרים, מה הקשר בין כסף לזהות הנאנסת?

פעם ראשונה בהיסטוריה? שינוי כללי המשטר זה הפרקטיקה של הימין הקיצוני בכל העולם לאחר שהוא עולה לשלטון.
טורקיה, אירן, הונגריה, פולין, רוסיה, בקרוב אולי גם בארה"ב

סמל אישי של משתמש
אריאל2
Title: דע מאין באת ולאן אתה הולך

שליחה על ידי אריאל2 »

ForeverRed כתב:
26 יולי 2023, 00:32
תביא נתון דומה ממדינות מקבילות ואז נוכל לדון.
העולם הולך והופך גלובלי, הגבולות מיטשטשים. טבעי שיהיה גידול במספר העוזבים, עם או בלי קשר לממשלה כזאת או אחרת.
יש לך בכל זאת בעיה עם זה? תכשיר יותר רופאים.

לגבי כל היתר - פיהוק.
תעיר אותי כשנקרוס. עד אז - תחסוך ממני את תאוריות האפוקליפסה שלא יתממשו לעולם מלבד במוחו הקודח של השמאלני הממוצע שמחפש הצדקה למעשים הנלוזים שלו.

תודה.
עכשיו זה העולם שהופך לגלובלי.
מזל שאפשר להכשיר עוד רופאים שיעזבו כמו הרופאים שהכשרנו קודם.
בשנת 2016 הייתה ישראל במקום ה-17 בהגירה מתוך מדינות הOECD. לפנינו, בין היתר פולין והונגריה שעברו את מה שהפאשיסטים מנסים להעביר פה ומדינות מוכות פשיעה כמו מקסיקו וקולומביה.

ממכון המחקר של הכנסת:
בכמה מחקרים מהשנים האחרונות הוצג שיעור גבוה של אקדמאים המהגרים מישראל לארצות
הברית לעומת יוצאי מדינות אחרות. לפי מחקרם של פרופ' עומר מואב ופרופ' אריק גולד מ-
,2006 שיעור המהגרים הישראלים האקדמאים לארצות הברית הוא בין הגבוהים ביותר מבין 28
גם במחקריו של פרופ' דן בן-דוד צוין 45 מדינות מפותחות שנבחנו – יותר מפי שלושה מהממוצע.
השיעור הגבוה של ישראלים המועסקים במחלקות באוניברסיטאות בארצות הברית. לפי אחד
הממצאים הבולטים במחקרו האחרון, שיעורי הישראלים בקרב הסגל האקדמי הזמני בארצות
הברית גבוהים הרבה יותר משיעורי האקדמאים ממדינות אחרות. ממצא אחר מתייחס לשיעור
46 הסגל האקדמי באוניברסיטאות בארצות הברית לעומת הסגל באוניברסיטאות בישראל

בארה"ב לבדה, ציין, עבדו ב-2016 כ-3,500 רופאים ישראלים. "כשבוחנים את מדינות המוצא של הרופאים הזרים העובדים בארה"ב, מתברר כי רק בריטניה, קנדה ומקסיקו עוברות את ישראל, בדירוג לפי מספרים מוחלטים - אלא שאוכלוסיותיהן גדולות בהרבה מזו של ישראל.

"אמנם ההגירה מישראל בשפל, אך דווקא החוקרים, המדענים והרופאים נוטשים בקצב גובר", נכתב במסמך . פרופ' בן דוד מזהיר: "ישראל מתרחקת מהעולם המפותח".
https://publichealth.doctorsonly.co.il/2019/05/166107/
עיין גם בדוח הזה ממאי השנה
https://shoresh.institute/archive.php?f ... ration.pdf

כשתחליט להוציא את הראש מהחול תעדכן

סמל אישי של משתמש
אריאל2

שליחה על ידי אריאל2 »

שיש כתב:
25 יולי 2023, 21:00
אז בגדול לא אכפת לך מאף אחד אבל העיקר שלא תיהיה מדינה פאשיסטית משיחית דתית ורק לא ביבי?
סוג של מרץ כזה , אתה לא קרים מיניסטר או אחים לנשק?
נשמע טוב.
אני לא חלק מהקבוצות שציינת.

סמל אישי של משתמש
אריאל2

שליחה על ידי אריאל2 »

ForeverRed כתב:
26 יולי 2023, 08:57
הפרחים למחנה שלך.
בדו"ח כתוב ב*מפורש* שזה לא נכון והאשמה היא של ה*ממשלה*.
אבל מה לעשות שזה לא מסתדר עם שטיפת המוח שעברת והאג'נדה שלך.
גם בת קול שתצא מהשמים לא תעזור.
כנראה שגם מודי'ס הם חלק מגוש השמאל עכשיו.

סמל אישי של משתמש
אריאל2

שליחה על ידי אריאל2 »

שיש כתב:
26 יולי 2023, 04:54
השאלה מה הדרך לגרש אותו מבלי שבגץ יחליט שזה פוגע במשהו, כעבריין הוא חייב להיענש לא ככה? מגיע לו קנס לא?

לגבי התחושה בצד השני אני משוכנע שאתה ואחרים לא מבינים גם כן( כולנו ביביסטים ובבונים אלימים הרי)
לגבי החלק האחרון זאת בדיוק התבהלה והדה לגיטימציה שמייצרים, חוק החמץ מיותר וגם חוק לימוד תורה כבר גולגל מהמדרגות אבל זה עוד דלק למחאה וחבל לי
סירוס בתי משפט- חולק עלייך זה בסך הכל החזרת הכוח שנלקח מהממשלה והכנסת בטח לא סירוס
תקציבים? כל אחד בפוליטיקה לוקח כשהוא בשלטון וזה לא קשור לממשלה ( פנסיה תקציבית מול ישיבות)
לתפוס אותו ולהעלות אותו על מטוס כמו ביתר העולם.
לדעתי אני מבין את הצד השני. לא מקבל את רוב הדברים אבל מה לעשות. זה חלק מהעם.
אני לא מקלל אותם בהפגנות. לא מרביץ להם. לא מצפה שהם יכחדו. חי איתם בשלום למרות הטמטום והאלימות של חלקם.
בלי בתי המשפט אין שום כוח שמגביל את השלטון בישראל. תחשוב מי רוצה את זה ולמה ואיך זה יכול לפגוע *בך* בעתיד.
על התקציבים אגיב פעם אחרת. עייפתי.

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

אריאל2 כתב:
26 יולי 2023, 13:13
עכשיו זה העולם שהופך לגלובלי.
מזל שאפשר להכשיר עוד רופאים שיעזבו כמו הרופאים שהכשרנו קודם.
בשנת 2016 הייתה ישראל במקום ה-17 בהגירה מתוך מדינות הOECD. לפנינו, בין היתר פולין והונגריה שעברו את מה שהפאשיסטים מנסים להעביר פה ומדינות מוכות פשיעה כמו מקסיקו וקולומביה.

ממכון המחקר של הכנסת:
בכמה מחקרים מהשנים האחרונות הוצג שיעור גבוה של אקדמאים המהגרים מישראל לארצות
הברית לעומת יוצאי מדינות אחרות. לפי מחקרם של פרופ' עומר מואב ופרופ' אריק גולד מ-
,2006 שיעור המהגרים הישראלים האקדמאים לארצות הברית הוא בין הגבוהים ביותר מבין 28
גם במחקריו של פרופ' דן בן-דוד צוין 45 מדינות מפותחות שנבחנו – יותר מפי שלושה מהממוצע.
השיעור הגבוה של ישראלים המועסקים במחלקות באוניברסיטאות בארצות הברית. לפי אחד
הממצאים הבולטים במחקרו האחרון, שיעורי הישראלים בקרב הסגל האקדמי הזמני בארצות
הברית גבוהים הרבה יותר משיעורי האקדמאים ממדינות אחרות. ממצא אחר מתייחס לשיעור
46 הסגל האקדמי באוניברסיטאות בארצות הברית לעומת הסגל באוניברסיטאות בישראל

בארה"ב לבדה, ציין, עבדו ב-2016 כ-3,500 רופאים ישראלים. "כשבוחנים את מדינות המוצא של הרופאים הזרים העובדים בארה"ב, מתברר כי רק בריטניה, קנדה ומקסיקו עוברות את ישראל, בדירוג לפי מספרים מוחלטים - אלא שאוכלוסיותיהן גדולות בהרבה מזו של ישראל.

"אמנם ההגירה מישראל בשפל, אך דווקא החוקרים, המדענים והרופאים נוטשים בקצב גובר", נכתב במסמך . פרופ' בן דוד מזהיר: "ישראל מתרחקת מהעולם המפותח".
https://publichealth.doctorsonly.co.il/2019/05/166107/
עיין גם בדוח הזה ממאי השנה
https://shoresh.institute/archive.php?f ... ration.pdf

כשתחליט להוציא את הראש מהחול תעדכן
ארה"ב היא יעד נחשק עבור אנשים ללא קשר למצב במדינה.
סורי לבאס שוב אבל לא רואה שום קשר לממשלה אלא אם יש לך נתונים משלימים שיצביעו על סיבת הגירה, ועל מה מציעים להם שם שכאן הם לא יכולים לקבל. גם בכדורגל השחקנים המבוקשים שואפים להגיע לליגות הבכירות.

בקשר למודיס, בפעם האחרונה - זה לא בדיוק מה שהם אמרו. וגם אם אתה מפרש את זה בצורה שנוח לך תשאל את עצמך את השאלה הבאה - ללא מופע האימים של החברים האנרכיסטים שלך בחודשים האחרונים + הישיבה שלהם על האוזניים המתאימות - האם מודיס היו בכלל עוסקים בעניין הזה? סביר להניח שלא. אבל למה להתמודד עם האמת כשאפשר לקחת כמה נתונים לא קשורים ולבנות מהם תזה שתשרת את הדמגוגיה שלך (בשני המקרים לעיל).

סמל אישי של משתמש
שיש

שליחה על ידי שיש »

אריאל2 כתב:
26 יולי 2023, 13:21
לתפוס אותו ולהעלות אותו על מטוס כמו ביתר העולם.
לדעתי אני מבין את הצד השני. לא מקבל את רוב הדברים אבל מה לעשות. זה חלק מהעם.
אני לא מקלל אותם בהפגנות. לא מרביץ להם. לא מצפה שהם יכחדו. חי איתם בשלום למרות הטמטום והאלימות של חלקם.
בלי בתי המשפט אין שום כוח שמגביל את השלטון בישראל. תחשוב מי רוצה את זה ולמה ואיך זה יכול לפגוע *בך* בעתיד.
על התקציבים אגיב פעם אחרת. עייפתי.
וואלה ככה פשוט, להעלות על מטוס וביי? מדהים שלאעשו את זה עד עכשיו

בתי המשפט הם השלטון כרגע ואין עליהם שום הגבלה וזו בעיה, צריך איזונים ובלמים כולם מדקלמים
הפקידים מנהלים את כולם ולא רק ימין מלא מלא גם מרכז שמאל, שאל את יאיר מה הוא חושב על הסבירות

שלח תגובה