תומר יוספי

כל מה שקשור להפועל באר-שבע - "גאוות הנגב"
סמל אישי של משתמש
CrazyRed7
Title: קרייזי-רד7

Re: תומר יוספי

שליחה על ידי CrazyRed7 »

אין פה עניין של זלזול. יש עניין של התאמה. לא כל שחקן שיככב בקבוצת תחתית או אמצע טבלה בהכרח יתאים ויצליח במועדון שמכוון לאליפות.
ברוב המקרים זה פשוט לא מספיק טוב.

אכלנו מספיק לקרדות כדי להבין את זה.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson
Title: אליניב ברדה

שליחה על ידי Sir Alex Ferguson »

CrazyRed7 כתב:
10 ינואר 2023, 11:50
אין פה עניין של זלזול. יש עניין של התאמה. לא כל שחקן שיככב בקבוצת תחתית או אמצע טבלה בהכרח יתאים ויצליח במועדון שמכוון לאליפות.
ברוב המקרים זה פשוט לא מספיק טוב.

אכלנו מספיק לקרדות כדי להבין את זה.
חלק לא יתאימו אבל חלק כן, בגלל זה אסור לפסול אוטומטית.
אם אני אלך לטופיק של רמזי ספורי כשהוא הושאל לאשדוד, כמה מכאן חשבו שהוא יחזור אלינו בעתיד? גם לאחר שהציג יכולת טובה באשדוד, גם מכאן רצו שהוא יחזור אלינו? גם הוא הרגיש בזמנו כמו השחקנים שאתה מדבר עליהם, לא שחקן שיצליח במועדון שמכוון לאליפות ועובדתית אחרי ההשאלה הוא חזר שחקן אחר וכן הצליח להביא את היכולת הטובה מאשדוד גם אלינו.

בנוגע ליוספי, כבר כתבתי שלדעתי הוא יצא להשאלה כמה עונות מאוחר מידי.
יש בו דברים טובים, אבל גם לא מעט רעים (כמו למשל העובדה שרואה את עצמו כוכב כשהוא רחוק משם).
מקווה שהשאלה תעשה לו טוב גם למודעות וגם מבחינת העובדה שסוף סוף יקבל דקות קבועות, ומי יודע מה יהיה בעתיד, זה לא שיש יותר מידי איכות בשוק הישראלי...
חיים לוי, 1978 - 2013, אגדות לעולם לא מתות!

סמל אישי של משתמש
delta7

שליחה על ידי delta7 »

Sir Alex Ferguson כתב:
10 ינואר 2023, 11:57
בנוגע ליוספי, כבר כתבתי שלדעתי הוא יצא להשאלה כמה עונות מאוחר מידי.
פה קבור הכלב.
היה צריך לעבור לאשדוד כשספורי חזר אלינו. התאימה לו כמו כפפה ליד.

סמל אישי של משתמש
shovalb9
Title: עמה יעמיק

שליחה על ידי shovalb9 »

אם ספורי חזר מאי המתים לא פוסל גם את יוספי.
קצת מים קרים במקלחות יחזירו אותו למוטב
" תחזיקו עוד כמה דקות בלקרוא מה רשמתי, זה לא הזמן להישבר......"

סמל אישי של משתמש
ReDo

שליחה על ידי ReDo »

shovalb9 כתב:
10 ינואר 2023, 14:43
אם ספורי חזר מאי המתים לא פוסל גם את יוספי.
קצת מים קרים במקלחות יחזירו אותו למוטב
ההבדל בניהם שספורי היה תמיד מוכשר ונרכש גם בלא מעט כסף מהפועל תל אביב בזמנו.
יוספי בעיניי זה הייפ מוגזם וחסר פרופורציות שנובע כתוצאה ממחלקת נוער כושלת.
מת שיאכיל אותי כובע אבל מאוד לא אופטימי לגביו.

סמל אישי של משתמש
yossi
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yossi »

Sir Alex Ferguson כתב:
10 ינואר 2023, 11:47
יש כאן איזה מגמה לאחרונה לזלזל ביכולת שמציגים שחקנים בקבוצות אחרות בליגה.
מה זה בדיוק מלמד ששחקן X מרשים בהפועל חיפה ושחקן Y מרשים בבית"ר י"ם ושחקן Z בקריית שמונה.
אפשר לחשוב שאנחנו משחקים מול ברצלונה וריאל כל שבוע בזמן שהפועל חיפה משחקת מול הפועל חדרה וסכנין.
היריבות שלנו ושל אותם קבוצות הם אותם יריבות בדיוק.
אז נכון שיש עניין של סגנון כדורגל שונה, ולחץ אחר, ותחרות על ההרכב באיכות אחרת, וציפיות שונות, ועוד פרמטרים שמבדילים אותנו ואת אותם קבוצות. אבל מצד שני יש לא מעט שחקנים (טוני, ממן, צדק, ראדי, ועוד שמות כמובן) שמה שהם עשו ברעננה, קריית שמונה ועכו מול עשרות או מאות צופים ובלי לחץ ובלי תחרות גדולה על ההרכב ובלי ציפיות, הם עשו גם כאן אצלנו.

בנוגע ליוספי ספציפית (והייתי מכניס לכאן גם את סטויאנוב) מה הטעם בהשאלת שחקנים אם מראש אתה פוסל את מה שהם עשו בהשאלה רק כי זה לא נעשה בהפועל באר שבע?
מבחינתי השאלה הרבה פעמים יכולה מלבד הקידום המקצועי (שחקן עובר משחקן סגל רחב או שחקן בסוף הרוטציה לשחקן שמקבל דקות קבועות במעמד בכיר הרבה יותר וזה יכול לעזור לו להתפתח, לעזור לו לקבל ביטחון), גם לקדם שחקן מנטלית (לבגר שחקן, לסדר לו את הראש, לגרום לו להבין מה ההבדל בין הפועל באר שבע לשאר הקבוצות ועד כמה כדי לו להשתנות כדי לחזור אלינו מהדלת הראשית).
רמזי ספורי זאת דוגמא קלאסית לשחקן שנראה שסיים את דרכו אצלנו ובכלל ברמות הגבוהות של הכדורגל הישראלי, ואז הוא יצא להשאלה באשדוד ששינתה אותו מנטלית וביגרה אותו והפכה אותו לשחקן אחר לגמרי בראש.
שמח שנגעת בספורי.
ספורי הוא שחקן שמייצג מצוין את החלק של הישראלים שחולים בכדררת, שמסוגלים לשחות בבינוניות אבל לנפק מספרים ברגעי פיק.
שחקנים שלא חושבים מהר, שאין להם הבנת משחק ברמה גבוהה, שלא אינטנסיביים במשחק שלהם.

ספורי הוא קצת מעל, אבל ספורי הוא נשק טוב נגד קבוצות היתר.
ברור לכל בר דעת שלולא ספורי אולי יש לנו פחות שיניים, אבל משחק הלחץ והנעת הכדור טובה במדרגה אחת לפחות.
לא סתם הוא לא היה שותף ל2 המשחקים הטובים שלנו מול מכבי בטרנר וחיפה בסמי ונראינו איך שנראינו.

כדי לשחק בהפועל ב"ש צריך להיות מסוגל לשחק מהר, יוספי לא מסוגל לזה. זה לא משהו שבא עם ניסיון.
וגם אם הוא יכול להיות רמזי ספורי לממש עניים, אז אני לא מבין למה צריך אחד כזה.
יש לי כבר ספורי אחד, תן לי יותר שחקנחם איכותיים כמו מיכה ופאון.

סטויאנוב למשל חוץ מהתלטיות שלו מראה בלא מעט מהלכים שהוא חושב מהר ויכול לשחק במספר מועט של נגיעות.
לכן לדעתי גם FR אמר עליו שהוא כישרון אמיתי. זה מה שאתה מחפש בשחקן.
שחקנים שצריכים לאנוס את הכדור, חסרי ראיית משחק ותמיד פונים לדריבל, מוכשרים ככל שיהיו התקרה שלהם מה לעשות נמוכה יותר.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

yossi כתב:
10 ינואר 2023, 16:34
שמח שנגעת בספורי.
ספורי הוא שחקן שמייצג מצוין את החלק של הישראלים שחולים בכדררת, שמסוגלים לשחות בבינוניות אבל לנפק מספרים ברגעי פיק.
שחקנים שלא חושבים מהר, שאין להם הבנת משחק ברמה גבוהה, שלא אינטנסיביים במשחק שלהם.

ברור לכל בר דעת שלולא ספורי אולי יש לנו פחות שיניים, אבל משחק הלחץ והנעת הכדור טובה במדרגה אחת לפחות.
לא סתם הוא לא היה שותף ל2 המשחקים הטובים שלנו מול מכבי בטרנר וחיפה בסמי ונראינו איך שנראינו.

כדי לשחק בהפועל ב"ש צריך להיות מסוגל לשחק מהר, יוספי לא מסוגל לזה. זה לא משהו שבא עם ניסיון.

סטויאנוב למשל חוץ מהתלטיות שלו מראה בלא מעט מהלכים שהוא חושב מהר ויכול לשחק במספר מועט של נגיעות.
שחקנים שצריכים לאנוס את הכדור, חסרי ראיית משחק ותמיד פונים לדריבל, מוכשרים ככל שיהיו התקרה שלהם מה לעשות נמוכה יותר.
נתחיל מהסוף. אין לי כוונה להגן על יוספי. ברגע שהשתן עלה לו לראש, וכמובן ככל שהעונות עברו, הוא עבר אצלי משחקן צעיר שמחויב ועובד קשה ואולי בעתיד יכול להיות שחקן סגל ראוי אם יהיה יציב יותר וישפר את הנקודות החלשות שלו, לשחקן שהוא כבר לא כל כך צעיר, שמחזיק מעצמו יותר מידי יחסית ליכולת שהוא מציג, שהפסיק לעבוד קשה, ולכן הוא איבד גם את החסד שהיה לו אצלי.

ההבדל ביני לבינך ולכותבים אחרים, שאני לא סוגר את הדלת סופית בפני יוספי. גיל 23 - 24 זה כבר לא ילד במונחי כדורגל, אבל מבחינת החיים עצמם זה עדין גיל צעיר, האדם עדין מתעצב בהם והרבה שחקנים (בטח בדור של היום) לא בוגרים מספיק בגיל הזה (ספורי שהשתנה בגיל 26 ויחזקאל שהשתנה בגיל 27 הם דוגמאות לזה).
אני גם לא מזלזל בהפועל חיפה כמו אחרים כאן, ואם היא באמת תצליח לעשות שינוי אצל יוספי, לא רק מקצועית אלא קודם כל מנטלית ומחשבתית, אז אולי נרוויח שחקן לסגל בשוק ישראלי שהשמות הבולטים בו הם קארצב, גוני נאור, סרדל, זרגרי וכנעאן (בלי לפגוע, יש סיבה למה כיאל שעוד מעט בן 35 עדין רלוונטי לקבוצות הגדולות בשוק של היום, וזה כי הקשרים הצעירים הקיימים בישראל מחוץ לגדולות הם או מאוד לא יציבים, או מאוד פציעים או שניהם ביחד).

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

yossi כתב:
10 ינואר 2023, 16:34
שמח שנגעת בספורי.

בנוגע לספורי, הוא שחקן של מספרים ושל כדורגל ישיר. זה אחר לגמרי ממיכה אבל בשביל קבוצה אלופה אתה חייב גם כאלה.
רמזי ספורי בסמי עופר לדעתי כובש את המצב של מיכה בפתיחת המשחק.
רמזי ספורי בסמי עופר לדעתי גם לוקח וכובש את הפנדל במקום שאפי.

אני מאוד מחזיק מהכישרון של סטויאנוב.
מצד שני מהמשחקים שראיתי את נס ציונה הוא ה"ספורי" של נס ציונה.
משחק כדורגל ישיר, מספק מספרים, אבל בטדי נניח אחרי השער האדיר שלו הוא נעלם לגמרי. והיו עוד כמה משחקים השנה שהוא הגיע למצבים בעצמו וייצר לאחרים, אבל בשאר המשחק נעלם המון ולא באמת הורגש (ואני מתעלם לרגע מהעובדה שטעויות שהוא עושה בנס ציונה ואיבודי כדור שלו בנס ציונה שכאן היו רותחים עליו שם לא מעניינים אף אחד).

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

ספורי שעלה פה הוא שנוי במחלוקת עד עצם היום הזה.
וליוספי אין עשרה גרם מרמת הכישרון שלו.

לא רואה איך הפועל חיפה מסדרת לו את הראש.
אם יצליח שם יחזור עוד יותר נפוח.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

ForeverRed כתב:
10 ינואר 2023, 17:39
ספורי שעלה פה הוא שנוי במחלוקת עד עצם היום הזה.
וליוספי אין עשרה גרם מרמת הכישרון שלו.

לא רואה איך הפועל חיפה מסדרת לו את הראש.
אם יצליח שם יחזור עוד יותר נפוח.
לא חושב שיוספי וספורי באותו התפקיד ולכן גם הכישורים שנדרשים שונים לגמרי.
יוספי מתאים הרבה יותר לתפקיד של שמיר למשל.
להגיד ששמיר הפיל אותנו מהכיסא עד עכשיו או שבלתי אפשרי להגיע לרמה הזאת?
בשוק הישראלי הנוכחי, גם יוספי (אם ישתפר מקצועית ובעיקר יתבגר מנטלית) יכול להיות סגל שחקן ראוי.

סמל אישי של משתמש
shovalb9
Title: עמה יעמיק

שליחה על ידי shovalb9 »

רק להבהיר את דעתי,
לספורי היה ויש תקרה הרבה יותר גבוהה מליוספי.
הם לא אותה עמדה, חלוץ שני מול לדעתי 50-50.

יוספי כרגע לא שווה סגל בהפועל בש, ספורי היה שווה כשחזר מאשדוד והפך את עצמו לכוכב הבלעדי ובהמשך לשחקן חשוב בסגל כשהבעיות שלו היו מאוד בראש מאשר שליוספי חסר התקדמות ובגרות כללית במשחק.

מהמקרי השאלות של מכבי תא לאחר שגם השחקן היה אצלם בסגל, כמו דור פרץ והבלונדי שהיה שלהם שגם שהיה בהפועל חיפה וקארצב וחוזז ולא חסר.

זה יכול רק לעזור ולחסוך לקיץ רכש רוחב לאמצע, במידה ויעשה גם תקופה טובה שם וגם ירשים במחנה, או כמה שקלים במידה ונצליח למכור אותו כמו עם שבירו.

Win win שהיה דרוש לפני שנה אם לא שנתיים.
" תחזיקו עוד כמה דקות בלקרוא מה רשמתי, זה לא הזמן להישבר......"

סמל אישי של משתמש
ForeverRed

שליחה על ידי ForeverRed »

Sir Alex Ferguson כתב:
10 ינואר 2023, 17:56
לא חושב שיוספי וספורי באותו התפקיד ולכן גם הכישורים שנדרשים שונים לגמרי.
יוספי מתאים הרבה יותר לתפקיד של שמיר למשל.
להגיד ששמיר הפיל אותנו מהכיסא עד עכשיו או שבלתי אפשרי להגיע לרמה הזאת?
בשוק הישראלי הנוכחי, גם יוספי (אם ישתפר מקצועית ובעיקר יתבגר מנטלית) יכול להיות סגל שחקן ראוי.
לשמיר יש הכנה למוח.

סמל אישי של משתמש
yossi
Title: קרייזי-רד

שליחה על ידי yossi »

משה אתה מפספס את הפואנטה, כאילו יוספי זה רק ילדותיות ובשאר הוא אפוי.
יוספי הוא שחקן שיגע בכדור שוב ושוב ושוב ורק אז יחשוב על מסירה, הוא שחקן שחושב לאט.
דברים כאלה לא משתנים בקלות כל כך.
הוא היה מת ל40% מהנעת הכדור שיש לשמיר, והיא לא גבוהה אצלו כל כך.

מהירות מחשבה, נגיעה ראשונה, הטכניקה לשחרר כדור בנגיעה מקסימום שניים, קבלת החלטות - אלה פרמטרים מרשימים וחשובים הרבה יותר מאיזה דריבל או מסירת חץ על 30 מטר שקדמו לה 7 נגיעות בכדור.

סמל אישי של משתמש
Sir Alex Ferguson

yossi כתב:
11 ינואר 2023, 20:02
משה אתה מפספס את הפואנטה, כאילו יוספי זה רק ילדותיות ובשאר הוא אפוי.
יוספי הוא שחקן שיגע בכדור שוב ושוב ושוב ורק אז יחשוב על מסירה, הוא שחקן שחושב לאט.
דברים כאלה לא משתנים בקלות כל כך.
הוא היה מת ל40% מהנעת הכדור שיש לשמיר, והיא לא גבוהה אצלו כל כך.

מהירות מחשבה, נגיעה ראשונה, הטכניקה לשחרר כדור בנגיעה מקסימום שניים, קבלת החלטות - אלה פרמטרים מרשימים וחשובים הרבה יותר מאיזה דריבל או מסירת חץ על 30 מטר שקדמו לה 7 נגיעות בכדור.
יש ליוספי חסרונות, השאלה האם היתרונות שלו יכולות להפוך אותו בעתיד לשחקן סגל ראוי אם יתבגר בראש? אני לא פוסל שכן. בהווה התשובה היא לא, אבל לאור הרמה של הישראלים בליגה, לא הייתי פוסל שאם ישתנה מנטלית בעתיד הוא כן יוכל להיות חלק מהסגל...

סמל אישי של משתמש
סימיוני
Title: CrazyRed

שליחה על ידי סימיוני »

מישהו ראה איך הוא היה היום?

שלח תגובה